Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, HAL900 napisał:

No i jest wysoko ale nie mam  porówania w mysl reklamy czy eskimos co ma 4 psy jest bogaty czy biedny ...

Z dt 860 /880  byłoby lepiej ?

Najlepiej mi się grało na słuchawkach z K702/Q701, świetna stereofonia wokół gracza, można cały dzień grać bez zmęczenia

Lekkie jak piórko...Tylko czy one idealnie zagrają z Aim to nie wiem, z moją Essence ST K702 grały bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież DT931 piłują wyższą średnicą.
Z nowych to DT770 80ohm grały całkiem naturalnie średnie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Compton napisał:

W skrócie

Dla fanów DT990 Amirony to miśki, a dla fanów Amironów DT990 to jazgotnik.

O to to :) a scenicznie wypadają podobnie? Dla mnie DT990 mają bardzo fajną scenę zrównoważoną na boki i wgłąb do przodu. Jak Amiron też idą to drogą to... szykuje się wydatek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornik w beyerach to najbardziej awaryjny przetwornik z jakim do tej pory miałem do czynienia, ale jest wiele kilkunastoletnich egzemplarzy którym nic nie dolega.

Jeśli będziesz użytkował tak jak się powinno, to naprawdę na długo wystarczą. Awarie biorą się głównie z podpinania do urządzeń/wzmacniaczy bez zabezpieczeń, czasem od upadku, lub innych mechanicznych czynników. Oczywiście są i przypadki samoistnego uszkodzenia przetworników, ale to dość rzadko się zdarza, porównywalnie z innymi przetwornikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu posiadam DT990 Pro (podłączone pod Fiio E10K - nie wiem jak grają pod czymś lepszym, ale tutaj według mnie źle nie jest w porównaniu do Ultrasone HFI 580). Do grania te słuchawki średnio się nadają - może inaczej. Tam gdzie jest pozycjonowanie (gry typu fps) jak się słyszy siebie to dla niektórych może to być po prostu dziwne. Ja uważam, że słuchawki są fajowe, wygodne i zastanawiam się nad DT770/Audiotechnica M50X (zamiast HFI). Nie żeby słuchawki Ultrasone były złe, bo są fajowe - zwłaszcza do elektroniki, ale np M50X miałem okazję słuchać i fajnie grały. Jak wypadają DT770 basowo względem DT990 Pro? Czytałem, że to prawie te same słuchawki, tylko basu jest mniej i scena trochę mniejsza (inna konstrukcja). No i którą wersję brać? Myślałem nad DT770 Pro 250 ohm (skoro DT990 Pro grają pod e10k to i DT770 powinny, poza tym jak będzie okazja to pewnie kupię Aune T1 MK2, które też pewnie pod DT770 by przypasowało) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT770 Pro vs DT990Pro obie 250Ohm różnice na szybko z pamięci.
Siudemki ciut ciszej, mniejsza scena, mniejsza V-ka.

Dziewiątki głośniej, większa V-ka i więcej fun'u scena większa ale mniejsza od np DT-R10 na bazie DT770 Pro 250Ohm xD

Reasumując, podejrzewam że modami DT770 dało by się zbliżyć do DT990.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ugz napisał:

DT770 Pro vs DT990Pro obie 250Ohm różnice na szybko z pamięci.
Siudemki ciut ciszej, mniejsza scena, mniejsza V-ka.

Dziewiątki głośniej, większa V-ka i więcej fun'u scena większa ale mniejsza od np DT-R10 na bazie DT770 Pro 250Ohm xD

Reasumując, podejrzewam że modami DT770 dało by się zbliżyć do DT990.

Hmmm, tylko czy warto ,jak napisałeś że wszystko lepsze w 990pro od DT770, a cenowo podobnie przecież....tak że.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tylko czy warto ,jak napisałeś że wszystko lepsze w 990pro od DT770, a cenowo podobnie przecież....tak że.

Źle zinterpretowałeś; 770 są inne, a nie grosze od 990. Dla mnie liczy się naturalność brzmienia i tutaj 770 wpadają lepiej.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ugz napisał:

DT770 Pro vs DT990Pro obie 250Ohm różnice na szybko z pamięci.
Siudemki ciut ciszej, mniejsza scena, mniejsza V-ka.

Dziewiątki głośniej, większa V-ka i więcej fun'u scena większa ale mniejsza od np DT-R10 na bazie DT770 Pro 250Ohm xD

Reasumując, podejrzewam że modami DT770 dało by się zbliżyć do DT990.

Dość trudna sprawa moim zdaniem ponieważ trzeba by chyba znacznie zwiększyć muszle, albo je otworzyć? Jak zatka się grille w DT990 to zaczynają bardziej przypominać DT770. Osobiście chciałbym wariant DT770 brzmiący, jak DT990 PRO 250 om na miękkich padach, do bardzo cichego słuchania. 990 przy cichym słuchaniu bardzo mnie wciągają w swoją bajkę. 

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aulait napisał:

... Osobiście chciałbym wariant DT770 brzmiący, jak DT990 PRO 250 om na miękkich padach, do bardzo cichego słuchania. 990 przy cichym słuchaniu bardzo mnie wciągają w swoją bajkę. 

Słuchałeś DT770 80 ohm (trochę się pogubiłem jakie wersje słuchałeś, a jakie nie ;) )? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Perul napisał:

Słuchałeś DT770 80 ohm (trochę się pogubiłem jakie wersje słuchałeś, a jakie nie ;) )? 

Limited Edition 32 Ohm, PRO 32 Ohm, PRO 80 Ohm i PRO 250 Ohm - te słuchałem innych jeszcze nie :)

 

Niedawno kupiłem 2 stare Delle OptiPlex 170L i Dimenision 1100, DT990 PRO 250 om bardzo przyjemnie grają na tych dziadkach wpięte bezpośrednio do dziurki kompa, dużo lepiej niż na wielu nowych kompach.

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To zależy jaki masz budżet na ten wzmacniacz.

Edit

Sorki nie doczytałem. W tym budżecie to możesz popatrzeć na Rapture albo coś od Majkela.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności