Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

D1100 po modzie jak najbardziej Tomkowe granie :F

To Tomek, wal na PW, masz d1100 w prezencie ode mnie z pakietem moderskim od kolegi @up , Miłosza. /oferta tylko dla @Soundman1200/ w uznaniu za zasługi w popularyzacji produktów Beyerdynamic od - było nie było - kolegi @ Bajer Dynamit! (alias audioosioł)

 

Edyta Post pod postem

 

 

 

 

Czy się różnią dt1990pro od t5p v2 ?

 

Dwie godziny słuchałem t5p v2 , dt1990pro mam na padach analitical (słuchawki równe)

 

Analogia jest następująca.

 

Równe dt 1990 pro (pady analitical) mają się tak do rozrywkowych t5p v2 jak

Dt880 do dt990 edition

 

Tylko w teslach, technicznie doskonałych,

Które w przeciwieństwie do t70 (t90 sprawdzę za miesiąc, with the little help with my friend @Night )

 

NIE SĄ

Jasne!

 

źródłem Beyerdynamic a200p, z niskoohmowym wyjściem :P, mała, skromna , świetna kostka

 

Oczywiście to tylko pierwsze skojarzenia, ale wiadomo, podzielić się (pochwalić :P ) pragnę.

Endgame ( dzięki inspiracji @ Evilkillaruna ) jak w mordę.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do 1990 - móglbym się pod tą recenzją podpisać.

Ja nie znam t1, niemniej, ten gość mówi, nie wiem, jaki jest sens istnienia t1 v2 skoro można kupić dt1990pro.

 

Mi - bez porównań lub w łeb - t5p v2 grają jak zamknięta wersja dt1990pro (z basem większym, ale ja 1990 słucham na padach analitical, równych, balanced dają więcej basu - też się o tym w recenzji niż zająknął, ale to ja mogę się mylić, bo balanced słuchałem 10 min i od razu zmieniłem pady na analitical, bo imho były bardziej równe i szczegółowe)

Jak jestem u góry w salonie - z żoną, słucham t5pv2.

Jak idę na dół - jestem sam - dt1990pro.

 

Grają bardzo podobnie, barwa, scena, szczegółowość, etc.technicznie - nie łeb w łeb - to samo. Bas różnicuje.

 

dt1770pro - one są najtańsze, a wciąż nie chce mi się wierzyć, że gorsze od 1990... chyba gdzieś w fanklubie czytałem pytania czemu tak mało o 1990 pro - ktoś odpowiadał, że to dlatego, że cienkie...

 

Za tanie , po prostu, za zwykle, za normalne. Szpanu żadnego nie zrobisz, z tłumu się nie wyróżnisz, modne nie są , hajpu na nie nie ma.

Chyba podobnie z t5p v2 - też nie są modne, nawet recenzja Evilkillaruna, nic w tym kierunku nie uczyniła. Cena może tłumaczyć ten fakt.

A dt1990pro - dwa razy tańsze prawie, za tanie z kolei. Słabo ten Beyerdynamic pozycjonuje produkty. Jak w piosence Nosowskiej, za mądra, dla głupich, za głupia, dla mądrych...

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Mnie najbardziej interesowały T1 rev.2 ale z chęcią bym poznał 1990pro - sq może być podobne a cena dwukrotnie niższa.

Poz atym ciekawe po co Bayerdynamic wypuścił kolejny model otwarty w tej samej cenie: Amirion mając już1990

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z recenzji wynika, ze amirony i dt1990pro bardzo sie roznia. Ja sluchalem jakichs tanszych beyerow i amironow, to takie elementy jak barwa, nasycenie w amironach byly kapitalne ale znowu byly "wolniejsze", stad pytalem czy ktos sluchal jednych i drugich leb w leb bo cena 1990pro i amironow chyba identyczna a ja szukam czegos pod nowego fiio x5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozat ym ciekawe po co Bayerdynamic wypuścił kolejny model otwarty w tej samej cenie: Amirion mając już1990

Jest tradycja 990 pro i 990 edition.

Może te amiriony to 1990 edition?

dt1990 pro wyglądają bardzo skromnie, choć materiały znakomite, ale look jest pro. Jak ktoś kupuje oczami, a większość tak robi to może mu amiriony ? 990 edition tez ładniejsze od 990pro były...

Z recenzji wynika, ze amirony i dt1990pro bardzo sie roznia. Ja sluchalem jakichs tanszych beyerow i amironow, to takie elementy jak barwa, nasycenie w amironach byly kapitalne ale znowu byly "wolniejsze", stad pytalem czy ktos sluchal jednych i drugich leb w leb bo cena 1990pro i amironow chyba identyczna a ja szukam czegos pod nowego fiio x5.

Technicznie (w tym szybkość, oczywiście):

 

Dt990 / 880 < t70 < dt1990 pro ~ t5p v2

 

Ten ostatni aspekt równania jeszcze sobie zbadam przy okazji łeb w łeb, bo na razie z pamięci. Nie mam ciśnienia. I czasu ma porównania , na słuchanie dla przyjemności brakuje.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryka wprost pisał, że T1 od amirionow sporo lepsze.

U mnie t5pv2 ( dla Evila porównywalne z T1 v2 ) nie są sporo lepsze od dt1990pro. Są bardzo podobne. ( za wyjątkiem basu )

Faktem jest , że tak Ryka, jak Evilkillaruna maja duuuużo lepsze źrodla ode mnie. A t5p v2 skalują , 1990 też, może pułap skalowania się różni.

 

Moje opisy dotyczą grania portable z

 

1. Beyerdynamic a200p,

2. dragonfly black (tylko t5p v2 )

3. dragonfly black-Ibasso t5/corda meier quickstep

4. iPod touch 6 - Ibasso t5

5. iPhone 4s -L9 - corda meier quickstep

6. iPod touch6 / iPhone 5 (tylko t5p v2 )

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż,dla mnie T1 rev2 w muzyce Trance i każdej innej 10/10...ideał bas i lokalizacja na scenie..panie tego...normalnie hi-endy jakieś tegoś...może T5P rev2 /DT1990 mają podobny poziom ale nie mają półotwartej konstrukcji...ha,ha,ha....

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy maja podobny poziom z t1, bo nie znam t1.

Ale 1990 otwarte to są tylko z nazwy. Imho - półotwarte. Nie ciekną tak mocno jak otwarte, otoczenia tak mocno nie słychać, jak w otwartych...

Półotwarte dt880 imho ciekną bardziej i otoczenie tez bardziej słychać w nich niż w otwartych dt1990 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T90 posłucham, jubilee, za miesiąc gdzieś, pewnie sprzedam potem, dt150 nie znam, dt1770, 770, i T1 v1 i v2.

Ale tak. T5p v2 grają z ziemniaka pięknie. Lepiej jeszcze z tymi ampami, dacami, które wymieniłem wyżej. 1990 te źródełka tez wystarczają. Oczywiście z bursonem / twinheadem / innymi hajednami zagrają lepiej.

A T1v2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już parę razy w tym wątku, ale powtórzę: T1 v2 to skopany model. Szybko wchodzi przestery, co zresztą potwierdzają wykresy THD z Innerfidelity - jeśli ktoś nie wierzy moim uszom. Cały dźwięk jakiś sztucznie rozedrgany i porozdwajany. Może w torach o niskiej rozdzielczości tego nie słychać, bo wszystko jest wygładzone i pozlewane, ale u mnie grały tak, jakby miały wysoki poziom zniekształceń po prostu. Poluj na późne egzemplarze T1 v1. To było przyjemne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel pewnie słuchał mojego egzemplarza od audionanika. Fatso też miał okazję. Chyba nie był to udany model. ;)

Mi przeszkadzał w nich najbardziej przester na basie. Reklamowałem je nawet ale uznali, że ten typ tak ma. Z oświadczeniem Konsbudu o sprawności słuchawek pusciłem je w świat.

Edytowane przez Compton
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności