Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywaliśmy ostatnio z kolegą łeb w łeb DT150 (dwie pary nowe i 10'cio letnie), DT770 pro, Focal Listen, Takstar HD6000 po modach i jakieś Ultrasone chyba 650. Słuchane z GeekOut 450 i z dziurki Benchmark DAC1. Nie będę tu opisywał szczegółów, ale ranking wyglądał mniej więcej tak: DT150 > Takstary > Listen > 770 pro > Ultrasone. To jest w sporym uogólnieniu, bo w zależności od nagrania bardzo różnie można było odebrać "wyższość" jednych nad drugimi. DT150 stare i nowe różnią się diametralnie, czy to jest kwestia przebiegu, to się okaże dopiero. Pady w obu parach były nowe. Stare grały bardziej analogowo, przyjemniej, z lepszym wypełnieniem, a jednocześnie znacznie lepiej było słychać szczegóły, te nowe grały drętwo w porównaniu ze starymi. Ktoś tu wspominał o schowanej średnicy w DT150? V'ka to domena 770 pro, w DT150 średnica jest bardzo dobra, wręcz zbliża się do planarnej.

DT150 nie będą dobrze się zgrywały z zimnymi albo bardzo neutralnymi źródłami, one muszą dostać barwę i wypełnienie, ale również muszą być trzymane "za mordę" w kwestii basu. Wtedy grają magicznie, a pozycjonowanie na scenie, separacja są niesamowite.

Pewnie zaraz ktoś spyta czemu Takstary są przed Listen? Ano dlatego, że w Listen niby lepsza jest tylko góra, bardziej rozdzielcza, szczegółowa i idzie wyżej, ale czasem bywa też minimalnie męcząca (nie mylić z sybilizującą), wszystkie inne aspekty po stronie modowanych HD6000 imho.

 

@manuelvetro - weź tabsy!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy totalny chaos informacyjny, piszcie proszę dokładniej co oceniacie/porównujecie , bo w wypadku modeli DT770, stwierdzenie słuchałem, modowałem, porównywałem DT770 nic nie znaczy, jeśli nie skonkretyzujecie, jakie były to modele dokładnie, z jakimi padami.

 

Różnych wariantów DT770 jest mnóstwo i każde całkiem inaczej grają.

 

Tak z głowy były

vintage 600, pro 600, pro 250,

Edition 32, 250, 600,

PRO 16, 16 LE, 32, 32LE, 80M, 80, 80LE, 250, 600

 

To są całkiem różne słuchawki.

Edytowane przez Aulait
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się męczyć z Dt770 jak Dt150 je zjadają na śniadanie na stocku, i bez popitki...he,he.

...nie słuchałem 770 ,nie wypowiadam się...

^ Forum w pigułce.

Ja to czasem mam problem, żeby komuś coś doradzić, bo konkretnej pozycji słuchałem 2-3 lata temu, a tor i preferencje się zmieniają... ale właśnie jest sporo osób wyrokuje na ślepo...

Ja staram się po prostu opisywać różnice, zbyt głęboko w czyjeś preferencje nie wnikać... no chyba, że już je znam, bo sporo z kimś piszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba długo w fanklubie nie zabawię. Nudne te DT770. A zawsze chciałem mieć jakieś Beyery.

Jak nie chcesz nudy z Beyerami to tylko DT150...rozpierducha na całego normalnie,pisząc młodzieżowo...he.he.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są spore różnice w brzmieniu różnych wersji. Wpływ ma impedancja, pady i zabudowa za driverem.

 

Ja to mniej więcej czuje jak w tym opisie(jeśli chodzi o impedancje):

http://www.beyerdynamic.waw.pl/impedancja-sluchawek-beyerdynamic.html

Ok. No to wygląda na to, że najsensowniej w moim przypadku, to 80 ohm, bo jednak 250 potrzebują prądu, a 32 mogą być dla mnie zbyt basowe i mniej naturalne. Dzięki.

 

Rotgut jeśli kupujesz nowe, to może poszukaj sklepu internetowego, który nie robi problemu ze zwrotami. Wtedy możesz spokojne obadać, które Cię usatysfakcjonują. A z tym to różnie bywa, może nie te, co wybrałeś, może np DT150, albo coś całkiem innego. Tak to tylko stracisz na przesyłkach a nie wtopisz kasy ;)

 

 

Dzięki za sugestię, ale tym razem to chyba wolałbym używkę. Liczę trochę na to, że jak popracuję, zaniosę do pracy, to tam kupią takie, a ja albo prywatne sprzedam, albo zostawię w domu.

W tej chwili w pracy są niby dobre słuchawki Sennheiser HD380Pro, ale ja ich nie rozumiem, one dla mnie grają fatalnie, a zabierałem do domu i porównywałem na dobrym źródle z AKG551, niby podobnymi cenowo.

Zapytałem o różnice przy różnej impedancji, bo czasem jest tak, że model jest ok ok z wyjątkiem jednej jedynej schrzanionej wersji, którą trzeba omijać łukiem, a i sprzedać trudno w razie czego. Myślę, że jak tu tak nie ma, to którą wersję bym wziął, z grubsza będę zadowolony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz większą ochotę posłuchać tych DT150....od kiedy pamiętam odrzucały mnie designem, ale chciałbym porównać je bezpośrednio do moich DT770.

 

Żadna opinia nie zastąpi odsłuchu

Edytowane przez rudnis86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phiii,dla zawodowca to raptem 2 tygodnie wygrzewania, tak że...

Co wy tam @Soundman teraz słuchacie ? W awatarze co macie ? Dt150 zniknęły ! Wietrzę zdradę...

Dobra, widzę, pionki.

To nowe jakieś, czy stare? Miałem takie se-m300 coś tam, zapomniałem.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności