Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Dt150 roxx i tak sobie pomyślałem że skoro robią je już 40 lat

 

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że DT150 mają nie więcej niż 20 lat. Za to ponad 40 lat mają słuchawki na bazie których powstały DT150, czyli DT100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dt150 roxx i tak sobie pomyślałem że skoro robią je już 40 lat

 

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że DT150 mają nie więcej niż 20 lat. Za to ponad 40 lat mają słuchawki na bazie których powstały DT150, czyli DT100.

 

Myślę, że się nie mylisz to gdzieś połowa lat dziewięćdziesiątych ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imię Piotr, właśnie zakupiłem DT990 Edition 600 ohm (przesiadka z S HD555).

Przesiadka jak najbardziej na plus, jedyne co mi się nie podoba to kabel.

Chyba trzeba będzie go wymienić na Melodikę(fajnie będzie to wyglądało).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jeszcze nie zdążyłem się podniecić 990 ED, a już słyszę że coś w lewej słuchawce spada w rezonans przy bardzo niskim basie, kurza twarz, kontrola jakości w Beyerdynymic...

 

Pytanie czy mam pecha, czy Beyery tak składają te słuchawki.

 

 

 

Słychać wyraźnie przy basie w Kraftwerk - Elektro Kardiogramm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope. Beyery są po prostu otwarte i do środka wpadają czasem włosy.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

No co Ty, one są pół otwarte, ciężko żeby tam coś wpadło, zwłaszcza że mam od kilkunastu godzin.

 

Nic, dam im paręnaście godzin i pewnie na gwarancje polecą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google twierdzi, że takie rzeczy się zdarzają. Objawy pasują idealnie. Zresztą i tak masz lepiej niż przy Grado. SR60 raz ubrałem tuż po wizycie u fryzjera, a potem pół godziny musiałem siedzieć wyciągając włosy ze środka.

Przy okazji, propsy za avatar. ;)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło,że mam na testach wzmacniacz/dac słuchawkowy Sennheiser HDVD800 ,nominalnie jest on stworzony pod HD800 i z nimi

gra najlepiej ale w ramach eksperymentu podłączyłem do niego Beyery 990 Pro i powiem,że gra to całkiem dobrze .

Lepiej te Beyery grały mi tylko ze wzmacniaczami lampowymi w tym HV-1 Dubiela ale w porównaniu do Bakoona ,którego też

posiadam to z tym HDVD grają bardziej ,że tak powiem "rzetelnie" i realistycznie bez tego uprzyjemniania jakie daje Bakoon :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło,że mam na testach wzmacniacz/dac słuchawkowy Sennheiser HDVD800 ,nominalnie jest on stworzony pod HD800 i z nimi

gra najlepiej ale w ramach eksperymentu podłączyłem do niego Beyery 990 Pro i powiem,że gra to całkiem dobrze .

Lepiej te Beyery grały mi tylko ze wzmacniaczami lampowymi w tym HV-1 Dubiela ale w porównaniu do Bakoona ,którego też

posiadam to z tym HDVD grają bardziej ,że tak powiem "rzetelnie" i realistycznie bez tego uprzyjemniania jakie daje Bakoon :-)

 

Czy dobrze widzę, że też masz HD800s? I jak je oceniasz? Zwłaszcza w porównaniu do SR-507?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google twierdzi, że takie rzeczy się zdarzają. Objawy pasują idealnie. Zresztą i tak masz lepiej niż przy Grado. SR60 raz ubrałem tuż po wizycie u fryzjera, a potem pół godziny musiałem siedzieć wyciągając włosy ze środka.

Przy okazji, propsy za avatar. ;)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Szczerze, to nie widzę możliwości żeby coś od zewnątrz wpadło, a do środka nie chce zaglądać bo jeszcze ciepłe, chyba że da się zajrzeć bez naruszania gwarancji...?

Edytowane przez Kalitus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie tych 990 jest banalnie proste ściągasz pady, podważasz pierścień czymś aby nie uszkodzić tego co pod nim ja to robię delikatnie nie ostrym śrubokrętem i juz gotowe :)

 

Ale cieżko mi uwierzyć, że coś tam wpadło.

 

 

Wytapatalkowane na jabłku

Edytowane przez Hakuri
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Google twierdzi, że takie rzeczy się zdarzają. Objawy pasują idealnie. Zresztą i tak masz lepiej niż przy Grado. SR60 raz ubrałem tuż po wizycie u fryzjera, a potem pół godziny musiałem siedzieć wyciągając włosy ze środka.

Przy okazji, propsy za avatar. ;)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Szczerze, to nie widzę możliwości żeby coś od zewnątrz wpadło, a do środka nie chce zaglądać bo jeszcze ciepłe, chyba że da się zajrzeć bez naruszania gwarancji...?

 

masz film jak to prosto zrobić

następnie odwracasz rozebraną częścią do dołu, przytrzymyjąc ręką aby nie wypadło za daleko - i jak nie będzie chciało samo wypaść to lekko z wyczuciem stuknij. Masz wtedy wszystko widoczne. Jak nie zobaczysz włosa możesz podmuchać.

Edytowane przez necrosinner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej serii z tym driverem - czyli DT770, DT880 oraz DT990 - jest jedna nieprzemyślana rzecz, która jest bardzo często powodem tych rezonansów, na które tak wszyscy narzekają. Bynajmniej nie jest to żaden włos - to prędzej po zrobieniu full open moda lub mocno pechowym powbijaniem się włosków w pady. Jednak tak jak mówię to rzadkość. Zdarza się słabo dopasowany o-ring dociskający driver, jednak to ponownie bardzo, bardzo sporadyczne.

 

I na końcu pojawia się właściwy problem, który Wam zdradzę - myślałem, że ktoś już dawno na to wpadł i nie jest to wiedza znana tylko mnie - w każdej z muszli przewód wychodzący z nich do pałąka przy wewnętrznym rancie muszli jest łapany metalową blaszką, która jest zaciskana. Często ta blaszka się obsuwa lub popuszcza i to ona jest powodem głośnych rezonansów w muszli przy niskich częstotliwościach.

 

Zdarza się jeszcze kilka innych powodów, ale nie będę tu pisał książki serwisowej :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Bardzo lubię firmę Beyerdynamic, ale rzeczywiście jak na niemiecką firmę mogli by trochę poprawić jakość wykonania swoich słuchawek.

Zwłaszcza elementów wewnętrznych jak ten plastikowy krążek przy Driverze itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak się złożyło,że mam na testach wzmacniacz/dac słuchawkowy Sennheiser HDVD800 ,nominalnie jest on stworzony pod HD800 i z nimi

gra najlepiej ale w ramach eksperymentu podłączyłem do niego Beyery 990 Pro i powiem,że gra to całkiem dobrze .

Lepiej te Beyery grały mi tylko ze wzmacniaczami lampowymi w tym HV-1 Dubiela ale w porównaniu do Bakoona ,którego też

posiadam to z tym HDVD grają bardziej ,że tak powiem "rzetelnie" i realistycznie bez tego uprzyjemniania jakie daje Bakoon :-)

 

Czy dobrze widzę, że też masz HD800s? I jak je oceniasz? Zwłaszcza w porównaniu do SR-507?

 

Jestem w trakcie testowania ,jak dam radę to napiszę coś w poniedziałek w Klubie Sennheisera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej serii z tym driverem - czyli DT770, DT880 oraz DT990 - jest jedna nieprzemyślana rzecz, która jest bardzo często powodem tych rezonansów, na które tak wszyscy narzekają. Bynajmniej nie jest to żaden włos - to prędzej po zrobieniu full open moda lub mocno pechowym powbijaniem się włosków w pady. Jednak tak jak mówię to rzadkość. Zdarza się słabo dopasowany o-ring dociskający driver, jednak to ponownie bardzo, bardzo sporadyczne.

 

I na końcu pojawia się właściwy problem, który Wam zdradzę - myślałem, że ktoś już dawno na to wpadł i nie jest to wiedza znana tylko mnie - w każdej z muszli przewód wychodzący z nich do pałąka przy wewnętrznym rancie muszli jest łapany metalową blaszką, która jest zaciskana. Często ta blaszka się obsuwa lub popuszcza i to ona jest powodem głośnych rezonansów w muszli przy niskich częstotliwościach.

 

Zdarza się jeszcze kilka innych powodów, ale nie będę tu pisał książki serwisowej :)

Niestety to nie blaszka ani i ten "klips" trzymający główny przewód w muszli, który bezpośrednio dotyka plastiku. Jestem zawiedziony wykonaniem słuchawek, przy tej cenie, kiszka. Można było zamiast tej blaszki zrobić zwykłą pętelkę, klips zamortyzować gumą... Grille na zewnątrz też cięte niedokładnie. Na dokładkę w środku nadal coś drży, lecą na reklamację...

Edytowane przez Kalitus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta blaszkę można w zasadzie wyciągnąć całkowicie i po problemie :) Jeżeli dyskretnie to odlutować kabelki i zsunąć ją z przewodu, a potem ponownie zalutować - przy wprawnej ręce na serwisie nikt nie będzie mruczał, że ruszane. Jeżeli nie zależy na serwisie ani nie ma jak lutować, to wystarczy ucinaczkami bocznymi przeciąć i wyjąć. Ja się do wykonania nie czepiam, bo dla mnie jest naprawdę bardzo dobre. Kilka drobnych rzeczy raczej nie może świadczyć o kiepskim wykonaniu. Myślę, że można w tym i znacznie wyższym przedziale cenowym znaleźć większe padła, gdzie stosunek metalu do plastiku to 1/1000 :)

 

Druga sprawa - ja osobiście wolę płacić w pierwszej kolejności za jakość dźwięku, w drugiej za jakość dźwięku, a w trzeciej za wygląd i wykonanie. Nie potrzebuję kolejnego wazonu pod kolor mebli lub tłuczka do rozbijania kotletów - to tak w kontekście wyglądu i wykonania. No i można by kilka rzeczy poprawić, ale wtedy byłby płacz, że cena poszła 50-100zł do góry, bo ruszyli projektanci, zmiany na linii produkcyjnej, możliwe zmiany kodu produktu lub nazwy - co za tym by szło opakowania. Wole to od prowadzenia sygnału aluminiowymi drutami w pałąku ala AKG lub okleiny na plastiku imitującej drewno ala HE-560. Każda firma ma swoje grzeszki, ale często za sprawą ludzi są one mocno wyolbrzymiane - tak jak teraz w przypadku Beyera lub ogólnie w przypadku Grado (które ponoć rozpadają się w rękach, a ja mam egzemplarz nr. 246, czyli pewnie starszy od niektórych użytkowników, a nie dolega mu nic). No i ludzie lubią też własne błędy zganiać na firmę - a niewłaściwe obchodzenie się ze sprzętem jest właśnie takim błędem.

Edytowane przez Chickenek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta blaszkę można w zasadzie wyciągnąć całkowicie i po problemie :) Jeżeli dyskretnie to odlutować kabelki i zsunąć ją z przewodu, a potem ponownie zalutować - przy wprawnej ręce na serwisie nikt nie będzie mruczał, że ruszane. Jeżeli nie zależy na serwisie ani nie ma jak lutować, to wystarczy ucinaczkami bocznymi przeciąć i wyjąć. Ja się do wykonania nie czepiam, bo dla mnie jest naprawdę bardzo dobre. Kilka drobnych rzeczy raczej nie może świadczyć o kiepskim wykonaniu. Myślę, że można w tym i znacznie wyższym przedziale cenowym znaleźć większe padła, gdzie stosunek metalu do plastiku to 1/1000 :)

 

Druga sprawa - ja osobiście wolę płacić w pierwszej kolejności za jakość dźwięku, w drugiej za jakość dźwięku, a w trzeciej za wygląd i wykonanie. Nie potrzebuję kolejnego wazonu pod kolor mebli lub tłuczka do rozbijania kotletów - to tak w kontekście wyglądu i wykonania. No i można by kilka rzeczy poprawić, ale wtedy byłby płacz, że cena poszła 50-100zł do góry, bo ruszyli projektanci, zmiany na linii produkcyjnej, możliwe zmiany kodu produktu lub nazwy - co za tym by szło opakowania. Wole to od prowadzenia sygnału aluminiowymi drutami w pałąku ala AKG lub okleiny na plastiku imitującej drewno ala HE-560. Każda firma ma swoje grzeszki, ale często za sprawą ludzi są one mocno wyolbrzymiane - tak jak teraz w przypadku Beyera lub ogólnie w przypadku Grado (które ponoć rozpadają się w rękach, a ja mam egzemplarz nr. 246, czyli pewnie starszy od niektórych użytkowników, a nie dolega mu nic). No i ludzie lubią też własne błędy zganiać na firmę - a niewłaściwe obchodzenie się ze sprzętem jest właśnie takim błędem.

Absolutnie się nie zgadzam, to już przedział cenowy, gdzie powinniśmy rozmawiać tylko o dźwięku, wygodzie i wyglądzie. Wyglądu się nie czepiam, bo to kwestia gustu, dla mnie 990 mają wygląd odpustowy, a mimo tego je kupiłem, bo dźwięk, potem wygoda to priorytety. Dla mnie jednak nieakceptowalne jest to brzęczenie w słuchawce, nie rozumiem dlaczego rozgrzeszasz firmę, Nie czepiam się na siłę, po prostu to mi przeszkadza w odsłuchu i chce zaznaczyć ten fakt. Może mam wredny egzemplarz, ale nie lubię zamiatania prawdy pod dywan. Zobaczymy co będzie, bo z dźwięku nie mam zamiaru rezygnować.

Edytowane przez Kalitus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Baele na szybko:

 

Stax SR-507 + Eurydyka = szybkość i niespotykana rozdzielczość

HD800s + Bakoon HPA21 = bardzo dobry szczegółowy , kulturalny dzwięk i barwa

 

to tyle :-)

 

THX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło,że mam na testach wzmacniacz/dac słuchawkowy Sennheiser HDVD800 ,nominalnie jest on stworzony pod HD800 i z nimi

gra najlepiej ale w ramach eksperymentu podłączyłem do niego Beyery 990 Pro i powiem,że gra to całkiem dobrze .

Lepiej te Beyery grały mi tylko ze wzmacniaczami lampowymi w tym HV-1 Dubiela ale w porównaniu do Bakoona ,którego też

posiadam to z tym HDVD grają bardziej ,że tak powiem "rzetelnie" i realistycznie bez tego uprzyjemniania jakie daje Bakoon :-)

HDVD800 za wybitny to nie jest. HD 800 też lepiej grają z HV-1, Luxmanem L-530 niż HDVD. DT 990 PRO lepiej grają również z Espressivo, Luxmanem L-530. DAC w HDVD też taki sobie a cena totalnie nieadekwatna do jakości brzmienia. Sorry, nie odbierz tego, jako atak na Twoją osobę, ale piszę to ponieważ można odebrać Twój wpis, że DT 990 PRO i HDVD 800 to ciekawa konfiguracja, a ona ciekawa za bardzo nie jest i w dodatku sakramencko droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności