Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

koss porta pro wymiana kabla


zielak19922

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. Chciałbym wykonać recabling w moich słuchawkach koss porta pro lecz nie wiem jaki kabel nabyć. Natknąłem się w internecie na ten kabel http://audeos.pl/pl/p/Cordial-CMK-422-Twin-kabel-mikrofonowy/115 i chciałbym również nabyć w miarę dobry jack i wykonać oplot ale jeśli chodzi o sprawy audi itd jestem laikiem. Proszę o pomoc z góry dzięki:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej jest zlecić komuś, kto się na tym zna zamiast ryzykować zniszczeniem słuchawek. Na tej samej stronie masz recabling:

http://audeos.pl/pl/p/Koss-Porta-Pro-recabling/98

Sam recabling wychodzi z tego co pamiętam ok 99 zł

Edytowane przez GryfPomorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście satysfakcja jest, ale małe ryzyko pozostaje. Co do materiałów to wyjdą troszkę taniej bez robocizny. Dość wiele osób na forum się tym zajmuje, więc wystarczy do któregoś napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jakie byłyby koszta całego kompletu?"
Materiały to koszt około 35-40 zł + przesyłka.

"jak samemu się ładnie zrobi to jeszcze satysfakcja jest"
No ja Ci życzę powodzenia przy pierwszym rekablingu. ;)

"Dość wiele osób na forum się tym zajmuje, więc wystarczy do któregoś napisać. "
Choćby do mnie. :ph34r:

Edytowane przez FlameRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz listę osób: http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-suchawek-i-inne-diy-lista-osb/ , szukaj kogoś w pobliżu jak nie chcesz wysyłać słuchawek.

 

We wtyczce i w słuchawkach (w przypadku KPP) stracisz niewiele, więc w zasadzie tyle (minimalnie więcej), ile ma mieć długości gotowy kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koss porta pro to kabel jest jak dla mnie (posiadam już 2 parę tych słuchawek) najsłabszym ogniwem, a szczególnie jack. W pierwszej parze już po roku musiałem go wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowy kabel od Kossów jest gorszy niż 90% stockowych kabli od innych słuchawek, więc będzie to swoisty upgrade. Jednak sens takiego rozwiązania jest wątpliwy, jeżeli jest opcja załatwienia problemu raz na zawsze porządnym kablem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowy kabel od Kossów jest gorszy niż 90% stockowych kabli od innych słuchawek, więc będzie to swoisty upgrade. Jednak sens takiego rozwiązania jest wątpliwy, jeżeli jest opcja załatwienia problemu raz na zawsze porządnym kablem :)

 

Nikt nie stwierdził, że to coś polepszy, a jedynie przywróci słuchawki do stanu pierwotnego. Tak czy siak - post był troszkę w żartobliwej formie napisany, choć różnie to bywa - czasem ludzie chcą sprzedać słuchawki i wtedy za 10 zł. przewrócą je do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowy kabel od Kossów jest gorszy niż 90% stockowych kabli od innych słuchawek...

Potwierdzam - niedawno miałem nieprzyjemność wymiany wtyczki w KPP. Porażka, tych żył cyna nie chce się trzymać a najgorsza jest zielona! Nie tylko w tych słuchawkach z zieloną miałem największe problemy - chyba kwestia zastosowanej warstwy izolacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a tak w ogóle, może ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż wszystkie potrzebne części czyli kabel, splitter, minijack i oplot ? oczywiscie w rozsądnej cenie:)

Ja Ci moge polecic www.AUDEOS.pl :)

Dzisiaj skonczylem rekablowac swoje porty i ogolnie moge Ci powiedziec ze sporo zachodu jest zeby upchac to wszystko pod ta plastikowa zatyczka, nie wspominajac o tym ze latwo ja wylamac ;p

Edytowane przez kosaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle, może ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż wszystkie potrzebne części czyli kabel, splitter, minijack i oplot ? oczywiscie w rozsądnej cenie:)

Ja Ci moge polecic www.AUDEOS.pl :)

Dzisiaj skonczylem rekablowac swoje porty i ogolnie moge Ci powiedziec ze sporo zachodu jest zeby upchac to wszystko pod ta plastikowa zatyczka, nie wspominajac o tym ze latwo ja wylamac ;p

Też mogę polecić @Mayster, czyli audeos. Kupiłem już kilka kabli (w tym dwa, które były robione na specjalne zamówienie) i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa ludzie, ktorych wszyscy moga polecic - mayster, perul, forza, flejm, kurop etc etc (nie chce nikogo unizac, podalem kilku, charakterystycznych ihmo ;) ) Ale od takich polecanek pod tematem robi sie smietnik ;)

 

//tapnięte z x8

 

Edytowane przez kieko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa ludzie, ktorych wszyscy moga polecic - mayster, perul, forza, flejm, kurop etc etc (nie chce nikogo unizac, podalem kilku, charakterystycznych ihmo ;) ) Ale od takich polecanek pod tematem robi sie smietnik ;) //tapnięte z x8

Sam się pytał o kogoś: "a tak w ogóle, może ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż wszystkie potrzebne części czyli kabel, splitter, minijack i oplot ? oczywiscie w rozsądnej cenie:)"

W takich wypadkach po prostu poleca się kogoś sprawdzonego.

Idąc tą drogą Twój post również robi śmietnik pod tematem, bo nic nowego nie dodajesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności