Jump to content

koss porta pro wymiana kabla

Recommended Posts

Witam
To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. Chciałbym wykonać recabling w moich słuchawkach koss porta pro lecz nie wiem jaki kabel nabyć. Natknąłem się w internecie na ten kabel http://audeos.pl/pl/p/Cordial-CMK-422-Twin-kabel-mikrofonowy/115 i chciałbym również nabyć w miarę dobry jack i wykonać oplot ale jeśli chodzi o sprawy audi itd jestem laikiem. Proszę o pomoc z góry dzięki:)

pozdrawiam

Moim zdaniem lepiej jest zlecić komuś, kto się na tym zna zamiast ryzykować zniszczeniem słuchawek. Na tej samej stronie masz recabling:

http://audeos.pl/pl/p/Koss-Porta-Pro-recabling/98

Sam recabling wychodzi z tego co pamiętam ok 99 zł

Edited by GryfPomorski

Oczywiście satysfakcja jest, ale małe ryzyko pozostaje. Co do materiałów to wyjdą troszkę taniej bez robocizny. Dość wiele osób na forum się tym zajmuje, więc wystarczy do któregoś napisać.

"jakie byłyby koszta całego kompletu?"
Materiały to koszt około 35-40 zł + przesyłka.

"jak samemu się ładnie zrobi to jeszcze satysfakcja jest"
No ja Ci życzę powodzenia przy pierwszym rekablingu. ;)

"Dość wiele osób na forum się tym zajmuje, więc wystarczy do któregoś napisać. "
Choćby do mnie. :ph34r:

Edited by FlameRunner

Stockowy kabel od Kossów jest gorszy niż 90% stockowych kabli od innych słuchawek, więc będzie to swoisty upgrade. Jednak sens takiego rozwiązania jest wątpliwy, jeżeli jest opcja załatwienia problemu raz na zawsze porządnym kablem :)

Stockowy kabel od Kossów jest gorszy niż 90% stockowych kabli od innych słuchawek, więc będzie to swoisty upgrade. Jednak sens takiego rozwiązania jest wątpliwy, jeżeli jest opcja załatwienia problemu raz na zawsze porządnym kablem :)

Nikt nie stwierdził, że to coś polepszy, a jedynie przywróci słuchawki do stanu pierwotnego. Tak czy siak - post był troszkę w żartobliwej formie napisany, choć różnie to bywa - czasem ludzie chcą sprzedać słuchawki i wtedy za 10 zł. przewrócą je do życia.

Stockowy kabel od Kossów jest gorszy niż 90% stockowych kabli od innych słuchawek...

Potwierdzam - niedawno miałem nieprzyjemność wymiany wtyczki w KPP. Porażka, tych żył cyna nie chce się trzymać a najgorsza jest zielona! Nie tylko w tych słuchawkach z zieloną miałem największe problemy - chyba kwestia zastosowanej warstwy izolacyjnej.

• 1 month later...
a tak w ogóle, może ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż wszystkie potrzebne części czyli kabel, splitter, minijack i oplot ? oczywiscie w rozsądnej cenie:)

Ja Ci moge polecic www.AUDEOS.pl :)

Dzisiaj skonczylem rekablowac swoje porty i ogolnie moge Ci powiedziec ze sporo zachodu jest zeby upchac to wszystko pod ta plastikowa zatyczka, nie wspominajac o tym ze latwo ja wylamac ;p

Edited by kosaj

a tak w ogóle, może ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż wszystkie potrzebne części czyli kabel, splitter, minijack i oplot ? oczywiscie w rozsądnej cenie:)

Ja Ci moge polecic www.AUDEOS.pl :)

Dzisiaj skonczylem rekablowac swoje porty i ogolnie moge Ci powiedziec ze sporo zachodu jest zeby upchac to wszystko pod ta plastikowa zatyczka, nie wspominajac o tym ze latwo ja wylamac ;p

Też mogę polecić @Mayster, czyli audeos. Kupiłem już kilka kabli (w tym dwa, które były robione na specjalne zamówienie) i jestem bardzo zadowolony.

Sa ludzie, ktorych wszyscy moga polecic - mayster, perul, forza, flejm, kurop etc etc (nie chce nikogo unizac, podalem kilku, charakterystycznych ihmo ;) ) Ale od takich polecanek pod tematem robi sie smietnik ;)

//tapnięte z x8

Edited by kieko

Sa ludzie, ktorych wszyscy moga polecic - mayster, perul, forza, flejm, kurop etc etc (nie chce nikogo unizac, podalem kilku, charakterystycznych ihmo ;) ) Ale od takich polecanek pod tematem robi sie smietnik ;) //tapnięte z x8

Sam się pytał o kogoś: "a tak w ogóle, może ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż wszystkie potrzebne części czyli kabel, splitter, minijack i oplot ? oczywiscie w rozsądnej cenie:)"

W takich wypadkach po prostu poleca się kogoś sprawdzonego.

Idąc tą drogą Twój post również robi śmietnik pod tematem, bo nic nowego nie dodajesz ;)