Skocz do zawartości

HIFImeDIY Sabre USB DAC aka UAE23


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Jestem skłonny udostępnić jedną sztukę ww. DACa na testy, pod pewnymi warunkami. Jeśli byliby zainteresowani to przybrałoby to postać, krótkiej listy osób do których po kolei wędrowałby ten DAC.

 

2-500x500.jpg

 

 

 

 

WARUNKI:

1. Osoba biorąca go na testy bierze za niego odpowiedzialność na czas testowania i za wysyłkę do następnej osoby.

2. Wysyłkę do pierwszej osoby pokrywam finansowo ja. Potem koszt przesłania go dalej lub odesłanie go do mnie pokrywa osoba testująca [ podstawowa wymagana opcja to koperta bąbelkowa - PP list polecony priorytetowy ]

3. Osoba do której doszedł DAC ma obowiązek zaraz po otrzymaniu paczki sprawdzić czy wszystko jest w porządku i potwierdzić odbiór paczki mi na PW. Muszę cały czas wiedzieć, gdzie znajduje się DAC. Nie można go pożyczać osobom trzecim.

4. Osoba biorąca go na testy jest zobowiązania do napisania rzetelnej recenzji na co najmniej jedną stronę A4 lub więcej:

- ogólne wrażenie

- budowa

- brzmienie

- itp. itd.

Która następnie będzie umieszczona na moim blogu ze wskazaniem na autora tej recenzji. Tekst umieszczony na blogu może zostać poddany korekcie przy autoryzacji ze strony pierwotnego autora.

5. Czas na testowanie - do tygodnia czasu.

6. Lista będzie składała się max z 4-5. osób.

7. Osoby zgłaszające się do testu muszą być osobami mi znajomymi z forum. Ostatecznie (po uzgodnieniu) to ja podejmę decyzje, do kogo i w jakiej kolejności trafi DAC.

8. Kryterium uwzględniane przy wyborze do kogo trafi DAC, będzie również to, czy ma odpowiedni sprzęt do którego może go podpiąć i przetestować. Np. musi mieć wzmacniacz i jakieś przyzwoite słuchawki, bądź kolumny. Doświadczenie z innymi sprzętami również będzie mile widziane.

 

To chyba na tyle, jeśli coś mi się przypomni to dopiszę.

 

Już wiemy kto będzie pierwszą osobą do której trafi DAC - będzie nią Maciux.

 

Pozdrawiam i zapraszam do zgłaszania się.

MrBrainwash

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta strona A4 to jaką czcionką? Ja jestem umysł ścisły i nie potrafię wody lać, same konkrety - nie wiem czy tyle wyjdzie ;) . U mnie raczej byłaby to raczej recenzja porównawcza z DACem z HA info U2plusV2, bo to jedyny jakim dysponuję za to cała reszta toru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy mają przysłużyć się większości. Mógłbym zrecenzować ten DAC w kilku zdaniach, ba, kilku słowach nawet ale nie o to chodzi przecież. Recenzja od A do Z. Ma to być kompletny tekst. Bez przesady... A4 to nie jest dużo. Moja siostra napisała pracę o keczupie na 60 stron na pracę dyplomową ;] Jedna strona o dynamice, balansie, szczegółowosci, zgraniu, brzmieniu itd to nie jest dużo.Ha info wydał mi się mocno przeciętnym DACiem, mam wrażenie, że nawet moja integra grała lepiej. Ale myślę, że nie będzie problemu z wypożyczeniem Ci UAE23 masz sporo słuchawek LC i jakieś inne wynalazki mógłbyś też się spotkać z Wojtkiem i porównać do jego zabawek, bo z tego co wywnioskowałem to chyba daleko nie mieszkacie.

 

BTW. gra już 5 godzin i albo mam jakąś schizę albo dźwięk się jeszcze bardziej otworzył : D

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A4 to nie jest dużo...

Dlatego zapytałem: jaką czcionką? Taką 13 to spokojnie napiszę, ale z 6 mógłby być problem.

Co do HA info to mam podobne zdanie jako do całości DAC+AMP (że to taka lepsza integra), zwłaszcza na oryginalnym zasilaczu. Natomiast zdecydowanie lepiej oceniam samą część DAC - jak podpiąłem HTF600 do wyjścia bezpośrednio z DACa to pojawiły się dodatkowe szczegóły i przestrzeń zdecydowanie powiększyła i oddaliła. Po zmianie zasilacza jest dodatkowa poprawa (sekcja AMP zyskuje bardziej).

 

Szwagiero - chętnie, zapraszam :) albo może do Ciebie się wybrać, bo u mnie warunki odsłuchowe takie sobie?

 

Wojtek tak blisko nie mieszka - ze 30km ode mnie, jak ostatnio jechał do mnie to ponad 1,5 godziny mu to zajęło, ale jak ma ochotę, to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja włączam worda i mam Calibri 11 i w takiej piszę recki. Ale nie przesadzajmy. Liczy się treść, a nie ilość. Jak napiszesz kompletną rzeczową reckę na powiedzmy 3/4 strony w tej podanej przeze mnie czcionce lub całą w 12 i większej czcionce to bez znaczenia. Nie chcę lania wody. Jakbym chciał lania wody to bym powiedział, że 2 strony wymagane (tyle do booma mi wychodziło przy maksymalnym cięciu).

 

Wiesz Perul... możliwe jest też, że poszczególne egzemplarze ha info się różnią od siebie. Tak jak poszczególne egzemplarze aune. Dla mnie w V2 amp był całkiem ok, brakowało mu trochę do tego co znam z o2, czy LC, ale czegoś co by mnie odpychało nie znalazłem, brakowało trochę rozdzielczości i tyle. DAC był bardzo autorytarny, mocna separacja, twardy podbity bas i ocieplony dźwiek, ale brakowało w tym fidelity... Sabre jest całkowitym przeciwieństwem tego w ha info, w ogóle się nie narzuca, ale fidelity ma 1 klasa. Robi po prostu wszystko tak jak powinien i to jest IMO w nim świetne. Jak ktoś lubi słuchać "palety kolorów", czy te mistyczną "rozszerzoną gamę barw" to może do niego nawet nie podchodzić, nie czytać, nie interesować się.



1. Maciux

2. Paatos

3. Perul

4. -

5. -

 

Zostały się 2 miejsca. Nikt nie jest ciekawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj wysłać Maciuxowi, ale nie dałem rady. Będzie miał go na wtorek. Mam nadzieje, że w ciągu tego tyg. na testowanie zdąży napisać cały tekst, żeby nie było zbytniego zwlekania.

 

Na razie jest kilka moich wypowiedzi na forum np. tutaj http://forum.mp3store.pl/topic/105481-tor-pod-hi-2050-do-500z/. Ma go też Miki i Dex555, oboje jak na razie chwalą.

 

Gra neutralnie z bardzo dobrą jakością. Chyba najlepsze czarne tło z jakim miałem do czynienia. Tzn żeby to dobrze wytłumaczyć, powiedziałbym tak - cirrusy też grają neutralnie, ale tutaj jest słyszalnie bardziej pusta przestrzeń między dźwiękami/instrumentami, nie mieszają się one. Lecz nie jest to odchudzenie dźwięku, gdyż wypełnienie pozostało dobre. Po prostu dźwięk jest czysty, dokładny, a za nim i pomiędzy "kosmos" ^_~ . Dla niektórych może to nawet wydać się dziwne, przejście na taki dźwięk. Nie ma pokolorowania, muzyka nie stanowi już jednej zbitej masy. Zyskała na tym też percepcja głębi, dynamika bardzo dobrze się prezentuje, w końcu słychać te plany muzyczne o których się tyle mówi ; ) a przynajmniej są lepiej zarysowane. Nawet jeśli oDAC gra lepiej ,to to co zostało tutaj osiągnięte to coś już w pełni satysfakcjonującego. Świetnie brzmi na nim klasyka, jazz i inna bardziej ambitna muzyka, ale electro też (najlepiej z bardziej basowymi słuchawkami). W muzyce gitarowej niekiedy jest aż za dużo smaczków, kwestia naszej wyrozumiałości dla autora realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię co mogę, żeby szybko napisać tekst, ale potrzebuję kilka razy to wszystko dobrze odsłuchać. Tygodnia go trzymać nie będę, a samo napisanie strony tekstu to żaden problem. Skupię się na porównaniu do ODACa.

 

Jak tylko to ogarnę skontaktuję się z Paatosem w sprawie dalszej wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash, Twoj opis z posta powyzej to jest opis "czarnego tla"? Jak widzialem gdzies Twoja wypowiedz o Lczarnym" tle to moje pierwsze skojarzenie bylo: "basowa zmula" (ale to tylo moje skojarzenia)

 

Wydaje mi się, że chodzi Ci o posty, gdzie pisałem o ciemnym dźwięku. Lecz tutaj chodzi o coś zupełnie innego. Przed wygrzaniem ma trochę podbity bas, ale potem charakter sie wyrównuje i scena powiększa. Na pewno nie gra ciemno (przez co zgodnie z krzywą słyszenia najlepiej słyszalne są rejony wokalu, potem góry, więc przez niektórych może być odbierany wręcz jako jasny, lecz jasny nie jest - jest równy).

 

Czarne tło wynika właśnie z tego, że jest równo (żadne pasmo nie zasłania innego), że ma niski poziom zniekształceń i szumów. Gdy sygnał jest czysty, wrażenie czarnego tła powstaje samoistnie. Gdy np. dodamy zniekształceń, wprowadzimi EQ i trochę szumów to wrażenie czarnego tła się zmniejszy albo zniknie. Te czarne tło, nie będzie też tak dobrze słyszalne w każdym utworze, bo utwór też może mieć posiane szumy i zniekształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash jak długo uważasz że trwa wygrzewanie Sabre? Nie chcę rozpocząć dyskusji nt tego czy taki sprzęt się wygrzewa, czy to jest placebo, tylko dowiedzieć się czy jeszcze usłyszę niewygrzany Hifimediy na wzmaku, czy już jest po. Na razie basu ma na pewno więcej niż Creative Audigy 2.

 

Co do szumów, to ten sprzęt jest pod tym względem rewelacyjny. Na Maxellkach i głośnikach Creative t40 słyszalnego szumu nie udało mi się osiągnąć.Zobaczymy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z wygrzewaniem. Moim zdaniem to kwestia parunastu godzin. Te mini kondensatorki potrzebują się dobrze naładować, chociaż to tylko moje przypuszczenia. Mój egzemplarz grający może z 20-30h myślę, że już więcej się zmieniać nie będzie. No ale tego nie wiem, na necie mówią coś o 70h, że niby dźwięk staje się gładszy, ale nie wiem na ile to jest prawda.

 

Zmiana po tym czasie jest wyraźna. I jest podobna do tej zmiany jaką słyszałem w MM02us tylko mocno dłuższym czasie. Po prostu bas na początku jest trochę podbity i bardziej pluszowy, potem jego ilość trochę spada i się wyrównuje, twardnieje, jest bardziej akuratny.

 

@Down - w jako takie wygrzewanie elektroniki też nie wierze. Lecz tutaj ta zmiana zaszła, więc można to tak nazwać.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Orzeł wystartował : D Jak ktoś chciałby jeszcze przetestować to ma jakieś 2 tyg. na zastanowienie.

 

Paatos mam nadzieje że masz czym podłączyć DACa, z Maciuxem będziesz musiał się dogadać co do przesyłki. Poinformujcie mnie jak już coś ustalicie.

 

Maciux ma oDACa więc będzie wiedział na co zwracać uwagę słuchając tego DACa, ale kto nie miał u siebie wcześniej jakiegoś dobrego sabre, to przed pierwszymi wnioskami radzę oswoić się z dźwiękiem. W porównaniu do koloryzujących DACów może to być drastyczna zmiana (IMO na plus, lecz niekoniecznie od razu doceniana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczy. : ) Chodziło mi tylko o to czy masz IC z Jackiem. Bo słuchania i kupowania wymyślnych kabelków nie preferuje. Sam używam thomsona - sprawdza się wyśmienicie. ;P

 

@Maciux - dokładnie tak jak mówisz, daj sobie trochę czasu na słuchanie. Wiem, że masz napięty okres, ale nie musisz się aż tak bardzo śpieszyć. Chociaż zdaje sobie sprawę, że mając obok oDACa i mając kilka wzmacniaczy i HD600 to nie zajmie Ci wiele czasu wychwycenie różnic. Możesz też spróbować zrobić ślepy test, chociaż bez odpowiedniego przygotowania nie będzie dawał zbyt obiektywnych wniosków, ale na coś może wskazać ; )

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności