Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HIFImeDIY Sabre USB DAC aka UAE23


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Do referencji, że referencji to na pewno mu brakuje. Do słuchania muzyki bez dzielenia włosa na czworo, na moich słuchawkach, jest "wystarczająco dobrze", nawet z zapasem :] Z resztą można sobie recki i opinie poczytać.

 

Moja kolejna dostawa już jest w urzędzie celnym. Zobaczymy jak się asynchroniczna wersja sprawdzi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna firma :)

 

To po prostu koleś jak ja czy Ty, który sobie to składa i sprzedaje.

 

Poza tym to tylko I2S, konwerter sobie dokupić musisz sam, albo zrobić płytkę SPIDF. zrobienie takiego daca na Sabre w domu to koszt 30-40zł.

 

Układ i garść elementów, nic wielkiego mam w domu coś takiego własnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły DACi Damix napisz do mnie na PW w sprawie wysyłki. :)

 

U2 muszę jeszcze porównać do UAE23 ale zdaje się, że dużych różnic nie ma choć jeszcze tego nie sprawdzałem, mówię z pamięci. Natomiast izolator USB robi różnice i mniej więcej jest ona taka jak ją opisujecie po podpięciu do Rasberry pi. Przekaz się relaksuje, a scena robi się większa. Szczerze mówiąc to i tak i tak mi się podoba, jest po prostu inaczej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak się w moim postrzeganiu zmienił dźwięk... lecz nie nazwałem tego poprawą. Dla mnie pewnego rodzaju zmiany w audio w dźwięku są na takim poziomie, że zawsze to będzie oznaczało ludzką preferencje co do brzmienia. Chyba, że sprzęt dokładnie zbadamy pomierzymy i będziemy mieć pewność. Dlatego napisałem, że dla mnie to zagrało inaczej, a nie że zagrało lepiej.


Jeszcze nie zdążyłem przetestować nowego UAE23, na razie testuje U2 i skubaniec jako transport nieźle sobie radzi. AUNE po raz pierwszy nie szumi kiedy nic nie gra :o

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój uae23 przestał przestał pierdzieć i wydawać jakichkolwiek niepożądanych dźwięków, ot tak. :-) Taka sytuacja.

 

BTW. Słyszę na nim różnice między zwykłym Spotify a Fidelify z obsługą Wasapi, oczywiście na korzyść tego drugiego. (z denonkami D600)

 

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Hop hooop jest tu kto jeszcze ? :)

Potrzebny tani niezły DAC USB.

UAE23 jest aktualnie przeceniony na 29$. Znalazłem też w Polsce fx-audio fx01 w podobnej cenie - na kostce PCM5102.

Którą drogą lepiej iść ? Będzie podłączone to pod Zenka Uno i Sennheiser HD58x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena - możesz dać link? 

W bezpośrednim porównaniu UAE23 vs DF Black jako DAC, w mojej ocenie wygrywa UAE23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Perul napisał:

Dobra cena - możesz dać link? 

W bezpośrednim porównaniu UAE23 vs DF Black jako DAC, w mojej ocenie wygrywa UAE23.

https://hifimediy.com/sabre-dac-uae23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miki_w1

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry pomyłka miałem pisać w temacie Takstar a zakładki mi się pomyliły. Wahadłowce to lata osiemdziesiąte a nie 60 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak ogólnie sprawuje się UAE23 jako USB DAC ? Nie interesuje mnie jako combo, tylko DAC podpięty pod zewnętrzny wzmacniacz.

Czy trzeba dużo więcej wydać niż te 150 zł, żeby usłyszeć różnicę (tylko jako przetwornik) ? Jeśli tak to co by to był za konkurent ?

Wzmacniacz Zenek Uno + Senn HD58x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kilka innych niedrogich DAC-dongli, między innymi Dragonfly Blacki i jako DAC imo UAE23 jest póki co najlepszy :) .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Perul napisał:

Testowałem kilka innych niedrogich DAC-dongli, między innymi Dragonfly Blacki i jako DAC imo UAE23 jest póki co najlepszy :) .

Super. Dzieki za opinie. Jedynym minusem dla mnie jest limit 24b/96khz. Czy po puszczeniu materialu DSD nic nie uslysze, czy nastapni jakas redukcja/konwersja do 24/96 ? 

 

Myslalem tez o ES9018k2m lub 9018q2c. Czy sie roznia i czy jest duze ryzyko ze chiskie dongle maja skopana aplikacje tych kostek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Perul napisał:

Testowałem kilka innych niedrogich DAC-dongli, między innymi Dragonfly Blacki i jako DAC imo UAE23 jest póki co najlepszy :) .

Super. Dzieki za opinie. Jedynym minusem dla mnie jest limit 24b/96khz. Czy po puszczeniu materialu DSD nic nie uslysze, czy nastapni jakas redukcja/konwersja do 24/96 ? 

 

Myslalem tez o ES9018k2m lub 9018q2c. Czy sie roznia i czy jest duze ryzyko ze chiskie dongle maja skopana aplikacje tych kostek ?

 

EDIT:

O rety @Perul. Teraz przeczytalem gdzies na obcym forum, ze UAE23 ma 200 Ohmow impedancji na wyjsciu :) bez wzmaka ani rusz.

Z drugiej strony to dobrze. Jak pod Zenka Uno podlaczam combo-daki z impedancja ok 1 Ohma to mi znieksztalca mocno bas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem eksperyment i bezpośrednio pod UAE23 podłączałem mało wymagające słuchawki - kiepsko to grało (w kwestii napędzenia), na poziomie dongli za 20zł, tylko może trochę czyściej. Tutaj DF Black jest duuużo lepszy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności