Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Które Słuchawki Nauszne (Z Mojego Top) do 2 tys zł ?


Nusu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Na wstępie powiem, że od 7 lat jestem tylko w temacie słuchawek doknałowych.

 

Jestem w trakcie wybierania sprzętu. Cały czas się trzymałem wersji, że zakupię Sennheiser IE 80. Ostatnio kolega dał Mi posłuchać jakieś Philips nauszne za 250zł i oczarowała Mnie ta przestrzeń! Ogólnie dzwięk BARDZO średni ale ta przestrzeń <3

 

Akutalnie używam S3 jako odtwarzacza (kolejny gadget - nie ma opcji :P) + DAC Fiio E17 (które raczej odsyłam z powrotem - muszę jeszcze się zastanowić co wybrać - jakieś propozycje?) + Sennhaiser CX980. Dzwięk połączony zwykłym mini jack - jeszcze nie zlutowałem/zamówiłem OTG kabla żeby wykorzystać moc Fiio. Cały zestaw gra dla Mnie powierdzmy 6.5/10 (przez mini jack). Muzyka: Każdy rodzaj TECHNO <3 ....minima, trance, electro, progressive, dubstep, hard electro, hardstyle, hardcore itp itd. Każda gunek muzyki elektronicnej = Wszystko co się spodoba :) Słucham muzyki...a raczej nie słucham muzyki tylko pare godzin dziennie. Oczywiście jestem BASShedem więc ma być coś co BARDZO nisko i czysto schodzi :) Chcę kupić raz i mieć spokój bo męczą Mnie już te pół środki. W domu mam BOSE i Logitech Z5500 - tak że Ja, wraz z sąsiadami wiemy co to dobre nagłośnienie :)

 

Posiadałem: Bose IE, Sennhaiser CX300. JBL 220,

 

 

Co do słuchawek dokanałowych to nie chcę zmieniać wyboru - nie proponować :P

 

A teraz tak.... Zamknięte? Otwarte ? Połówki ?

 

W pracy mogę słuchać muzyki pod warunkiem, że słyszę otoczenie. W dokanałowych nie ma innej opcji jak 1 ucho - nie za bardzo wygodne przy ciągłym słuchaniu. Więc przy nausznych wybór by padł oczywiście na otwarte ALE...

 

...jeszcze chyba nie miałem takiego sprzętu, żebym słuchał na mniej niz 75% - muszę być bardzo zmęczony żeby zejść poniżej tego. Więc jakie słuchawki propnujecie, żeby nie męczyły "otoczenia" od Mojej playlisty?

 

...muszą być bardzo wytrzymałe - będą zabierane codziennie do samochodu/miasta/biura itp.

 

...dużo BASS'u <3

 

...Lekkie i Małe - aluminium preferowane. Plastik chyba nie będzie taki wytrzymały? Chociaż bardziej elastyczny :/ Kota można dostać czasami od tego audio :P

 

(chyba najlepiej pół otwarte ?)

 

Moje lista:

 

 

AKG K267 TIESTO - ale czytałem że te "super" 3D-Axis mechanizm składania słuchawek, psuje się :/ Więc te zaliczam do delikatnych.

 

Dennon D600 - wydają Mi się delikatne i DUŻE przede wszystkim :(

 

Sennheiser HD600/650 - te to nawet Ja znam :) Wszystko fajnie ale jaki bass? I są typowo OTWARTE :(

 

Denon D2000 - Ciekawa propozycja :)

 

AKG K550 - Zabieram się dopiero za czytanie. BARDZO Mi się podbają z wyglądu zewnętrznego i dobre komenty o dzwięku :) Małe i (chyba) lekkie.

 

Sony 1R - Jeszcze nie znam

 

Sony MDR-X10 - Jeszcze nie znam

 

Jak coś ciekawego znajdę to dodam.

 

 

Co do wzmacniacza to raczej nie ma za dużego wyboru w sensownej cenie. Wyznaczyłem sobie limit Samsung S3 + około 2.5 tyś na słuchawki ze wzmacniaczem. Narazie Fiio E17 ale będzie zmiana być może na E12.

 

Jeżeli znasz jakieś słuchawki które by spełniały moje wymagania czekam na propozycje ! :) Podchodzę do tego bardzo na serio i oczekuję tego samego od Ciebie. Więć proszę o sensowne odpowiedzi! Z góry dzięki za poświęcony czas :)

 

Nie jestem zainteresowany: Beyerdynamic, Shure, Bosse, Dr. Dre Beats, Audio Technica ani Gardo.- nie polecać :P

 

Pozdrawiam

 

Nusu

 

 

 

 

 

Edytowane przez Nusu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K550 to duże słuchawki - nie mniejsze od D2000. Z powyższych to chyba D600 najbardziej podpasują dźwiękowo, chociaż jak ma być przestrzeń to może D2000 bardziej. W sumie uwzględniając inne aspekty takie jak: słychać otoczenie, nie wycieka dźwięk na zewnątrz, wygoda, wytrzymałość to może szalka w stronę D2000 się przechylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepszym rozwiązaniem byłyby fidelio X1 ale to konstrukcja otwarta. A z tego co wnioskuję to raczej średnio Tobie to pasuje.

Także ja mogę Ci polecić tak jak kolega wyżej fidelio L1.

Po odpowiednim wygraniu są to świetne słuchawki. Słucham w sumie trochę czego innego niż Ty (Ambient, chill, downtempo, ...) i jak dla mnie słuchawki świetne dla tego typu muzyki. Potrafią bardzo fajnie mruczeć na niskich tonach a gdzie to potrzebne uderzyć mocniej. Generują dużą przestrzeń, można w nich siedzieć sporo czasu bez większych niedogodności dla ucha, no i konstrukcja półotwarta. Przy słuchaniu wiesz co się dzieje w Twoim towarzystwie ale dźwięk jakoś specjalnie mocno z nich nie ucieka wręcz prawie wcale nie słychać tego co słuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nie chcesz Beyerdynamic. Ale model DT-990 PRO ma BDB bas schodzi bardzo nisko i jest czysty, przestrzeń też na wysokim poziomie, oczywiście jeśli dobrze napędzone, ale zdecydowanie nie są portable. Denony D1100 też są bardzo dobre ale są zamknięte taka tańsza alternatywa D2000 ale i bardziej kompaktowe

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie rozumiem niechęci do beyera :) DT990 obsypią basem i dobra przestrzenia, z kolei DT880 zagrają bardziej studyjnie i całościowa jakość będzie bardziej neutralna i lepiej oddana. Mógłbyś odsłuchać dla przykładu Custom One, które mają regulację basu, co dla Ciebie mogłoby być fajną zabawą ;) Obstawiałbym właśnie Custom One/coś z Denona. Wzmacniacz ma być portable, czy stacjonarka też wchodzi w grę? Swoją drogą porzuciłbym fiio najpierw, a potem zajął się wzmocnieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej muzyki i przy takim guście chyba faktycznie DT-990 PRO byłyby najlepsze i dały wszystko to, na czym tu by zależało, dlatego mimo wszystko będę je polecać (bo mogę, tak samo Ty jako autor możesz mieć moje zdanie gdzieś). Zresztą pierwszy raz widzę kogoś, kto nie chce AT, Shure lub Beyerów "bo nie".

 

 

+ kilka uwag ode mnie:

 

HD600 - bas nie jest jakiś specjalnie mocny, choć dobrej jakości i jest go sporo. Dla osoby spragnionej basu mogą wydać się niewystarczające.

 

K267 - do kosza przez technikalia.

 

K550 - mają mniej basu od HD600, to bardziej krok w stronę grania spokojniejszego i przede wszystkim neutralności. Poczytaj ich recenzje, również moją na TF, bo jak chcesz kupować oczami, to niestety nie tego typu sprzęt.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"

Logitech Z5500 - tak że Ja, wraz z sąsiadami wiemy co to dobre nagłośnienie :)" <-- nie mogłem na to nie odpisać, bo od razu mnie uraziło
Skoro uważasz te plastiki za dobry sprzęt do muzyki to nie masz najmniejszego pojęcia co to dobry sprzęt, chyba, że miałeś na myśli tylko głośność. Sprzedaj to badziejstwo i zacznij od jakiegoś wzmaka i kolumn :). A żeby nie było offtopu to sprawdź Phiaton MS400, myślę , że powinieneś być z nich zadowolony.
Edit. Coś z cytowaniem mi nawaliło :(
Edytowane przez Kevoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Przepraszam za długą przerwę...

Nie wiem od czego zacząć! Może tak ...WIELKIE DZIĘKI za odpowiedzi :)

Przesłuchałem większość "swoich" i przez was polecanych słuchawek w sklepie Harrods w Londynie (i I kilka innych).

Dla przypomnienia dodam, że około 7 lat jestem w świecie dokanałówek i nie interesuję się słuchawkami nausznymi. Znam te znane tylko z "widzenia".



Spędziłem godziny odsłu****ąc różne słuchawki w zestawieniu Fiio E17 + S3 (odtwarzacz PowerAmp) + (Moje własne CX980).

Założenie tego posta było spowodowane przez Mojego znajomego który użyczył Mi swoich Philips xxx (nie interesowało Mnie to zbytnio jaki to model) NIe długo Mi nie zajeło żeby wiedzieć z czym mam doczyeniania. Ogólnie słabo ale ta PRZESTRZEŃ <3 ... chciałem spróbować ale .... niestety, nie jestem zadwolony z nausznych. Przynajmniej nie są wartej swojej ceny - takie jest moje zdanie :)

"U was" jest znacznie inaczej niż w świecie dokanałówek :D

 


70% nie gra (oczywiscie jak dla Mnie!) Być może to Moje zestaw? Może muzyka? Coś nie tak z softem w tel ? Naprawdę nie wiem - zdecydowałem że idę w ciemno i kupię IE80 :)

Myślę że większość z Was słyszał o Sennhaiser IE8/80. Bardzo dużo pozytywnych opini :) Osobiscie spędziłem wiekszość czasu na Sennhaiser wieć jak topowy model dokanałówek spelni moich oczekiwan to WRACAM DO WAS ! :D

(Czas zakupu niestety się przesniue na rzecz nowego SSD.)

Jeszcze raz DZIĘKI ! Była to miła przygoda w świecie Nausznych słuchawek :)

Pozdrawiam

 

 

 


"

Logitech Z5500 - tak że Ja, wraz z sąsiadami wiemy co to dobre nagłośnienie :)" <-- nie mogłem na to nie odpisać, bo od razu mnie uraziło
Skoro uważasz te plastiki za dobry sprzęt do muzyki to nie masz najmniejszego pojęcia co to dobry sprzęt, chyba, że miałeś na myśli tylko głośność. Sprzedaj to badziejstwo i zacznij od jakiegoś wzmaka i kolumn :). A żeby nie było offtopu to sprawdź Phiaton MS400, myślę , że powinieneś być z nich zadowolony.
Edit. Coś z cytowaniem mi nawaliło :(

 

 

 


Przyznaję racje co do plastiku. Ale jeżeli do tego dodamy cena/jakość wychodzi na Bardzo duży Plus :) Dodam, że dałem za nie 700zł.

 

 

Do FiiO E17 ? HiFiMAN HE 300.

 

 


Narazie sobie daje spokoj i zostaję przy Fiio E17 - Przypomnę jeszcze, że nie wykorzystałem pełnej mocy. Czekam na kabel OTG. Odpiszę po teście



przestrzeń, bas i otoczenie, to może Philips Fidelio L1?


Te również testowałem. Dobre ale to jeszcze nie to. Dziękuję za odpowiedz !

Edytowane przez Nusu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia dodam, że około 7 lat jestem w świecie dokanałówek i nie interesuję się słuchawkami nausznymi. Znam te znane tylko z "widzenia".

Może to jest główną przyczyną tego, że nie podoba się Tobie sposób grania słuchawek nausznych. Tyle czasu tylko w dokach i cała reszta brzmi całkiem inaczej. Możliwe, że gdybyś dał się im "oswoić" z uszami to sprawa wyglądała by całkiem inaczej.

Zobacz może jeszcze słuchawki beyera custom one pro albo ath m50. Może któreś przypasują prezentacją muzyki.

Co do IE8 to w Twoim wypadku będzie bardzo wybór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności