Skocz do zawartości

Superlux HD681 - recabling


Fearthas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Niedawno zakupiłem słuchawki Superlux HD681. Zdecydowałem się na nie ponieważ potrzebowałem dobrych słuchawek do telefonu oraz odtwarzacza. Wybrałem je bo były to chyba jedne z lepszych słuchawek, którym telefon da radę i nie zepsuje dźwięku.

 

Gdy je otrzymałem pierwsze wrażenia - wygląd ok, grają jak trzeba, ale kabel wydawał mi się trochę za długi. Używam je głównie w podróży, więc kabel 2,5m jest niepotrzebny. Trochę poczytałem o recablingu tych słuchawek i dowiedziałem się, że oprócz osiągnięcia pożądanej długości można poprawić jakość dźwięku.

 

I tu kieruje pytanie do was. Jaki kabel wybrać? Powinien on poprawić jakość dźwięku w moich słuchawkach oraz mieć ok. 1,5m długości.

Drugie pytanie: Komu zlecić recabling? Mieszkam niedaleko Bydgoszczy i Torunia.

 

Czy opłaca się zamontowanie krótkiego kabla wychodzącego ze słuchawek z wtyczką mini-jack i doczepianie do niego dłuższego, właściwego kabla? Dla mnie było by to duża wygodą.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jaki kabel wybrać?"

Canare L-4E5C.

 

"Komu zlecić recabling?"

Choćby nawet mnie. ;)

 

"Czy opłaca się zamontowanie krótkiego kabla wychodzącego ze słuchawek z wtyczką mini-jack i doczepianie do niego dłuższego, właściwego kabla?"

Chcesz mieć taki kikut, jak mają np. Superlux HD681 EVO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to dobre rozwiązanie z perspektywy jakości dźwięku - powstaje po prostu kolejne połączenie na drodze sygnału :)

 

Jak już robić to zgodnie ze sztuką to najlepiej wyprowadzić kabel z obu muszli omijając prowadzenie sygnału poprzez drut w pałąku.

 

Tak, chcę mieć taki kikut jak w HD681 EVO :) . Sądzę, że było by to dla mnie wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ mógłbym osobno nosić słuchawki i kabel. Jeśli jest to bezsensowne rozwiązanie i nie opłaca chociażby cenowo to wybijcie mi to z głowy. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to dobre rozwiązanie z perspektywy jakości dźwięku - powstaje po prostu kolejne połączenie na drodze sygnału :)

 

Jak już robić to zgodnie ze sztuką to najlepiej wyprowadzić kabel z obu muszli omijając prowadzenie sygnału poprzez drut w pałąku.

Sądzę, że w przypadku Superluxów nie będzie to jakaś zauważalna/istotna różnica i względy praktyczne mogą tu przeważyć.

 

Yup, innych opcji nikt tu nie proponuje. W przypadku kikuta poszłyby nowe kabelki po pałąku. ;)

Edytowane przez FlameRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kabelkami po pałąku? Skoro w profesjonalnych AKG się sprawdza puszczenie sygnału drutami pałąka to dlaczego w Superluxach by nie miało? Przekrój tego drutu jest spory, więc mimo gorszego przewodnika, nie powinno to znacząco wpływać na sygnał. Osobiście nie zauważam różnic między lewą a prawą - większe różnice mam na audiogramach między lewym a prawym uchem.

Wyprowadzenie kikuta, o ile będzie on odpowiedniej jakości, uważam za całkiem fajny pomysł. Można się też pokusić o dorobienie gniazdka w obudowie o ile miejsce na nie się znajdzie (może być problem).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności