Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne - jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić słuchawki do słuchania muzyki na spacerze i w autobusie z tel./mp3, które spełnią moję wymagania tj.

- dobra jakość dźwięku (nie jestem melomanem)

- dobra jakość wykonania i wytrzymałość, bo chcę kupić dobre słuchawki na dłużej

- ergonomiczne (żeby dobrze i wygodnie się je nosiło, zdrowe czyli douszne (z takich korzystam bo dołączone do tel. HTC) i dokanałowe raczej odpadają ze względu, że podobno mają gorszą jakość dzwięku przez małe przetworniki - wg mojego brata, jak jest w praktyce nie wiem bo jestem kompletnym amatorem).

 

Za namową brata kupiłem Cresyn C750H, które okazały się zbyt duże i niestety niewygodne, cisnęły mnie w uszy, było mi ciepło a do tego duże na tyle, że nie dało się z nimi chodzi na szyi i obracać głową. Poza tym bolały mnie uszy w środku, możliwe że to przez zamkniętą konsturkcję. Raczej skłaniałbym się raczej ku czemuś mniejszemu. Poza tym okazało się, że Cresyn C750H wg mnie i brata mają gorszą jakość dźwięku i sztuczny bass w porównaniu z AKG K 514 mkII.

 

Teraz wynalazłem KOSS KSC 75 ale raczej od nich odchodzę, ze względu że nie za bardzo mi się podobają (przynajmniej na zdjęciu), choć to byłym w stanie przeboleć tyle, że kabel i wtyk często się psują więc te słuchawki nie są dla mnie trwałe. Inne jakie znalazłem, nad którymi się teraz zastanawiam to Sennhaiser pmx 90.

 

Cenowo słuchawki nie powinnny być bardzo drogie, skoro jako amator raczej pewnie nie wyczuję różnicy w dźwięku jak meloman.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przetworniki wydaja mi sie zbyt duze. Szukam raczej sluchawek z mniejszymi przetwornikami ale rownie dobra lub lepsza jakoscia dzwieku.

 

Jesli oba modele maja zamknieta konstrukcje to chyba tez odpadaja ze wzgledu na to, ze moga mnie cisnac w uszy, powodowac ze bedzie mi cieplo w uszy a co najwazniejsze - beda mnie bolec uszy w srodkuod sluchania jak te cresyn.

Edytowane przez KSI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może Sennheiser Px100 lub Sennheiser PX100-II ale nie wiem jak one grą, trzeba by poszukać na forum tematu.

Tu jest temat o Px100 http://forum.mp3store.pl/topic/20312-sennheiser-px100/

A tu PX100-II http://forum.mp3store.pl/topic/56458-sennheiser-px-100-ii/

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos tak najbardzie z wygladu podchodza mi pmx 90. Nie wiem tylko czy spelnia pozostale moje wymagania a w sieci nie moge znalezc za za duzo testow, opinii, porownan zeby sie utwierdzic lub nie w tym, ze to najlepszy wybor. Wieksze przetworniki nie wchodza w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos tak najbardzie z wygladu podchodza mi pmx 90. Nie wiem tylko czy spelnia pozostale moje wymagania a w sieci nie moge znalezc za za duzo testow, opinii, porownan zeby sie utwierdzic lub nie w tym, ze to najlepszy wybor. Wieksze przetworniki nie wchodza w gre.

 

Myślałem, że słuchawki mają przede wszystkim porządnie grać, ale najwyraźniej mało jeszcze widziałem.

 

Nie wiem czy w ogóle istnieją słuchawki, które spełnią wszystkie twoje wymagania. Może kup boomboxa i noś go na ramieniu.

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

douszne (z takich korzystam bo dołączone do tel. HTC) i dokanałowe raczej odpadają ze względu, że podobno mają gorszą jakość dzwięku przez małe przetworniki - wg mojego brata, jak jest w praktyce nie wiem bo jestem kompletnym amatorem).

Brat też jest kompletnym amatorem, bo bzdury opowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ablak - zawsze obrażasz nowych na forum? Czytałeś ze zrosumieniem jakie mam wymagania? Jeśli nie to je powtórzę dla Ciebie:

- dobra jakość dźwięku (nie jestem melomanem)

- dobra jakość wykonania i wytrzymałość, bo chcę kupić dobre słuchawki na dłużej

- ergonomiczne (żeby dobrze i wygodnie się je nosiło, zdrowe...

 

@EvilKillaruna - co z tego, że jakieś słuchawki bardziej mi się podobają z wyglądu a inne mniej, że się napaliłem na pmx 90? Nie wolno mi? Nie wolno mi, żeby podobało mi się logo i firma Sennheiser? Nie na tyle, żebym ślepo kupował tylko tej firmy słuchawki a logo było decydujące itp.

 

Wygląd nie jest dominującym kryterium, dlatego nie został wymieniony co nie znaczy, że nie zwracam w ogóle uwagi na to co mam nosić na głowie. Gdyby wygląd nie miał znaczenia dla klientów, to wszystkie słuchawki mogłyby wyglądać bardzo podobnie a tymczasem tak nie jest. Firmy wypuszczają odświeżone słuchawki z innym wyglądem, ciekawe po co, przecież mogłyby zmienić tylko napis tj. nazwę modelu na starych. Dlaczego słuchawki Monster Beats by Dr.Dre mają tyle fanów? Nikt z nich nie zwraca uwagi na wygląd tych słuchawek? Zbadałeś może ilu klientów nie kieruje się w ogóle wyglądem nawet w marginalnym stopniu?

 

@Inszy - brat jest takim samym amatorem jak ja dla Twojej wiadomości, który nieco więcej przeczytał w internecie niż ja.

 

 

Skoro i ja i mój brat jesteśmy kompletnymi amatorami, jakie słuchawki możecie mi jeszcze polecacie oprócz AKG K450? Biorę je pod uwagę ale lubię mieć alternatywę. Mam nadzieję, że nie będą mnie cisnąć, grzać w uszy i boleć od nich uszy w środku jak po Cresyn'ach. Wielkościowo mogłyby być nawet "pchełki" w sumie takie bym nawet wolał bo są najbardziej poręczne (schowam do kieszeni kurtki), jeśli to że małe słuchawki bardziej szkodą na słuch to też nie prawda.

Edytowane przez KSI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ablak - zawsze obrażasz nowych na forum? Czytałeś ze zrosumieniem jakie mam wymagania? Jeśli nie to je powtórzę dla Ciebie:

- dobra jakość dźwięku (nie jestem melomanem)

- dobra jakość wykonania i wytrzymałość, bo chcę kupić dobre słuchawki na dłużej

- ergonomiczne (żeby dobrze i wygodnie się je nosiło, zdrowe...

 

@EvilKillaruna - co z tego, że jakieś słuchawki bardziej mi się podobają z wyglądu a inne mniej, że się napialiłem na pmx 90? Nie wolno mi? Nie wolno mi, żeby podobało mi się logo i firma Sennheiser? Nie na tyle, żebym ślepo kupował tylko tej firmy słuchawki a logo było decydujące itp.

 

Wygląd nie jest dominujacym kryterium, dlatego nie został wymieniony co nie znaczy, że nie zwracam w ogóle uwagi na to co mam nosić na głowie. Gdyby wygląd nie miał znaczenia dla klientów, to wszystkie słuchawki mogłyby wyglądać bardzo podobnie a tymczasem tak nie jest. Firmy wypuszczają odświeżone słuchawki z innym wyglądem, ciekawe po co, przecież mogłby zmienić tylko napis tj. nazwę modelu na starych. Dlaczego słuchawki Monster Beats by Dr.Dre mają tyle fanów? Nikt z nich nie zwraca uwagi na wygląd tych słuchawek? Zbadałeś może ilu klientów nie kieruje się w ogóle wyglądem nawet w marginalnym stopniu?

 

@Inszy - brat jest takim samym amatorem jak ja dla Twojej wiadomości, który nieco więcej przyczytał w internecie niż ja.

KSI tu na forum jeśli ktoś przedkłada wygląd słuchawek, ponad jakość grania spotyka się z nie miłym przyjęciem.

Tylko że koledzy mają 100% racji i dobrze Ci radzą.

Nie przejmuj się, poszukaj i poczytaj więcej tematów na forum w temacie który Cię interesuje. Wybierz kilka polecanych modeli i porównaj je ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EvilKillaruna - co z tego, że jakieś słuchawki bardziej mi się podobają z wyglądu a inne mniej, że się napialiłem na pmx 90? Nie wolno mi? Nie wolno mi, żeby podobało mi się logo i firma Sennheiser? Nie na tyle, żebym ślepo kupował tylko tej firmy słuchawki a logo było decydujące itp.
Oczywiście, że wolno Ci kupować po wyglądzie i logo producenta (w końcu to nie moje pieniądze, z czego jestem niezmiernie rad), chociaż z drugiej strony bardzo dobrze, że napisałeś to ostatnie zdanie :).

Wygląd nie jest dominujacym kryterium, dlatego nie został wymieniony co nie znaczy, że nie zwracam w ogóle uwagi na to co mam nosić na głowie. Gdyby wygląd nie miał znaczenia dla klientów, to wszystkie słuchawki mogłyby wyglądać bardzo podobnie a tymczasem tak nie jest. Firmy wypuszczają odświeżone słuchawki z innym wyglądem, ciekawe po co, przecież mogłby zmienić tylko napis tj. nazwę modelu na starych. Dlaczego słuchawki Monster Beats by Dr.Dre mają tyle fanów? Nikt z nich nie zwraca uwagi na wygląd tych słuchawek? Zbadałeś może ilu klientów nie kieruje się w ogóle wyglądem nawet w marginalnym stopniu?
Przypomina mi się te powiedzenie z jedzeniem fekaliów, gdyż przecież miliony much nie mogą się mylić ;).

Firmom nie należy się dziwić - masa decyduje, bo masa to pieniądze, ale nie stawiaj mi proszę tego za wzór. Jeśli masa jest za przeproszeniem "tępa" i w sprzęcie grającym leci na próg lansu zamiast na te bardziej "prawidłowe" wartości jak brzmienie, ergonomia, wygoda etc., to i nic dziwnego, że takie praktyki się pojawiają. Tak jak pisałem - masa decyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ablak nie napiszę, że kwota nie ma znaczenia bo nie wydam np. 500 zł, raczej coś za ok 1xx-3xx zł. Jako, że się nie znam i możliwe, że nie wyczuwam różnicy w dźwięku mp3 między 128 a 320 (muszę zrobić drugi lepszy test), nie chciałbym przepłacić za słuchawki, skoro może i tak nie wyczuję w porównaniu z tańszymi różnicy.

 

@EvilKillaruna "zamiast na te bardziej "prawidłowe" wartości jak brzmienie, ergonomia, wygoda etc."

I takie chyba stawiam wymagania:

- dobra jakość dźwięku (nie jestem melomanem) - czytaj wyżej

- dobra jakość wykonania i wytrzymałość, bo chcę kupić dobre słuchawki na dłużej

- ergonomiczne (żeby dobrze i wygodnie się je nosiło, zdrowe... - czyli, żeby nie cisnęły, nie grzały w uszy, nie bolały mnie uszy od słuchania, żeby dobrze i wygodnie się je nosiło w porównaniu z tymi Cresyn, które musiałem zwrócić.

 

A że słuchawki mają być do autobusu i na spacer, nie chcę by były WIELKIE.

 

Jeśli jakość będzie porównywalna z AKG K 514 mkII będzie OK

Edytowane przez KSI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autobusu i na spacer to musisz mieć słuchawki zamknięte. Chyba, że chcesz słyszeć samochody i rozmowy w autobusie.

A pisałeś, że od zamkniętych chyba boli Cię głowa....

Ja proponuję jednak dokanałowe. Wcale nie są szkodliwe bardziej niż inne, a i jakością dźwięku nie ustępują nausznym. Można ciszej słuchać bo dobrze izolują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zdecyduj się czego chcesz: izolacji czy wygody. Słuchawki zamknięte już tak mają, że grzeją z racji swojej budowy, jedne bardziej, inne mniej, ale zawsze. Do tego nauszne są przynajmniej dla mnie bardziej dokuczliwe pod tym względem od wokółusznych. Z drugiej strony wiązanie jakości brzmienia z wielkością przetworników to jakiś kosmiczny idiotyzm – myśląc w ten sposób kwestionuje sensownosc istnienia wszystkich słuchawek dokanałowych... Dano ci kilka propozycji ogólnych, jak KPP, PX100, czy K450, jak za swoją cenę bardzo przyzwoitych. Przesluchaj je gdzieś i dopiero wtedy wydawaj sądy, bo na razie piszesz tylko "nie bo nie i już"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ablak - raczej ważna jest dla mnie wygoda niż izolacja.

 

Z tego co czytam, ważny jest też sprzęt, na którym będę słuchać muzyki - będzie to smartfon HTC średniej półki co nie oznacza, że jak kupię K450, nie będę mieć ochoty podłączyć ich pod komputer.

 

@g_betiuk "wiązanie jakości brzmienia z wielkością przetworników to jakiś kosmiczny idiotyzm – myśląc w ten sposób kwestionuje sensownosc istnienia wszystkich słuchawek dokanałowych..." jestem amatorem jak mój brat, możemy się mylić i oby tak było. Podchodziliśmy to tego w taki sposób, że po prostu małe słuchawki istnieją ale mają gorszą jakość dźwięku niż te o wielkości przetworników jak np. KOSS KSC 75 czy mpx 90. Z drugiej strony brata zastanawia, czemu te najlepsze słuchawki zawsze mają duże (chyba pełnowymiarowe) przetworniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się i to bardzo, a najbardziej jaskrawym przykładem są przecież IEM - słuchawki dokanałowe. Twoje przeświadczenie dotyczy pewnie dousznych pchełek i to tych z dolnej półki, bo nie sądzę żebyś słuchał kiedyś np. Sennheiser MX980.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest ważny ale nie jest najważniejszy. Przecież to słuchawki grają i w przeważającej większości to od nich zależy jak będą grać. Skoro jesteś "amatorem" to w Twoim przypadku nie ma się co pchać w droższe konstrukcje niż miałeś prędzej wymienione.

@up

Tak jak kolega wyżej kolega wspomina. Tanie pchełki nie grają o próbują grać. To samo tanie iemy. Wątpię abyś miał okazję słuchać dobrze grające imey. Bo gdybyś posłuchał audeo to byś miał całkiem inne zdanie o iemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oboje macie rację, bo słuchałem do tej pory muzyki na słuchawkach małych oryginalnych, dołączanych do smartfonów jak samsung galaxy s a teraz htc desire s (lepsze od poprzednich).

 

Między czasie poczytałem trochę i doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będą słuchawki dokanałowe z jak największą izolacją. Takie małe słuchawki tylko lepsze chciałem na samym początku, tylko przez brata niewiedzę przeszedłem na większe konstrukcję jak pmx 90/koss ksc 75 i kupując nawet Cresyny.

 

Dlatego teraz poszukuję dobrych dousznych dokanałowych słuchawek, które jak na wstępie:

- dobra jakość dźwięku (nie jestem melomanem)

- dobra jakość wykonania i wytrzymałość, bo chcę kupić dobre słuchawki na dłużej

- ergonomiczne czyli... żeby dobrze wygodnie się nosiło, w tym przypadku nie wypadały z ucha, raczej bardzo izolowały.

 

Wyjaśniam, że napisałem na jakim sprzęcie będę słuchać, żeby nie było tak, że mam do słuchawek za słaby sprzęt, przez który słuchawki "nie pokażą co potrafią".

 

Którymi dokanałowymi w moim przypadku warto się zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze dobierzesz końcówki i będziesz je odpowiednio zakładał (tj. dokanałowo, a nie tak jak widzę często w Warszawie - płytko, tak jak pchełki) to na pewno wypadać nie będą, a jeśli bardzo zależy ci na komforcie to poszukaj modelu, dla którego są dostępne pianki Comply (vide strona ComplyFoam i ich tabela zgodności). Dalej - jakość wykonania nic ci nie da jeśli nie będziesz o słuchawki dbał. Co chwila słyszę od znajomych: "muszę kupić nowe słuchawki, bo ciągle je psuję" - no niestety, "jak dbasz, tak masz", a dokanałówkom szczególnie nie służy ciasne wiązanie wokół playera w różne supełki, bo lubi wtedy padać kabel przy wtyku lub, co gorsza, przy słuchawce. Co do doboru konkretnych modeli dobrze by było, żeby wypowiedział się ktoś bardziej zorientowany w brzmieniu telefonów, bo ja sam jestem zdania, że lepszy dowolny player, nawet ta nieszczęsna Sansa Clip+/Zip niż telefon.

Edytowane przez g_betiuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności