Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Do gier, muzyki itp. (Brainwavz HM5 czy coś innego)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o poradę.

W chwili obecnej jestem posiadaczem tych o to słuchawek - Creative HS-1100 czyli następcy Fatal1ty tylko że z wbudowaną kartą dźwiękową 13705886_300x300_1.jpg

 

Wstyd mówić ale sprawowały się dzielnie przez 2 lata a może już nawet więcej. Miałem ich dwie pary. W pierwszych wyłamałem wtyczkę (w obecnych jest wykrzywiona...). Do gier idealne, pozycjonowanie a'la "ty pieprzony cziterze masz bana", jeden z najlepszych mikrofonów, w filmach dają radę, w muzyce nie jest źle a wyciszenie jest prawie idealne. Niestety kabel obok przycisków głośności niestyka a otworzenie go jest niemożliwe. Nabycie kolejnej pary było by idiotycznym posunięciem i wręcz niemożliwym (nigdzie już ich nie kupię).

 

Do rzeczy. Poszukuję słuchawek do około 500 zł. Najlepiej zamknięte ale w ostateczności mogą być otwarte/półotwarte. Potrzebuję wyciszenia no i nie lubię gdy ktoś słyszy moje rozmowy na TS'ie lub tego czego aktualnie słucham. Zapewne będę ich używać tylko przy PC więc mogą być byle jakiej budowy, nie wyjdę z nimi na miasto a jeśli ktoś takie poleci to może to być tylko jako miły dodatek.

Obecnie posiadam integre ale przymierzam się do zakupu Xonar STX w niedalekiej przyszłości. Jestem bardzo czuły na dźwięk więc pchełki w okolicach 150 zł nie wchodzą w grę. (w moich obecnych krwawią mi uszy ale nie było lepszych z kartą usb). Myślałem nad Brainwavz HM5 bo podobno są dobre do każdego rodzaju muzyki, do gier itp. lecz może istnieje coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o nich już dawno. "Sprzęt dla graczy"... Nawet nie mogę znaleźć dobrej recenzji tzn. recenzji innej niż na portalu e-sport.

Jeśli w jednym komentarzu na morele.net koleś pisze że dźwięk jest słaby to co dopiero w porównaniu z HM5 :).

 

- usłyszeć to na Stax SR-007 lub coś podobnego ^_^ (oczywiście flac [nawet na moim szmelcu słyszę wielkie ubytki youtuba)

 

Tak więc ja szukam czegoś naprawdę dobrego i zdaję sobie sprawę z tego że za taką cenę jest mały wybór ale może jednak ktoś zna coś dobrego i do każdego rodzaju muzyki, od klasycznej przez mocny rock kończąc na elektronicznej i industrialu. :)

Edytowane przez VanHelsingPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StellSeries Syberia v2. Kolega używa i chwali ja jestem raczej osobą używająca słuchawek do muzyki

 

Jak można polecać taki złom? z swojej strony polecam AKG K240 MKII świetnie właśnie zgrywają z STX nawet jest recenzja tych że słuchafonów

myślę ze będą idealne

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ogólnie jest super tylko:

 

 

"progresywnego / symfonicznego – jak taki zestaw sprawdza się w tego rodzaju muzyce?"

 

Odpowiedź:

 

"Sprawdza się średnio. Słuchawki grają zbyt przestrzennie jak na te gatunki, o ile dają mnóstwo przyjemności tam gdzie się ona przydaje, to w przypadku rocka i rocka progresywnego wolałbym tańsze, choć mniejsze, K142 lub 172 jeśli miałoby to być coś od AKG z tej półki. Głównie dlatego że trzymają dźwięk tego rodzaju bardziej zwartym i bliżej słuchacza, nie ma się wtedy wrażenia przesterowania. Najbardziej da się to usłyszeć prawdopodobnie na specyficznych nagraniach z gatunku industrial / heavy metal."

 

Następnie:

 

"[...]oraz raczej nie czerpią frajdy z słuchania muzyki, tylko pokazują jej wady i detale."

 

No i przeczytałem do końca wszytko na http://www.techfanatyk.net/akg-k240-mkii/

Cholera.. nic już nie wiem :woot: Czy przypadkiem nie dołożyć do Beyerdynamic - Custom One Pro

I przy okazji zastanawiam się czy w pewnym sensie ST nie jest lepsze od STX. Mam nadzieje że wlezie tutaj http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1156/P7H55M/#specifications

Edytowane przez VanHelsingPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brać to raz a dobrze :D ,SS V2 miałem(orginalne,nie super okazja z allegro) i nie polecam,kilo mułu i nic więcej.

Jak byłeś już na techfanatyku to jest tam też recenzja Brainwavz hm5 ,a na MP3 są dwie,w sumie spotkałem się tylko z jedną negatywną opinią na temat HM5 i to od gościa dla którego najwyższą szkołę grania prezentowały ATH AD700,słuchawki praktycznie wykastrowane z basu.

Edytowane przez bax720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne...

 

I tak. Czytałem wszystko o HM5 itp. Wiem że grają dobrze z byle jakim źródłem ale to jest zakupu na przynajmniej półtora roku "Jak brać to raz a dobrze". Może jest coś lepszego. Te K240 fajne ale tak jak wcześniej napisałem podobno nie do wszystkiego i "[...]oraz raczej nie czerpią frajdy z słuchania muzyki, tylko pokazują jej wady i detale."

Zastanawiam się nad HM5, K240 i Beyerdynamic - Custom One Pro (tylko ta cena).

Edytowane przez VanHelsingPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem K242 HD i dopadł mnie problem pękających muszli(poza tym nie mam im nic do zarzucenia),problem znany i poruszany na forach dotyczący również K240 więc tutaj byłbym ostrożny,Custom One Pro ciekawe,opinie skrajne(jak to z Bayerami) i ta cena :angry: ,najbezpieczniejsze jak dla mnie to HM5 sam się nad nimi zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Czyli jak na razie HM5 nadal najlepszy wybór.

Zależy mi żeby grały dobrze w:

http://youtu.be/WYgA8icwT90#t=1s /

przez

po industrial i mocny dubstep

 

Jednak HM5 okazują się najlepsze jeśli chodzi o wszechstronność i wykonanie, poczekam może jakaś propozycja jak nie to biorę te. :P

Edytowane przez VanHelsingPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej http://www.techfanatyk.net/recenzja-brainwavz-hm5/ , ale w sumie racja, napisze pw albo maila.

 

Edit: Wszystko utwierdza mnie w przekonaniu że HM5 to najlepszy wybór. Wielkie dzięki za pomoc. :)

Edytowane przez VanHelsingPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności