Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Następca DT-990 Pro do 1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam następcy słuchawek DT-990 Pro powiedzmy 1500 mogą być i do 2000 zł po prostu najwyżej kupie później. w dźwięku wiem czego mniej więcej oczekuje, DT-990 Pro mi odpowiadają poza dwiema rzeczami, po pierwsze góra jest dla mnie w nich za wysoka i daje po uszach, po drugie największy ból czyli wygoda po prostu uszy opierają mi się o driver DT-990 Pro więcej niż 2h nie wytrzymuje, górę bym wybaczył gdyby nie wygoda, Wiec wygoda to priorytet, szkoła grania DT-990 Pro praktycznie mi odpowiada oprócz dużej góry. Mam na oku kilka modeli, Faworytem były HiFiMAN HE-300 tylko mnie przeraziły skrajne opinie, jeszcze wpadły mi w oko Philipsy X1 tylko nie zdejmowalne pady to dość spora wada, ostatnie interesujące słuchawki Senki HD600/650 podobno są bardzo wygodne ale spotkałem z opinia ze nie są wygodne, jeszcze boje się ich podobno mulenia a lubię dynamiczne granie.

 

Im więcej czytam bardziej głupieje :(

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci się opierają uszy to może pady za bardzo wygniecione?

Mam DT990 i miałem HD600.

Te drugie wygodniejsze, mniej cisną na głowę, z HD650 będzie identycznie.

 

A jeśli chodzi o dźwięk to w Senkach jest mniej góry i basu, bardziej neutralne granie z większa ilością szczegółów. Góra jak dla mnie jednak schowana, ale mnie ta z Beyerków nie kuję, z Grado w sumie tez nie :)

Nie wiem jak ten Twój smsl gra, ale zawsze można Senki czymś rozjaśnić.

W HD650 mniej góry, więcej basu.

 

http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=573&graphID[]=853&scale=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 - najwygodniejsze słuchawki jakie miałem na głowie : ] Góry jest duuużo mniej niż w DT990pro totalne przeciwieństwo. HD650 są gdzieś tak po środku. Jednak nie do końca, również góry jest mało, ale może przez balans tonalny lub jakieś rozjaśnienie, ta góra jest lepiej zaznaczona niż w X1. DT990 mają więcej góry z pewnością.

 

Tak jak kolega na dole napisał. Czytanie opisów to nawet nie półśrodek. Mózg się poci od samej myśli, że trzeba poświęcić czasu i energii by te wszystkie pary przesłuchać ale nie ma innej drogi.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj, dogadaj się z kimś, wypożycz. Będziesz miał obraz.

 

Niestety nie mam takiej możliwości :( wpadłem na pomysł by kupić DT-880 600ohm i komuś zlecić by zrobił customowe pady szersze i głębsze DT-990 Pro raczej nie sprzedam bo mają w sobie coś co mnie uzależnia i tu również podziałać z padami, tylko nie wiem kto mi wykona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś był mod padów od SRH840 czy srh440 nie pamiętam. Możesz da radę coś takiego zrobić w DT990pro + jeszcze obszyć to welurem. Tylko szkoda tych oryginalnych... może kupić te ebayowe do superluxów zastępcze i na ich bazie modować. Albo od początku do końca samemu wykonać. To nie jest takie trudne jak się wydaje. Wystarczy gąbka, igła i nitka, trochę weluru i trochę wyobraźni :D

 

Dawno nie mialem DT990 na głowie, ale nie pamiętam aby były jakieś płytkie... Może masz klapnięte pady?

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do jakiejś krawcowej, powinna zrobić.

 

Ok wracajmy do tematu wyboru słuchawek :P może macie inne propozycje słuchawek, raczej szukam pół/otwartych nie chce ugotować uszu, zamknięte to ostateczność

 

edit Wpadły mi w oko jeszcze ATH-AD900 i AD1000 może ktoś o nich coś powiedzieć?

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-300 niestety są takimi słuchawkami, że jedni krzyczą na nie jako królestwo zmulenia, inni stawiają za referencję, co faktycznie sprowadza się do niczego innego jak przymusu samodzielnego odsłuchu i tyle.

 

Jeśli AT, to niech w oczy wpadną Ci ATH-A900X. Wydaje mi się, że na tle DT990 jest to dokładnie to, czego szukasz.

 

 

 

EDIT: HD600 grały u mnie naprawdę nieźle, ale nigdy nie powiedziałbym o nich, że są "bardzo wygodne" - zbyt duży clamping force jak dla mnie, choć moja głowa do najmniejszych nie należy. Nie mogłem w nich usiedzieć zbyt długo.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-300 niestety są takimi słuchawkami, że jedni krzyczą na nie jako królestwo zmulenia, inni stawiają za referencję, co faktycznie sprowadza się do niczego innego jak przymusu samodzielnego odsłuchu i tyle.

 

Jeśli AT, to niech w oczy wpadną Ci ATH-A900X. Wydaje mi się, że na tle DT990 jest to dokładnie to, czego szukasz.

 

 

 

EDIT: HD600 grały u mnie naprawdę nieźle, ale nigdy nie powiedziałbym o nich, że są "bardzo wygodne" - zbyt duży clamping force jak dla mnie, choć moja głowa do najmniejszych nie należy. Nie mogłem w nich usiedzieć zbyt długo.

 

ATH-A900X chętnie bym kupił ale niestety boje się ze będą mi uszy się gotować :( a siedzę w słuchawkach czasem 12h Recenzje twoją K550 czytałem i bardzo mi się spodobały tylko znowu zamknięte, ale wczoraj zacząłem bardzo się interesować AKG Q701 zawsze miałem DT-990 Pro ale niestety już bas mnie czasem męczy. Najlepszą opcją będzie kupić dwa modele słuchawek, mam chetnych na swoje DT-990 Pro. więc chętnie bym wszedł w combo z czymś nowym

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między K550 a Q701 nie czuję zbytnio różnicy w temperaturze użytkowania :). Z doświadczenia przyznam, że fakt bycia słuchawkami zamkniętymi czy otwartymi nie musi drastycznie wpływać na potliwość uszu. Tutaj mimo wszystko wskazywałbym na faktyczną pojemność muszli oraz materiał padów.


Miło słyszeć. Powiem Ci, że ta ich zamkniętość potrafi się mocno przydawać w życiu codziennym. W K550 potrafiłem skupić się na brzmieniowych detalach mając pod nosem niemal 50cm wentylator (w mieszkaniu) czy klimatyzację (w biurze). Poza tym ze względu na bardzo "nieofensywny" sposób regulacji i niski clamping force wspominane 12 godzin będzie w nich jak najbardziej realne do osiągnięcia. Pamiętam, że gdy zakładałem je na głowę zaraz po HD600, stwierdziłem głośno "ufff nareszcie", z czego sam się potem śmiałem.


A jeśli Twoją uwagę przykuły Q701 to koniecznie przeczytaj proszę ich recenzję u mnie, ponieważ na końcu zrobiłem konkretne porównanie względem m.in. właśnie K550, a które może Ci się tu bardzo przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens rozbijać się na drobne w takiej sytuacji. K240 MKII o ile grają ciekawie, o tyle będą zauważalnie mniej wygodne od K550 i A900X. Jeśli mam mówić tylko i wyłącznie o wygodzie, to:


Głównie rzecz tyczy się w K240 MKII padów, które mają w obu przypadkach (welur i skóropodobne) swoje wady:

- skóropodobne mają większe otwory na ucho, ale są płytsze od welurowych i lubią po czasie stwardnieć. To typowa przypadłość wielu słuchawek.

- welurowe są grubsze, ale jednocześnie otwory na małżowinę uszną są mniejsze, możliwe jest więc uciskanie jej fragmentów i odczuwanie dyskomfortu.


Z K550 i A900X jest dokładnie tak, jak pisze hafis - tam wielkość muszli, ich całkiem duża pojemność i przede wszystkim rozsądny clamping force sumarycznie dają wysoki komfort bez specjalnego grzania uszu. Musiałbyś sam być mocno rozgrzany i mieć ciepło w pomieszczeniu odsłuchowym, to dopiero wtedy istnieje ryzyko moim zdaniem.


W Q701 na ten przykład pady są głębsze i wyprofilowane z tyłu głowy, co jeszcze dodatkowo zwiększa przestrzeń na uszy. Jeśli masz "odstające", to jest to w tym miejscu spory atut. ALE jednocześnie welur też swoje grzeje + Q701 dają większy docisk do głowy (niewiele ale zawsze) niż wspomniane wcześniej obie pary + mają tą swoją niesławną opaskę z wybrzuszeniami (aczkolwiek ja tam problemu z nimi nie miałem na tym polu).


Jeśli zatem np. cenisz sobie jak największą pojemność muszli na swoje uszy = Q701. Jeśli z kolei docisk ma być jak najbardziej delikatny = K550 / A900X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spore uszy, chciałbym by się zmieściły całe uszy bo trochę przekonałeś mnie do K550 i A900X jeszcze myślę by jako drugie słuchawki jakieś otwarte, wpadły mi w oko nowe AKG K612 Pro nowsza wersja K601. Q701 chętnie bym brał tylko boje się ze nie da rady mój modowany SMSL-650 :(

 

edit Jak ma się grzanie A900X do A900? A900 mogę mieć za 900 pln. jeszcze ciekawi mnie Czy K550 mają podobne brzmienie z A900X?

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obwodzie muszli K550/A900X na pewno się całe zmieszczą, zaś na głębokość po prostu oprą się krawędzią małżowiny o maskownicę membrany, ale nie wiąże się z tym żadne uczucie dyskomfortu (przynajmniej u mnie).

 

K612 PRO - nadal nie wiem czy brzmią dokładnie tak samo, jak oryginalne K601 (siedzę w oficjalnym temacie na head-fi, monitorując sytuację). Ale obojętnie jak by nie brzmiały, w dobrej cenie (ok. 700 zł) widziałem je w Thomannie. Pod względem komfortu można je potraktować jak Q701 bez wybrzuszeń i wyprofilowania z jednej strony padów.

 

Odnośnie Q701 - warto, abyś zapytał Mikołaja, ponieważ widzę, że to on odpowiada za zmodowanie Twojego SMSL'a i powinien (tak przypuszczam ;) ) taką rzecz wiedzieć. Ja niestety wiedzy na ten temat nie posiadam, ale przy Q701 wyszło mi, że liczy się (moim zdaniem) bardziej "klasa źródła" niż jego właściwości prądowe, oczywiście bez bagatelizowania tegoż aspektu.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kurcze trochę lipa z tymi K550/A900X bo w DT-990 uszy mi sięgały drivera i po 2h ból uszu nie do wytrzymania...za wygodą Q701 przemawia mnie, tylko są mało uniwersalne i nie wybaczają. Więc może wybiorę combo Q701+K550 lub K612+HD650 na pierwsze słuchawki prawdopodobnie będę miał w poniedziałek kasę. EvilKillaruna jeśli coś się dowiesz o K612 napisz na PM :) bo w ciemno nie chce ich brać.

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niepotrzebnie się martwisz. W SR-202 też uszy dotykają mi siatki zabezpieczającej elektrody i membranę, a tego typu problem zupełnie jest w nich obcy. W K550 również, absolutnie żadnego bólu nie ma i naprawdę nie wiem co by musiało go powodować, a podobno na punkcie wygody w słuchawkach mam bzika (co w sumie przydaje się w recenzjach).


No niestety one nie są aż tak uniwersalne na tle K550 i sporo mniej od nich wybaczają, ale z drugiej strony póki co grają najbliżej moich modowanych SR-202 i za to je cenię, bo w preferowanych przeze mnie gatunkach takie brzmienie sprawdza się w obu przypadkach kapitalnie (głównie ambientronica, chillout, dark ambient, electropop, elektroakustyka).


Przy Q701 + K550 = jestem niemal pewien, że jedną parę będziesz sprzedawał :). Tak jak pisałem w recenzji różnice między nimi są aż nadto widoczne, choć słuchawki w zastosowaniach całkowicie się uzupełniają. Tutaj wiele mogą ugrać słuchane przez Ciebie gatunki muzyczne.


W drugim połączeniu obawiam się, że będzie podobnie, ale kto wie. Od HD650 wolałem jednak już HD600 - równiejsze, bardziej uniwersalne przy gatunkach lubiących się właśnie z Q701.


Jasne, nie ma sprawy, jak coś będę wiedział to dam znać (o ile nie zapomnę). W ciemno absolutnie się nie opłaca.

A i taka mała uwaga z mojej strony: oryginalne K601 jest jeszcze trudniej napędzić, niż K/Q701, a ponieważ zanosi się, że K612 PRO = K601, to warto mieć i ten fakt na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności