Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dla gracza - budżet 450 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników,
chciałbym was serdecznie poprosić o pomoc w wyborze słuchawek. Mój budżet to 400-450zł max. Niestety jestem zupełnym laikiem w tej kwestii (do tej pory korzystałem tylko ze sprzętu poniżej 60zł), postaram się jednak opisać na czym mi zależy. Tak jak napisałem w tytule, słuchawki będą głównie używane do słuchania dźwięków z gier (głównie gier typu MOBA oraz sportowych, nie gram w FPSy jeśli to ma jakieś znaczenie) i muzyki (korzystam ze Spotify, domyślam się, że ten odtwarzacz nie prezentuje najwyższej jakości, ale nie jestem audiofilem i mi wystarcza). W słuchawkach spędzam dużo czasu, więc domyślam się, że powinienem szukać słuchawek otwartych/półotwartych a unikać zamkniętych. Do tej pory używałem słuchawek, w których cała małżowina "chowała się" w słuchawkach, i takie (wokółuszne) bym wolał. Warto dodać, że jestem dość wysokim facetem (196cm) i mam proporcjonalną do tego wzrostu głowę, uszy określiłbym jako normalnej wielkości przy tym wzroście. Słuchawki będą używane głównie w domu, więc sprawa mobilności/składania jest nieistotna. Aha, jeszcze jedna sprawa, słuchawki będą przez 90% czasu podłączone do laptopa (Lenovo Y550), który posiada zintegrowaną kartę dźwiękową. Pytanie brzmi czy inwestycja w zewnętrzną kartę USB (np taką od Steelseries) ma sens? Wszelkie bajery typu cyfrowe 5.1 7.1 czy 99.1 są zbędne. Kolejna sprawa to mikrofon. Tydzień temu broniłem się jak tylko mogłem przez oddzielnym mikrofonem (bo to tylko wisi, nie ma jak tego zamontować itd.), ale przeczytałem całą masę pozytywnych opinii na temat Zalman zm-mic1, i zaczynam się zastanawiać czy nie będzie to lepszy wybór?
Podsumowując na czym mi zależy najbardziej:
- komfort
- solidność wykonania (nie muszą być pancerne, ale coś co się połamie przy pierwszym upadku odpada)
- jakość dźwięku (nie jestem audiofilem, ale jak coś ma harczeć jak słuchawki z kiosku za 10zł to podziękuje -.-)

- peferuje takie z mikrofonem (ale nie jest to wymóg konieczny)

 

Do tej pory efekty moich poszukiwań wyglądają następująco (kolejność losowa)
- Steelseries Siberia V2 + karta USB (pierwsze, którymi się zainteresowałem, ale im więcej czytam opinii tym mniej mi się podobają)

- AKG GHS 1 (bardzo mi się podobają, niestety mam problem ze znalezieniem ich w innym sklepie niż ten na stronie producenta)

- Steelseries 7H Fnatic Edition (no tu powiem prosto z mostu, jestem fanem esportu i skusiła mnie reklama teamu)

- Razer Kraken Pro (pewnie są słabe, ale cholera ten marketing.... ;))

Coś z tego zestawu jest godne polecenia?

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

PS. Na forum trafiłem dzięki temu artykułowi: http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/

Edytowane przez Vanquish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier świetne są Denony D1100. Jednak tutaj wiele osób narzekało na ich łamliwość (u mnie się walają po szafce i biurku i nic nim nie jest, ale coś widać jest na rzeczy).

Powinny też pasować Audio Technica ATH-PRO5MK2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz z mikrofonem to QPad QH90 są bardzo dobrymi słuchawkami, nie tylko do gier gdyż jakość dźwięku stoi na dobrym poziomie. Jednak przydałoby się kupić dobrą kartę na USB, sporo by dzięki niej zyskały, chociażby Audiotrak Cube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te QPady wskoczyły na fotel lidera, serdecznie dziękuje za odpowiedź. Może jednak jeszcze przez zakupem pojawi się jakaś inna ciekawa propozycja.

@edit
Właśnie przeczytałem, że te QPady posiadają:
Impedncja: 60Ω

Tak jak pisałem w pierwszym poście jestem laikiem, ale czy nie oznacza to, że zintegrowana karta w laptopie sprawi, że dźwięk w tych słuchawkach będzie gorszy niż w budżetowym sprzęcie, którego do tej pory używałem?

@down
Dzięki serdeczne

Edytowane przez Vanquish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że forum jest przeznaczone dla audiofili, a nie dla graczy, ale może jednak ktoś będzie w stanie mi coś powiedzieć nt słuchawek:

Razer Tiamat 2.2

Lepsze od tych QPad QH90? Czy to tylko marketingowy syf?

Już sobie odpowiedziałeś,Zalman zm-mic1 to bardzo dobry wybór,więc czy jest sens upierać się przy kupnie słuchawek gamingowych z mikrofonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up,nie chodzi o to czy QPady są dobre czy złe tylko o to że jeśli dołączany mikrofon nie stanowi problemu nie ma sensu ograniczać się do wyboru słuchawek stricte gamingowych bo z tych modeli które wymienił jedynie AKG GHS1 są warte zainteresowania,a do 450zł to znajdzie dobre słuchawki muzyczne które gamingowe wynalazki zostawią daleko w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up,nie chodzi o to czy QPady są dobre czy złe tylko o to że jeśli dołączany mikrofon nie stanowi problemu nie ma sensu ograniczać się do wyboru słuchawek stricte gamingowych bo z tych modeli które wymienił jedynie AKG GHS1 są warte zainteresowania,a do 450zł to znajdzie dobre słuchawki muzyczne które gamingowe wynalazki zostawią daleko w tyle.

 

Problem w tym, że boję się o to, że kupując dobre muzyczne słuchawki moja zintegrowana karta dźwiękowa da efekt odwrotny do zamierzonego i dźwięk będzie fatalny. Dlatego dalej szukam w necie czy integra sobie poradzi z tymi QPadami bo mi się bardzo podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie 5 minut temu znalazłem informacje że te QPady posiadają przetworniki od Beyerdynamic dt770,poszukaj dobrze bo jeśli by się to potwierdziło to są warte swojej ceny.

Ja to rozumiem, tylko czy Impendancja 60om i zintergrowana karta to dobre połączenie?

 

 

@edit

Sprawa rozwiązana :)

Kupiłem Qpad qh-90. Są już u mnie w domu - tłumią otoczenie i grają bardzo dobrze, mam nadzieje, że po wakacjach uda mi się załatwić im jakieś lepsze źródło dźwięku. Serdecznie dziękuje użytkownikowi "Avantu" za ich polecenie, bez tego pewnie bym skończył z Siberiami :P

Edytowane przez Vanquish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności