Skocz do zawartości

Blaze T1 (klon RSA Tomahawk), mod Fiio E07k


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie mogę wejść do subforum Wzmacniaczy Słuchawkowym, zamieszczam post tutaj.

 

Zastanawiam się nad zmianą w moim zestawie. Rozważam dwie opcje:

 

1. modyfikacj fiio E07k;

 

2. wymiana fiio na Blaze T1 - klona RSA Tomahawk.

 

Mam więc prośbę o info:

 

Ad. 1 - co można osiągnąć robiąc moda fiio? czy jest to warte zachodu? jakby byłby koszt? Powiedzmy że chcę mięc dobry/b.dobry sprzęt ale bez cudów aby np. wydawać 500 zł na jakiś kodensator czy coś (nawet nie wiem czy są wogóle takie ceny, piszę tak aby zobrazować o co mi biega).

 

Ad. 2 czy ten klon gra identycznie/podobnie do RSA Tomahawk.

 

Jestem zadowolony z Imoda. Uwielbam swoje Ety - grają tak jak chcę (no może bym im dodał minimalnego wypełnienia/ocieplenia żeby brzmienie było deko mniej takie "techniczne", choć tak techniczność i szczegółowość bardzo mi odpowiada).

 

Zastanawiam się czy mogę poprzez Amp wyciągnąć coś więcej z zestawu Imod/Ety w porównaniu do tego zestawu z fiio?Jeżeli tak to czy lepsze (kwestia jakości plus stosunku ceny/jakość) byłyby mody fiio czy kupno tego Blazea (który wyjdzie ze 300 zł, ale w tej opcji spyliłbym swojego fiio gdzieś pewno za jakoś trochę ponad 200 zł).

 

A może jakaś inna opcja?

 

Dodam tylko że DAC usb to jest mi do niczego nie potrzebny. Więc ostatecznie mogę wylądować z samym AMPem do Imoda.

 

Z góry wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi. Szczególnie liczę na cenne uwagi osób, które przerabiają Ampy.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że taniej wyjdzie Ci modowanie E07K. Mikołaj612 takie robi. Mógłbyś prosić o mod samego toru wzmacniacza skoro DAC Ci niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam,że jednak RSA są wykonane bardziej starannie i z doborem elementów. To takie "cacuszka", "cukiereczki". Obudowa Blaze wygląda słabo (gorzej niż SMSLa).

Sprzet może grać nieźle ale jeśli nie słyszało się RSA to nie można tak naprawdę porównać - ile procent RSA jest w Blaze. Może lepiej Kris pozostań przy E07K, ewentualnie go zmoduj.

 

Ale,że Ci Ety wlazły do uszu.... Mnie ich widok przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, nie szukam na siłę niczego. Zastanawiam się po prostu nad ulepszeniem zestawu. Jeżeli powiecie mi że bez kupowania AMPa za 1 tys. zł to nie ma sensu to nie będę tego robił - chodzi oczywiście o lepsze SQ w porównaniu do tego co mam przez Fiio. Natomiast jeżeli warto i można nie wydać za dużo to chciałbym zrobić upgrade.

Jeżeli chodzi o Blaze T-1 to oczywiście szukam opinii ludzi, którzy porównywali z RSA Tomahawk no i jeszcze byłoby dobrze jakby mieli porównanie do Fiio. Jeżeli Blaze T-1 to tania imitacja RSA i do tego gra gorzej/podobnie do Fiio to nie wchodzę w tę opcję.

Wtedy kłania się modyfikacja sekcji wzmacniacza Fiio. Chciałbym wiedzieć co się da w tej opcji osiągnąć i jaką racjonalną kwotę trzeba wyłożyć.

 

A propos Ety to mam wrażenie jakby te słuchawki były stworzone do mojego kanału słuchowego. Mam wąski kanał i wchodzą (na małych triple flange) super. Nic mnie nie boli. Do tego ta izolacja...no po prostu, w trakcie słuchania muzyki nie słyszę zupełnie nic - może siedzieć ktoś obok i nawijać przez telefon i ja tego nie słyszę czy chcociażby szum/stuki jadącego atubosu również i tego nie słyszę. Natomiast żeby grały dobrze i była ta super izolacja to trzeba je dobrze wepchać do kanału słuchowego - rano jest dobrze i siedzą dobrze przez całą drogę do pracy, zaś wieczorem jak wracam do domu o zdarza mi się je kilkukrotnie dopychać do kanału słuchowego - jakby się deko przemieszczały w środku (szczególnie w prawym uchu, w którym kanał mam chyba węższy od lewego), co od razy wpływa na dźwięk (jak dla mnie następuje zwężenie sceny i wszystko się odchudza). Dlatego też myślę że zamówię custom tipsy i wtedy będę miał idealnie dopasowane słuchawki do mojego kanału.

Granie zaś jest b.równe i szczegółowe i tego szukałem. Może przy kolejnej zmianie (ale to już za jakiś dłuższy czas) będę szukał czegoś podobnego w zakresie równości i szczegółowości ale z troszeczkę większym dociążeniem/wypełniniem basu, choć ilość basu jest dla mnie wystarczająca. Obawiałem się czy armatura nie będzie dla mnie zbyt surowa (co sugerował Kurop) i okazało się że jak najbardziej mi ona pasuje.

 

Mr Brainwash, znalazłem cuś takiego: http://www.85china.com/product/14848042229/Blaze%20T-1%20quality%20portable%20amp%20modeled%20on%20the%20famous%20Tomahawk%20The%20Tomahawk

Edytowane przez Krismarzyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam (prowokacyjnie - to ostatnio popularne na forum) czy jest jakaś chińska konstrukcja ampa, w formie płaskiej, z potencjometrem obrotowym (taki kurbelek jak Blaze) podobna w designie do FiiO E12, a grająca na poziomie SMSLa sAp-4s ? No i w podobnej cenie (200-300 zł) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1 można spokojnie za 80$ ściagnąć, w zestaw wchodzi jeden akumulator AA, kabel USB, futerał, dwie gumki.

Całość prezentuje się tak:

 

blaze.JPG

blaze1.JPG

Bad and Quiet, a jak to wygląda jakościowo? Tandetnie czy w porządku? A jak ze zbliżeniem w dźwięku do RSA Tomahawk? Identyczny czy tandenta podróba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden

Może coś z takiego zestawu,

Sunrise DA-P1,

TCG U-Skin,

CC BH.

 

No name M01, wyglądające tak: http://pokazywarka.pl/xvf3bu/

 

Z droższych,

SHONYUN-306,

PX-m1

 

@Krismarzyk

Budowa i zastosowane materiały nie odbiegają od tych z Ibasso czy RSA, jedyne co bym poprawił to założył mniejszą gałkę. Dźwiękowo nie porównuje bo T5 jak i Tomahawk słuchałem kawał czasu temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam (prowokacyjnie - to ostatnio popularne na forum) czy jest jakaś chińska konstrukcja ampa, w formie płaskiej, z potencjometrem obrotowym (taki kurbelek jak Blaze) podobna w designie do FiiO E12, a grająca na poziomie SMSLa sAp-4s ? No i w podobnej cenie (200-300 zł) ?

Lordziem, wiem że chyba gdzieś o tym gadaliśmy, przypomnij mi więc proszę - dla Ciebie pomiędzy Fiio e07k a tym SMSL sAp-4s nie ma zbyt dużej róznicy. tak? coś chyba o większym basie, ociepleniu wspominałeś w przypadku SMSLa. tak? czym to się objawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.head-fi.org/t/585786/multi-portable-amp-thread-12-amps-reviewed-shonyun-306-added-10-03-12

Trafiłem dzięki SHONYUN-306 .

 

SMSL po prostu gra nieco cieplej, nie tak ostro i "cyfrowo" jak E07k. Bardziej analogowo ? Może troszkę. E17 i E07K są bardziej cyfrowe, analityczne. Ja to lubię, słucham w końcu elektroniki. Ale są to jak dla mnie małe różnice.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zasilany jest z jednego paluszka to nie widzę tego za za bardzo, większość opampów gra sensownie przy napięciach co najmniej 5V(może jest układ podnoszący napięcie ale to samo zło bo działa impulsowo) już lepiej jakiegoś mxm na dobrych podzespołach złożyć, co do Fiio to można tam najwyżej zmienić kondensatory na lepsze, wpłynie to głównie na barwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.head-fi.org/t/585786/multi-portable-amp-thread-12-amps-reviewed-shonyun-306-added-10-03-12

Trafiłem dzięki SHONYUN-306 .

 

SMSL po prostu gra nieco cieplej, nie tak ostro i "cyfrowo" jak E07k. Bardziej analogowo ? Może troszkę. E17 i E07K są bardziej cyfrowe, analityczne. Ja to lubię, słucham w końcu elektroniki. Ale są to jak dla mnie małe różnice.

więc moja logika wskazywałaby że jeżeli ma się też analityczne słuchawki to żeby nie wyszło za ostro to lepszy byłby SMSL od Fiio. choć samo uwielbiam analityczność i szczegółowość, tylko żeby nie za ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcji AMP w FiiO się poprawić w zasadzie nie da, jest to opcja realizowana przez scalak Texasa a on jest all in one tak naprawdę, jedyne co można poprawić to baterię (podmienić na lepszą) czy sekcję DAC, więcej się nie da, bo nie ma miejsca, sam układ TI to kosteczka 2mm x 2mm.

 

Obok niej cyfrowy regulator głośności JRC.

 

W E17 trochę łatwiej ale także cudów nie będzie, co do Ebay masy rzeczy na Polskim nie ma :)

 

A nie ma np: tego :

 

http://www.ebay.com/itm/DAC-Headphone-Amplifier-CM6631-USB-Hi-Fi-24bit-192Khz-ASIO-Audio-Decoder-/271217509428?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item3f25d2c434

 

Coś na modłę iBasso.

 

Oczywiście to sprzęt do lapka typowo ale tak pokazuję bo można trafić na globalnym często na świetne rzeczy, których o dziwo w krajowym nie pokazuje mimo takiego samego wyszukiwania.

 

A co do FiiO to nie jest tajemnica, po prostu mało komu się chce robić SMD, ściągać chipy, czy po prostu ryzykować zbicie się szkła, a potem zamawiać nowe od FiiO :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zasilany jest z jednego paluszka to nie widzę tego za za bardzo, większość opampów gra sensownie przy napięciach co najmniej 5V(może jest układ podnoszący napięcie ale to samo zło bo działa impulsowo) już lepiej jakiegoś mxm na dobrych podzespołach złożyć, co do Fiio to można tam najwyżej zmienić kondensatory na lepsze, wpłynie to głównie na barwę

No właśnie nie jest zasilany z jednego paluszka, Bad podając AA pisał o rozmiarze. Bo w środku jest ogniwo 3.2V.

 

Zdjęcie poglądowe:

T1.jpg

 

Edytowane przez griffith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że grają, ale jeszcze lepiej grają przy wyższym napięciu ;) 3,2V to i tak bardzo mało, jedynie aktywnie przerabiając +3,2 na napięcie ujemne mogło by to jeszcze fajowo zagrać, ale tam na zdjęciu to mi raczej wygląda raczej na aktywną wirtualną masę, najlepsze jest zasianie symetryczne z 2 baterii o wyższym napięciu niż takie komplikowanie układu dla sztuki samej w sobie, 2 płaskie baterie litowe, po 3,7V zmieszczą sie przecież w taką obudowę skoro potencjometr alpsa się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności