Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Etymotic Er4p


Forza Lazio

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem od czego zacząc więc zaczne od fotek.

 

1sa7.jpg

 

(sepia z racji "wieku" słuchawek :D)

 

2am7.jpg

 

3sc7.jpg

 

4ed9.jpg

 

 

Tak więc Etymotici przyjechały do mnie w poniedziałek :) Paczka jak zwykle 20$ + Gift i jak zwykle 0 Vatu i innych dupereli. Koszt wyniósł mnie równe 598.01zł.

 

Słuchawki jak widać zapakowane w solidne plastikowe pudelko. W środku standardowe wyposażenie (jak kos chce wiedziec jakie niech looknie na stronke Ety...) Od razu widac ascetyczne i proste do bólu wykonanie słuchawek. Nie wzbudza ono mojego wielkiego entuzjazmu ,ale tez nie jest ono tragiczne :P Kabelki od słuchawek do poda są bardzo podobne do kabelków od UM1 (może to nawet te same...) zaś te odchodzące od poda do wtyczki jack wyglądają (grube są...) jak te od E5c.

 

Ergonomia słuchawek jest....hmmm...taka jaką można bybyło się spodziewać od słuchawek zaprojektowanych 15 lat temu :D Czyli lipa... Po wyjęciu z pudełka i włożeniu ich w uszy pojawił się duży efekt microphonics znany mi juz z ER6i :) W praniu okazało się ,że nie jest on tak bardzo dokuczliwy jeśli wiemy jak je założyć (kabel po plecach + "luz" kabla między słuchawkami ,a plecami). Oczywiście fizycznie go nie usuniemy ,ale takie ułożenie kabla znakomicie eliminuje smyranie kabla po bluzie/koszuli/czymkolwiek i tym samym 0 irytującego microphonics. Aha ,polecam wszelkiej maści koszule - kołnierzyk bardzo się przy tym przydaje :)

 

Tipsy. Szczerze mówiąc ani gąbki ,ani TriF/BiF nie podpasowały mi do końca. W porównaniu z ER6i nie osiągam z nimi takiego poziomu izolacji (mimo ,że wkładam je głęboko [tutorial zakładania ER4 z Head-fi :P]). Dlatego też wstrzymuje się z większą dawką opini o dźwięku do czasu otrzymania 138 tipsów z hamerykańskiego Ebay'a :D

 

Jednak muszę powiedzieć na osłodę ,że jakość dźwięku w ER4p to REWELACJA :) Nie spotkałem się z takim dźwiękiem ,ani w E5/Um2/Ue5 i paru innych IEM . ER4 grają tak jak tego oczekiwałem ( w sumie to nawet lepiej ) :) Boję się co będzie gdy podłącze je przez 75 Ohmowy adapter do mojego nowego ampa (under construction...) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

img]Po wyjęciu z pudełka i włożeniu ich w uszy pojawił się duży efekt microphonics znany mi juz z ER6i W praniu okazało się ,że nie jest on tak bardzo dokuczliwy jeśli wiemy jak je założyć (kabel po plecach + "luz" kabla między słuchawkami ,a [/img]

 

Rozumiem że to jest już ta nowa wersja Er 4 , z odrobinę grubszym kablem ?

 

Czy to znaczy że jeżeli tu efekt jest tak duży

, to w starych egzemplarzach "czwórek: był jeszcze większy ? :blink::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

img]Po wyjęciu z pudełka i włożeniu ich w uszy pojawił się duży efekt microphonics znany mi juz z ER6i W praniu okazało się ,że nie jest on tak bardzo dokuczliwy jeśli wiemy jak je założyć (kabel po plecach + "luz" kabla między słuchawkami ,a [/img]

 

Rozumiem że to jest już ta nowa wersja Er 4 , z odrobinę grubszym kablem ?

 

Czy to znaczy że jeżeli tu efekt jest tak duży

, to w starych egzemplarzach "czwórek: był jeszcze większy ? :blink::)

 

Roznice miedzy "starymi" a nowymi Ety (czarnymi) są takie:

 

- Mocniejsze (sztywniejsze) wejścia wymiennego kabla w przetwornikach

- Mniejszy (i czarny) pod

- Czarne zakończenia kabelków

- Mniej zabudowany jack

 

BTW. Kable zmienili wcześniej - były inne nawet w wersjach red/blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu :) Jestes chyba pierwsza i jak dotad jedyna osoba, ktora zdecydowala sie na te sluchawki :)

 

Bardzo chetnie poczytalbym troche wiecej o dzwieku, bo jesli chodzi o wyglad to faktycznie maja 'retro image'.

Niepotrzebnie dales te pianki IMHO, Etki ladniej wypadaja na fotka z tri-flange :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu :) Jestes chyba pierwsza i jak dotad jedyna osoba, ktora zdecydowala sie na te sluchawki :)

 

Bardzo chetnie poczytalbym troche wiecej o dzwieku, bo jesli chodzi o wyglad to faktycznie maja 'retro image'.

Niepotrzebnie dales te pianki IMHO, Etki ladniej wypadaja na fotka z tri-flange :)

 

Naskrobię coś więcej jak skończę ampa z wbudowanym przełącznikiem (+0 Ohm -> +75 Ohm) i znajde tipsy odpowiednie dla mnie - nrazie z ilozacji nie jestem w 100% zadowlony (a jak wiadomo szczególnie w Etymoticach to kluczowa sprawa... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Naskrobię coś więcej jak skończę ampa z wbudowanym przełącznikiem (+0 Ohm -> +75 Ohm) i znajde tipsy odpowiednie dla mnie - nrazie z ilozacji nie jestem w 100% zadowlony (a jak wiadomo szczególnie w Etymoticach to kluczowa sprawa... )

 

Oj w kazdych IEM dobra izolacja to kluczowa sprawa :) Co szczegolnie w moim przypadku bylo odczuwalne

po zalozeniu UM56. Tak jak wczesniej kazda zmiana tipsow powodowala owszem zmiane, ale w jakims

nieduzym zakresie, subiektywnie odbieranym jako czesc pasma, tak zalozenie UMow powodowalo zmiane

w calym jego zakresie :)

 

Ale co z tipsami, z tego co widze na fotkach dostales tylko te szare pianki i triflange... bo rozumiem ze tuleje maja identyczna jak szostki... czyli wszystkie silikony Shure da sie na nie zalozyc jak mniemam ?

 

No i tem amp... bedzie duzo nowych fajnych zabawek na zlocie :) :) :) Kiedy robimy ? :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to czekamy na ta recke a moglbys przy okazji zalozyc nowy temat i naskorbac cos wiecej o twoim nowym ampie. Bedzie dostepny w sprzedarzy?

 

Narazie to tajemnica :) Ale jak będzie w sprzedaży to po większej cenie niż Cmoy (większy koszt częsci + dosyć trudne lutowanie :) ) Mogę zdradzić ,że amp będzie pracował w klasie AB i będzie w takiej samej portable obudowaie co Cmoy :)

 

[Naskrobię coś więcej jak skończę ampa z wbudowanym przełącznikiem (+0 Ohm -> +75 Ohm) i znajde tipsy odpowiednie dla mnie - nrazie z ilozacji nie jestem w 100% zadowlony (a jak wiadomo szczególnie w Etymoticach to kluczowa sprawa... )

 

Oj w kazdych IEM dobra izolacja to kluczowa sprawa :) Co szczegolnie w moim przypadku bylo odczuwalne

po zalozeniu UM56. Tak jak wczesniej kazda zmiana tipsow powodowala owszem zmiane, ale w jakims

nieduzym zakresie, subiektywnie odbieranym jako czesc pasma, tak zalozenie UMow powodowalo zmiane

w calym jego zakresie :)

 

Ale co z tipsami, z tego co widze na fotkach dostales tylko te szare pianki i triflange... bo rozumiem ze tuleje maja identyczna jak szostki... czyli wszystkie silikony Shure da sie na nie zalozyc jak mniemam ?

 

No i tem amp... bedzie duzo nowych fajnych zabawek na zlocie :) :) :) Kiedy robimy ? :) :) :)

 

Dlatego właśnie czekam na 136 sztuk tipsów :) - tulejka jest grubosciowo taka jak w Shurach i Westonach

 

Ja na zlot zawsze chętny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu :) Jestes chyba pierwsza i jak dotad jedyna osoba, ktora zdecydowala sie na te sluchawki :)

ehehe :P

 

 

a fotki in ear to juz kilka miechow na forum siedza, trzeba poszukac

 

forza,

gratuluje zakupu i jednoczesnie doradzam

75ohmow i jakies wzmocenienie basow - jest naprawde boooooosko : :lol: :etysmile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu :) Jestes chyba pierwsza i jak dotad jedyna osoba, ktora zdecydowala sie na te sluchawki :)

ehehe :P

 

 

a fotki in ear to juz kilka miechow na forum siedza, trzeba poszukac

 

forza,

gratuluje zakupu i jednoczesnie doradzam

75ohmow i jakies wzmocenienie basow - jest naprawde boooooosko : :lol: :etysmile:

 

Podbicie basów planuje w przyszłości w kolejnym ampie. Narazie muszę się zastanowić od jakiej częstotliwości podbić pasmo i jak bardzo. Pozatym muszę jakoś przeprojktować amp aby zmiescic na front panelu drugą gałkę pota - od basu :)

 

+75Ohm'ów będe miał przy użyciu wbudowanego w amp switcha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7hg8.jpg

 

Fota In-Ear. Sry za ostrość ale cięzko trafis AutoFocusem jak się robi zdjęcie na ślepo :)

 

Wbrew temu co wyczytałem na Head-fi mogę bez problemu położyć w nich na boku i nie odczuwam żadnego dyskomfortu lub zmiany w dźwięku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co wyczytałem na Head-fi mogę bez problemu położyć w nich na boku i nie odczuwam żadnego dyskomfortu lub zmiany w dźwięku :)

 

Pozostaje nam tylko pozazdroscic... duzych kanalow :) :) :)

 

A odnosnie zlotu to... meczymy ogorka :)

 

My mamy co prawda w Poznaniu jeden mini-meet wstepnie zaplanowany, ale czekamy az dojada d-jays :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co wyczytałem na Head-fi mogę bez problemu położyć w nich na boku i nie odczuwam żadnego dyskomfortu lub zmiany w dźwięku :)

 

Pozostaje nam tylko pozazdroscic... duzych kanalow :) :) :)

 

Można powiedzieć ,że dopiero po kupnie ER4p to zauważyłem :) Od zawsze używałem tipsów M i byłem happy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde tez bym chetnie zalapal sie na zlot,ale stety niestety bede juz w Londynie.A jak dobrze pojdzie i zalatwie sobie robote na Targach pracy to jeszcze tego samego dnia po przylocie jade do Harpenden i zamawiam ACS T2i w kolorze trancelucent i z czarnym kablem.(W sumie to jade na wyspy glownie z mysla o sluchawkach,a na drugim miejscu aby podszkolic angielski.Kasa jest dopiero na koncu).Jesli tez bede mial dostep do kompa to wrazenia na pewno opisze i fotki tez wrzuce.Ach no i mam nadzieje,ze po ich zakupie nie bedzie juz dla mnie wyzszego szczebelka drabiny sluchawkowej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności