Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwszym odsłuchu pupy nie urywa. Raczej jest to wyrównany dźwięk, stosunkowo szczegółowy. Scena raczej wąska w szerokości. No nie wiem; jak dotąd s9 w equalizacji BBE+ jakoś mi nie pobił. Ten chwalony bas dx`a...proooszę was. W jednym aspekcie jest ewidentnie lepszy od cowona - nie ma zbicia dźwięków, kompresji, nawet przy największym tłoku. To spory plus dodatni, gdyż instrumentarium 'nie zlewa mi się do środka', kiedy fajne chłopacy dostają muzycznego adhd.

 

Także jest ok, standardy cywilizacyjne zostały zachowane. Może jak sobie posłucham dłużej to się rozsmakuję. Jak na razie wychodzi na to, że to doskonały sprzęt dla Kolegi Nismovskiego.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - to się cieszę, że jest jakiś inny głos, przeczący tej V-ce.

Co do zarzutów odnośnie "ferowania wyroków bez odsłuchu". Od tego są recenzje, by naprowadzały na to czy spodoba nam się prezentacja dźwięku danego sprzętu audio czy nie. Tym bardziej, jeśli kolejne recenzje opisują ten sam sprzęt w podobny sposób. Nie wiem jak to niektórym wyjaśnić, że rzeczy "do dupy" dla mnie będą super dla kogoś innego i odwrotnie.
Dlatego odpuszczam sobie polemikę, bo napisałem to już najprościej jak się da, że PÓKI CO (tj. do momentu, w którym westberg nie napisał, że jest całkiem równo) to DX50 wydaje się nie być sprzętem dla mnie (ergo, ktoś mający podobne do mojego spojrzenie może w skrócie nazwać DXa jako "DAP do dupy").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://earmass.com/2013/09/30/ibasso-dx50-new-star-rising/

 

http://sketchywolf.wordpress.com/2013/10/01/ibasso-dx50-dap-the-tough-love/

 

Ktoś uświadczył problemów z tym, że player nagle zaczyna grać na pełnej głośności i ratunkiem jest tylko restart poprzez wyjęcie baterii?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://earmass.com/2013/09/30/ibasso-dx50-new-star-rising/

 

http://sketchywolf.wordpress.com/2013/10/01/ibasso-dx50-dap-the-tough-love/

 

Ktoś uświadczył problemów z tym, że player nagle zaczyna grać na pełnej głośności i ratunkiem jest tylko restart poprzez wyjęcie baterii?

 

Grzyb na blogu pclab pisał o tym, że samoczynnie zwiększa głośność, ale nie potraktował tego jako wady. To może być kwestia softu.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na head fi sporo o tym piszą, kilka osób miało ten problem.

 

Ja bym to potraktował jako wadę, słuchasz sobie normalnie a tu nagle maks. głośność. Mniejsza, że możesz uszkodzić słuchawki, ale ogłuchnąć też się da. To raczej na pewno kwestia softu i pewnie wkrótce to naprawią.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem na K550 i nie zwróciłem na tę kwestię uwagi, więc szum mnie chyba nie przytłoczył. ;o) Będę miał więcej czasu to się wsłucham w krzyk ciszy i podzielę się radością, ewentualnie.

 

Wkurza mnie jednak ten brak balansu między kanałami. Wokal raz mi siedzi w prawym, raz w lewym uchu. Wściec się można. Dlaczego nie ma takiej opcji, się pytam?!

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wychodzi, że to sama kupa.

 

Wkurza mnie jednak ten brak balansu między kanałami. Wokal raz mi siedzi w prawym, raz w lewym uchu. Wściec się można.

 

Trzaski, szumy, rolloff, problemy z volume....

W takim razie skąd zachwyt i tylu kupujących i tylu co już kupili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnych trzasków, przytłaczających szumów ani problemów z głośnością u siebie nie stwierdziłem.

 

Natomiast uczciwie piszę, że jak na razie ogólna prezentacja dźwięku DX`a średnio mi podeszła. Porównując np. szerokość sceny jaką miałem w zestawie s9+e12+k550, to DX nie ma w ogóle podejścia. To samo z niskimi rejestrami; to właśnie tu widzę pewne odcięcie prezentacji dźwięku w DX (w porównaniu co otrzymywałem z dotychczasowego zestawu) - nie zaś w tonach wysokich, które podawane są z bardzo wysoką kulturą (znacznie lepiej niż w s9).

 

Nie oznacza to jednak, że ogólny sposób grania DX`a jest zły. Myślę, że dla osób które oczekują uporządkowanego, szczegółowego grania, bez odstawiania pawiana, będzie to dobry wybór. Jak dla mnie DX gra po angielsku, w stylu 'stacjonarnego' NAD`a. Jak komu podchodzi takie granie, to będzie szczęśliwy.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wychodzi, że to sama kupa.

 

Wkurza mnie jednak ten brak balansu między kanałami. Wokal raz mi siedzi w prawym, raz w lewym uchu. Wściec się można.

 

Trzaski, szumy, rolloff, problemy z volume....

W takim razie skąd zachwyt i tylu kupujących i tylu co już kupili?

 

 

Wojtku, sprawa wbrew pozorom jest banalna. Masz sprzęt podobny do AK100, grający prawie tak dobrze, za 1/2 ceny. Wszyscy chcą sobie i innym udowodnić, że da się zrobić super grajka za nieduże (relatywnie pieniądze).

 

Stąd, choćby mnie buty piły, to i tak będę z nich zadowolony, bo kupiłem tanio i markowe (prawie)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balansu nie ma też w AK100. To jest przypadłość audiofilskich wzmacniaczy stacjonarnych. Mają tylko gałkę Volume.

 

Coś w tym jest , co pisze Fatso. Jak porównywałem chwilę 120 i 100 tooprócz głośności wydawały mi się podobne. Czyli " punktowało" dla mnie i setki ;)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio E12 tak jak inne Fiio strasznie zawęża scenę np. z iHp120 lub z Taczką 4G scena była mniejsza niż z gołego playera.

 

No nie wiem. W przypadku S9 - e12 raczej nie zawęża sceny, oddaje ją stosunkowo wiernie. Wydaje mi się, że identycznie jest w przypadku DX`a. Zmienia się jedynie to, że dźwięk jest podany cieplej niż z samego odtwarzacza (co mi bardziej podchodzi w rzeczy samej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby już zaczęło uchodzić powietrze z tego balonu >_>

 

Chyba tylko w odniesieniu do tych osób, które ten balon mocno pompowały. Nie były to jednak osoby, które mają DX`a - bo od nich wypływały raczej zrównoważone opinie (przynajmniej na tym forum).

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto już kupił, źle nie powie. Kto taki sprzęt z komisu potem weźmie... :)

 

No przecież kupiłem sprzęt i wydaje mi się, że piszę obiektywnie. Podobnie jak np. Kolega Maxym. Zresztą, nie wiem czego Kolega oczekuje mając na myśli: "źle". To nie jest zły sprzęt, ale też nie jest budżetowym świętym graalem, czego oczekiwali od niego jacyś rozemocjonowani młodziankowie, którzy teraz na siłę szukają wad, bo "się zawiedli" wydźwiękiem bardziej wyważonych opinii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, nie do końca. Ja z DX50 jestem bardzo zadowolony, głównie ze względu na świetną synergię z moimi customami, mogę wymienić wszystkie jego wady (o paru już wspomniałem) i to co mi przeszkadza - ani przez chwilę nie pomyślałem o sprzedaży tego grajka więc DLA MNIE nie będzie to problemem, nie chcąc zrażać potencjalnych kupców do niego nie będę pisał co jest "do dupy" a co nie. Dajmy szansę zapoznania się z nim, wiele osób będzie miało do tego okazję w sklepach mp3store. Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności