Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

 

Dziwne jednak troche ze z pliku 40,813 KB zrobil sie 43,814 KB, ale najwazniejsze ze dziala ;)

A no widzisz - czyli problemem była prawdopodobnie zwiększona kompresja, poza standardem przewidzianym w specyfikacji FLAC. Są takie enkodery, które mają swoje "ekstra" opcje, które nie zawsze działają, zwłaszcza na sprzęcie przenośnym, opartym o firmware trzymający się bardziej standardów, niż programy na komputer, które mogą sobie pozwolić na więcej dowolności, choćby przez stosowanie wtyczek lub zewnętrznych bibliotek programistycznych.

 

Tylko ze FLAC z zalozenia ma byc nieskompresowany i badz tu madry.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bylem w bledzie. Znazwe skrotu znam i sadzilem ze chodzi tu wlasnie o inny sposob kodowania ale bez kompresji.

I masz rację, że bez kompresji, jeśli przez nią rozumieć zmniejszenie objętości przy stracie jakości.

FLAC to ( przez analogię ) taki plik rar, dlatego zajmuje mniej miejsca niż oryginał, a dekodowany jest w locie przez odtwarzacz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to bylem w bledzie. Znazwe skrotu znam i sadzilem ze chodzi tu wlasnie o inny sposob kodowania ale bez kompresji.

I masz rację, że bez kompresji, jeśli przez nią rozumieć zmniejszenie objętości przy stracie jakości.

FLAC to ( przez analogię ) taki plik rar, dlatego zajmuje mniej miejsca niż oryginał, a dekodowany jest w locie przez odtwarzacz ...

 

Dobry bit.rar

 

Zawsze można do wav wszystko przekonwertować, mieć nieskompresowane bydlaki i odciążyć odtwarzacz ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wave nie obsluguje tagow, no chyba, ze polegac wtedy tylko na plikach CUE.

 

Czy ktos spotkal sie z mozliwoscia dodania supportu dla plikow WAVPACK (wv) w ibasso? To sa kontenery ze zintegrowanym cue i okladka. Skoro w niektorych modach (glownie od Doca) sa podmieniane enkodery na inne wersje (ze starszych firmware) to moze jest jakis patent na zaimportowanie jakichs linuxowych kodekow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to ze ten flak to po polsku flak, takie mieso spakowane z ziolami okladkami i tagami, takie prawdziwe polskie, bez utraty jakosci. Trzeba bylo tak od razu...

 

edit:

wczoraj jak powyzsze pisalem, bylem chyba juz powaznie zmeczony

Edytowane przez androll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Ostatnio zauważyłem, że kiedy maksymalnie poddaję basy w moim DX50 (+12 na 33,63 i 100) to stają się one bardzo trzeszczące. Raczej tak nie powinny brzmieć. Czy ten odtwarzacz tak ma, czy jest coś z nim nie tak? Jak jest u Was? Czy powinienem oddać go na gwarancję?

Edytowane przez Pivlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Ostatnio zauważyłem, że kiedy maksymalnie poddaję basy w moim DX50 (+12 na 33,63 i 100) to stają się one bardzo trzeszczące. Raczej tak nie powinny brzmieć. Czy ten odtwarzacz tak ma, czy jest coś z nim nie tak? Jak jest u Was? Czy powinienem oddać go na gwarancję?

Zawsze przy dodawaniu na korektorze są duże szanse na przesterowanie, powinieneś obcinać średnie i wysokie, jeśli nie chcesz przesterowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa - przecież wyciągasz daną częstotliwość ponad poziom 0dB. Jeśli np ustawisz na korektorze +12dB a sygnał (na tej częstotliwości) osiągnie -4dB to masz w rezultacie +8dB, czyli o 8dB za głośno. O ile przesterowania o 1-2dB raczej nie usłyszysz, to o 8dB już na pewno (trzeszczenie, charczenie itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też, że kiedy słucham muzyki bez EQ i z EQ wyzerowanym to słuchać różnicę w brzmieniu. Dźwięk jest bardziej wycofany przy włączonym EQ. Dlaczego tak jest?

Edytowane przez Pivlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wyzerowany EQ w jakiś sposób przetwarza sygnał (nie ma filtrów idealnych nawet cyfrowych) - stąd wycofanie.


Stąd praktycznie każdy (więcej udzielający się) na tym forum woli zmienić słuchawki niż włączyć EQ ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba zauważyć, że niektóre modowane firmware też mają kręcone EQ na poziomie softu co później może prowadzić do różnych problemów. Ja np miałem problemy SU 1.4.0 - coprawda fajnie ocieplał niektóre spokojniejsze słuchawki (np JVC FRD80 czy nawet Pistony v2), ale na niektórych agresywnych słuchawkach, jak np RHA MA-750 pojawiały się momentami na niektórych częstotliwościach dziwne przestery, które tak mnie wnerwiały, że wróciłem do stocka, a obecnie siedzę na najnowszym Lovely Noise, któremu oszczędzono szaleństw z EQ.

 

Tak przy okazji to EQ w DX50 jest jakieś marne. Już nawet na FiiO X1 słyszałem większe różnice przy kręceniu w EQ, a tu ledwo co drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba zauważyć, że niektóre modowane firmware też mają kręcone EQ na poziomie softu co później może prowadzić do różnych problemów. Ja np miałem problemy SU 1.4.0 - coprawda fajnie ocieplał niektóre spokojniejsze słuchawki (np JVC FRD80 czy nawet Pistony v2), ale na niektórych agresywnych słuchawkach, jak np RHA MA-750 pojawiały się momentami na niektórych częstotliwościach dziwne przestery, które tak mnie wnerwiały, że wróciłem do stocka, a obecnie siedzę na najnowszym Lovely Noise, któremu oszczędzono szaleństw z EQ.

 

Tak przy okazji to EQ w DX50 jest jakieś marne. Już nawet na FiiO X1 słyszałem większe różnice przy kręceniu w EQ, a tu ledwo co drgnie.

Już sprawa została wyjaśniona. Żadne EQ nie były kręcone na FW. To jest kwestia ustawienia procesora, śmieci z androida itp. DOC przy FW grzebał przy CPU IRR. Podobną kwestię wyjaśnił Lurker z dx90 i dx80. Im mniej syfu wpływa na procesy to będzie to grać bliżej Hardware.

 

Akurat EQ w dx50 jest ok. Na bardzo wczesnych softach był do kitu, nie działa też na SU, z racji pominiętego mixera kodeków od ibasso. Na fiio x1 już EQ słabo reagował na zmiany, trzeba wziąć pod uwagę, że i zakres był między -/+6db.

Edytowane przez fafanculen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SU ma możliwość pracy w różnych trybach (masz menu przy starcie jak przesuniesz hold) i tam jest domyślnie ustawione standardowe taktowanie procesora, ale masz też inne opcje do wyboru. Ja oceniam swoje odczucia na domyślnym taktowaniu procka bez włączonych udziwnień i to tutaj czułem jakby EQ było kręcone.

Sam też jestem ciekaw co konkretnie poprawiono w Lovely Noise oprócz optymalizacji wielkości. FW jest znacznie mniejszy między innymi ze względu na zmianę czcionek (te były gigantyczne, bo wspierały chyba też chińszczyznę) i pewne zmiany w grafikach itp. Niestety moja jedyna styczność z językiem rosyjskim to rok na studiach ponad 10 lat temu, więc nie potrafię płynnie znajdować informacji na stronach RUS, a translator nie zawsze jest rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SU ma możliwość pracy w różnych trybach (masz menu przy starcie jak przesuniesz hold) i tam jest domyślnie ustawione standardowe taktowanie procesora, ale masz też inne opcje do wyboru. Ja oceniam swoje odczucia na domyślnym taktowaniu procka bez włączonych udziwnień i to tutaj czułem jakby EQ było kręcone.

Sam też jestem ciekaw co konkretnie poprawiono w Lovely Noise oprócz optymalizacji wielkości. FW jest znacznie mniejszy między innymi ze względu na zmianę czcionek (te były gigantyczne, bo wspierały chyba też chińszczyznę) i pewne zmiany w grafikach itp. Niestety moja jedyna styczność z językiem rosyjskim to rok na studiach ponad 10 lat temu, więc nie potrafię płynnie znajdować informacji na stronach RUS, a translator nie zawsze jest rozwiązaniem.

Zauważ też, że nie wiemy co może wływać na taktowanie i ile obciąża CPU ram itp. Lovely Noise działa na innych parametrach niż pozostałe DOC-i itd. Na wielkość FW może wpłynąć wszystko nawet czcionka. Z tą cyrylicą to jest problem, czytać ją to męka pańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile equalizer w oryginalnym FW jest całkiem OK, to jednak polecam zdecydowanie do zabaw z korektorem używanie Rockboksa. Możliwości są nieporównywalnie większe; a i przesterów, przy ekstremalnych ustawieniach, można dzięki temu uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

Ponieważ od kilku dni jestem posiadaczem DX50 :) mam pytania. Dlaczego na RB nie odtwarzają się pliki WMA bezstratne (zgrane z płyt za pomocą Windows Media Player) ? Te same pliki na oryginalnym oprogramowaniu odtwarzają się. Czy to jest normalne, że nawet przy WMA bezstratnych player trochę szumi ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie... Skoro jest tyle softow do dx50 moze warto zrobic liste tych wyrozniajacych sie wraz z linkami jak graja?

 

Mysle ze wiele osob bedzie szukalo tego grajka na rynku wtornym... jest calkiem spoko i mozliwosci manipulowania softem co do sposobu brzmienia to duza zaleta :)

Edytowane przez pat_net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku oficjalnych generalna zasada jest taka, że im wcześniejszy soft, tym cieplejsze grania. Większość modów od DOC2008 też mniej lub bardziej "uśmiecha" wykres częstotliwości (bazują na softach bodajże od 1.2 do 1.6). Sound Unlocked też ocieplają dźwięk, dodają mu trochę "fun", ale zauważyłem, że nie wszystkim słuchawkom to służy i czasami zdarzają się dziwne dźwięki. Z kolei Lovely Noise bazuje na nowszych (chłodniejszych) FW, ale też dodaje coś fajnego od siebie. Ja miałem jakiś stary soft DOC, testowałem także SU i nowe oficjale, a ostatecznie został LN bazujący na najnowszym oficjalu.

 

Podsumowanie FW od DOC2008 to chyba kiedyś robił grubby. Od dawna nie wyszło nic nowego od DOC2008, ani od dm1try (ten od SU), jedyne bazujące na nowych FW to LN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest też dual boot do Rockboksa na bazie 1.9.5 - http://www.head-fi.org/t/709855/rockbox-for-ibasso-dx50-dual-boot-with-stock-firmware/1950#post_12690141

 

Bezpośrednie linki:

 

- dual boot FW 1.9.5 - http://www60.zippyshare.com/v/OUZFKBco/file.html

 

- Rockbox z łatkami (MUI, debounce, hold switch mode) - http://www39.zippyshare.com/v/UvIK4IHK/file.html (polecam, sam używam)

lub

- oficjalny build - http://build.rockbox.org/data/rockbox-ibassodx50.zip

Edytowane przez Kerebron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Changelog:

1. Support for ISO files.
2. In Directory view, allows the pressing of the thumbnail of folders for additional features.
3. Updated FLAC decode engine.
4. Updated WAV decode engine.
5. Updated DSD decode engine.

 

Próbował ktoś może tego nowego FW? Ja chyba póki co poczekam czy HardcoreMeloman wypuści nowy Lovely Noise na bazie 1.9.5. Poprzedni LN na bazie 1.9.4 wyszedł bodajże po kilku dniach od premiery oficjala. Cieszyłbym się też gdyby w końcu pojawiło się wsparcie dla "wavpack" (.wv).

 

O jakie pliki ISO tu chodzi? DSD, ISO z AudioCD, czy autor miał jeszcze coś innego na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mimo tego że do tej pory jestem z moich "pchełek" bardzo zadowolony, to czas poszerzyć horyzonty. Proszę was więc o pomoc w dobraniu słuchawek do mojego Ibasso DX50 (z rockboxem).

Lubię wyeksponowany środek, dobrą górę, i szeroką scenę. Mocny bas to dla mnie sprawa drugorzędna. Słucham głownie Ambientu, Jazzu, Bluesa(lata 30),Industrialu (Manson,NIN,KMFDM) i szeroko pojętej klasyki, w szczególności uwielbiam skrzypce (czyt. E.Grieg, Camille S.S, Stravinsky etc), dobrą operą też nie pogardzę. Budżet oscyluje wokół 480 zł, mogę dołożyć, ale niechętnie ;D.

Głośno myślałem nad Philips SHP9500, KRK KNS8400, Beyerdynamic DT150, AKG K551 lub AKG M220 (które to mój znajomy zachwalał, - jednakże nie mając możliwości ich osobiście przetestować...). Na tym mógłbym skończyć, ale być może ktoś z was miał ciekawe doświadczenia z Ibasso DX50 i chciałby się nimi ze mnią podzielić. Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

 

Mam obawy, że przy DT150 i M220 góra będzie trochę nijaka, do tego DT150 zawężają scenę, która w IbassoDX50 i tak nie jest bardzo szeroka. KNS8400 mogą być z kolei zbyt jasne. SHP9500 bardzo mi pasują, ale wiadomo że w tym zestawie cen, mogą grać mniej dokładnie niż konkurencja. O K551 zbyt wiele nie słyszałem. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś mógłby mi powiedzieć jak to wszystko wygląda w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności