Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ku przestrodze: w dzisiejszy upalny dzień postanowiłem umilić sobie podróż autem wpinając plejerka w aux. Po dotarciu na miejsce wpadłem na jakże genialny pomysł aby zostawić go w schowku. Mówiłem już że był upał? Wracając do domu kilka godzin później wyciągam go ze schowka, niemal poparzywszy się, i mym oczom jawi się silicon case o konsystencji budyniu. Już w tym momencie nad główką zapaliła mi się lampka, ale myślę sobie: nic, mogło być gorzej. Włączam, słyszę upragniony klik i... oto pojawiło się wspomniane "gorzej". Ekran czarny. Po chwilowej zapaści serca, kolejny pomysł, tym razem jednak rzeczywiście dobry: schłodzić plejerka za pomocą wywiewu klimatyzacji. Na szczęście pomogło, ale tak się zdenerwowałem, że zapomniałem jak się biegi zmienia.

 

Nie zostawiajcie swoich odtwarzaczy w samochodzie. Ponadto policja i prawnicy zgodnie twierdzą, że widząc plejerka pozostawionego w aucie w upale macie prawo, a nawet powinniście zbić szybę. Życie grajka ważniejsze niż szyba. Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dx 50 na sofcie 1.9.3 pod Linux Mint 17.2 jest poprawnie rozpoznawany jako urządzenie audio. Nie zauważyłem opóźnień dźwięku.

A ktoś próbował tego z androidem?

 

Po podłączeniu niby uruchamia się tryb DAC, ale cisza... Dziwi mnie, że jest jakakolwiek reakcja na usb-otg, ale telefon niezbyt chce reagować :P

 

Z W10 też nie ma problemów na sterach od ibasso, ale opoznienie dalej jest.

Edytowane przez pat_net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie zapisuję się do klubu:)

 

Jednocześnie od razu podrzucam zapytanie, jako że po przesiadce z taczki 4g brakuje mi trochę basu na najnowszym 1.9.3 sofcie.

Kilka postów wcześniej widziałem informację, że soft 1.8 jest bardziej basowy. Czy jest to wyraźna różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej posłuchać jakiś czas na tym sofcie. Przyzwyczaisz słuchu do tego konkretnego brzmienia i po czasie zapomnisz, że brakuje Tobie basu. A potem doceniasz piękno jego brzmienia. Poza tym lepiej chyba słuchać na nim muzyki aniżeli softu. To takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie zapisuję się do klubu:)

 

Jednocześnie od razu podrzucam zapytanie, jako że po przesiadce z taczki 4g brakuje mi trochę basu na najnowszym 1.9.3 sofcie.

Kilka postów wcześniej widziałem informację, że soft 1.8 jest bardziej basowy. Czy jest to wyraźna różnica?

 

Ja siedzę jak w opisie i jak piosenka ma walić basem to wali, su i wszystko od tego rosjanina działa nieźle więc pokombinuj ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się na DX50 z FiiO X1, jest wgrany 1.9.3. Jest różnica - jakoś więcej przestrzeni, czyściej itd, ale właśnie zastanawia mnie ten bas. Na moich JVC HA-SZ bardzo fajnie się to komponuje, ale to są potworki z osobnym subwooferem, z kolei Grado powalają środkiem i sopranami, ale doły idą tak trochę niemrawo. Na pewno obie pary grają o niebo lepiej niż z X1, ale jeszcze czegoś mi brakuje, gdyby się dało chciałbym zobaczyć czy da się zbliżyć brzmieniem do AIM w stacjonarce i co z tego wyjdzie.

Co da, co zabierze SU 1.4 albo jakiś nowy rockbox względem 1.9.3?

 

Jeszcze jedno - czy da się gdzieś wyłączyć ten monit przy starcie z pytaniem o przeglądanie karty albo aktualizację bazy? Jak można zmusić DX50 to odtwarzania plików WV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - czy da się gdzieś wyłączyć ten monit przy starcie z pytaniem o przeglądanie karty albo aktualizację bazy?

Daj żeby zeskanowało. Jak skończy to póki nic nie zmienisz na karcie, to nie powinno więcej pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem zeskanowało (trwało to trochę, bo na karcie było ponad 50GB muzyki), a przy kolejnym starcie grajka znowu pytało mimo, że w tym czasie nie wyciągałem z niego karty i nic nie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sobie jakoś poradzę, ale pytanie o porównanie cały czas aktualne. Ponoć ten najnowszy soft jest najbardziej neutralny z tych co wyszły dotychczas, ale jak na jego tle wychodzi chociażby SU 1.3.3 i 1.4.0? Szukam jakiejś większej synergii z Grado.

 

Aha - downgrade firmware przekłada się na to, że zostaną jakoś ograniczone funkcje DAC, np w sensie niemiłosierne lagi, problemy z wykrywaniem itd? Przecież to czy i jak urządzenie będzie współpracowało z komputerem zależy zarówno od softu na komputerze, jak i softu playera.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to dopiero gdzieś w okolicach softu 1.4.0, albo nawet 1.5.0 dodana została funkcja DAC, jeszcze później doszła regulacja balansu.

 

Co do ciemniejszego grania to ostatni oryginalny przed funkcją DAC był o ile dobrze pamiętam przesunięty w tę stronę.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, utknalem. Chcialem sobie wgrac CWM to wgralem ten polecany od doca i to jest razem z softem 1.2.8. Soft niewazny, wazne CWM. No i mam problem jak teraz SU 1.4.0 bo chcialem posluchac. CWM obsluguje zipy, to przepakowalem update z pliku 7z do zip, no i padaka. Wybieram update i po chwili przerywa. Jak to teraz wgrac? No i jak ewentualnie.przygotowac sobie kilka instalacji zeby trzymac zipy na karcie i testowac rozne fw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, utknalem. Chcialem sobie wgrac CWM to wgralem ten polecany od doca i to jest razem z softem 1.2.8. Soft niewazny, wazne CWM. No i mam problem jak teraz SU 1.4.0 bo chcialem posluchac. CWM obsluguje zipy, to przepakowalem update z pliku 7z do zip, no i padaka. Wybieram update i po chwili przerywa. Jak to teraz wgrac? No i jak ewentualnie.przygotowac sobie kilka instalacji zeby trzymac zipy na karcie i testowac rozne fw?

Ale po co CWM? Bierzesz update i łyka wszystko czy to SU czy DOC'owskie softy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zboczenie z fona/tabletu do przetestowania różnic, żeby nie trzeba było zatrudniać do tego kompa i żeby mieć kilka romów pod ręką.

 

Ponieważ z RKBatchTool nie dało się wgrać SU, więc wgrałem stockowe 1.9.3 i SU poleciało już jako update ze stockowego recovery. Do tego przestawiłem zegar na 408MHz z domyślnego zmiennego, zobaczę co z tego wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zboczenie z fona/tabletu do przetestowania różnic, żeby nie trzeba było zatrudniać do tego kompa i żeby mieć kilka romów pod ręką.

 

Ponieważ z RKBatchTool nie dało się wgrać SU, więc wgrałem stockowe 1.9.3 i SU poleciało już jako update ze stockowego recovery. Do tego przestawiłem zegar na 408MHz z domyślnego zmiennego, zobaczę co z tego wyjdzie ;)

****o warte to 1.9.3... Wgrałem bo myślałem że z opoznieniami cos sie zmieni jako dac ale... Jest duzo gorszy niz SU 1.3.3. Ani nie ma takiego basu jak trzeba, ani dzwiek nie jest tak przestrzenny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe takie ustawienie grajka, żeby od razu pokazywało mi zawartość CUE we flaczkach jako listę? W FiiO X1 bez względu czy album był podzielony na pliki, czy był jednym plikiem z CUE to zawsze elegancko pokazywało mi playlistę. Tu się trzeba użerać i jak mam dyskografię, a szukam konkretnego utworu to jest problem, bo muszę odpalać album po albumie, żeby podejrzeć.

 

btw: a propos dyskusji o DSD jaka miała miejsce jakiś czas temu. Pod 1.9.3 bez problemu poszedł mi album w formacie DFF 1-bit/5,6MHz.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podbijam pytanie - czy można jakoś wyświetlać zawartość CUE "w locie", albo szybko przejść do listy utworów CUE bez ręcznego przeskakiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności