Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Testuję trochę soft modyfikowany od DOC2008, postaram się pisać na gorąco:

 

DX50_NEW_SOUND_EXPLOSION_3rd_EDITION_BY_DOC2008- niezły, ale z dominującym midbasem, szczerze mówiąc przeszkadzającym w odbiorze. Nawet na moich mega jasnych słuchawkach (Level-in) ten midbas po prostu przeszkadza, cały czas tam sobie uderza i uderza. Mega niefajne.

 

DX50_DOC`S_FAVORITE_FIRMWARE_V4_BY_DOC2008- dużo bardziej wyrównany spośród tego co do tej pory sprawdzałem. Przez kilka godzin postaram się nie zmieniać softu, żeby ten lepiej poznać, ale wydaje się być naprawdę OK.

 

Po co ja w ogóle zaczynałem zmieniać soft?

Testowalem, testowalem, testowalem....i stwierdzam, ze Doctor ma chyba problemy z uszami. Kazdy jeden soft od niego ma mocno poprawiona gore, tam gdzie najczesciej pojawia sie ssssssssssssybilizacja. Co prawda nie szedlem w wersje ze zmienionym basem (wszystkie dark, bass edition), ale pewnie i tam podkreca 8 kHz.

Powoli zaczynam myslec nad przerzuceniem sie na jakiegos muzycznego smartfona. Tego nosze caly czas przy sobie, dxa juz nie.

 

Naskrobane wirtualnie

Też to samo stwierdziłem po komentarzach w jego temacie. Co soft to taki hype, że głowa mała i patrząć z perspektywy czasu tylko jedna osoba zachwalała PureSound v3 odtwarzającym bodajże same flac i ape i ona mogła mieć racje :)

 

A z dx'em to też niestety taka sprawa, że od jeansów obdzierają się krawędzie i ledwo się w nich mieści... A rurek nie noszę, więc to poważny problem :)

z tego co pamietam to doc robil fw raczej pod swoje preferencje i wlasnie takie ma chyba sluchawki w ktorych musial cos zrobic z gora. moze to wada ze tak to jest zrobione ale dla mnie osobiscie jest to zaleta

Denony D600 i Yamaszki IEM o ile dobrze pamiętam.

Sound unlocked najprawdopodobniej.

SU 1.3.3 na samym odtwarzaniu flacow, ewentualnie SU 1.4 flac, albo RSU :)
Tym bardziej to takie nieaudiofilskie, zeby suwakami nadrabiac braki w sluchawkach oraz sluchu ;)

 

Sprobowalem tego sound unlocked. Jak dla mnie jest ok. Dzwiek jest zrownowazony, bez faworyzowania ktoregokolwiek pasma. Bas jest wielofakturowy, czysty, nie dudniacy. Wazne, ze wysokie nie sa niepotrzebnie nakrecone, wyostrzone.

Ale, jest jedno ale. Ja mam sluchawki osssstre jak brzytwa. Podkrecenie choc troche wysokiego pasma powoduje wpadniecie w niepotrzebna sybilizacje. Sa mega klarowne, nie ma mowy o jakimkolwiek kocu. Zalozenie po nich Beyerow dt880 pro to jakby wejsc z dworu, gdzie panuje przyjemne 15 st. Celsjusza do dusznego, zadymionego pomieszczenia, gdzie jest 40 stopni.

 

Naskrobane wirtualnie

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syczy... ale imo nie mocno. Mi nie przeszkadzalo. Moze subiektywny odbior, moze z Twoim cos nie tak. Najlepiej potownaj z innym egzemplarzen

Słyszałem, że można do iemów zamiast HO używać LO i niby daje to jakąś poprawę. Na moich MH1 HO nie szumi tylko co to za porównanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podzielę się wrażeniami co do softu 1.6.0. Dla mnie lepszy od 1.5. Na pewno rozjaśnił się przekaz i scena nieco powiększyła. Nie wiem co macie z tym łupaniem basu. Mnie na k551 nic nie łupie. Jest świetny - dość mocny i bardzo dobrze kontrolowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podzielę się wrażeniami co do softu 1.6.0. Dla mnie lepszy od 1.5. Na pewno rozjaśnił się przekaz i scena nieco powiększyła. Nie wiem co macie z tym łupaniem basu. Mnie na k551 nic nie łupie. Jest świetny - dość mocny i bardzo dobrze kontrolowany :)

To chyba jesteś pierwszy który tak myśli :D. Ja do tej pory spotkałem się z samymi negatywnymi opiniami, więc darowałem sobie update z 1.50, który dla mnie jest zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ma ktoś link do sound unlocked 1.3.3? Bo tutaj https://github.com/dm1try/dx50_sound_unlocked jakies dziwne pliki mi sie sciagaja z nazwą "dx50_sound_unlocked_1.3.3.7zdx50_sound_unlocked_1.3.3.7z".

 

edit: system nie rozpoznawal mi plikow 7z, problem najprawdopobniej rozwiazany

Edytowane przez patricyoung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik z tego linka jest jak najbardziej dobry. Spakowany został programem 7zip. Ściągnij sobie programik 7zip Portable (nie wymaga instalacji,do pobrania choćby stąd) i rozpakuj sobie nim ten plik dx50_sound_unlocked_1.3.3.7z. Mi się update.img rozpakował bez problemu z tego pliku.

Poza tym jest w miarę nowy FW od DOC-a 2008 -DX50 MDM FINAL BY DOC2008 do pobrania tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze ktos o wystepujacym swojego czasu problemie z gniazdami na jacka 3,5 ? To, ze gniazdo jest poluznione to oznaka programowanej rychlej smierci/serwisowania urzadzenia ?

Wogole zajmuje sie ktos naprawa danego sprzetu oprocz reklamacji/gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podzielę się wrażeniami co do softu 1.6.0. Dla mnie lepszy od 1.5. Na pewno rozjaśnił się przekaz i scena nieco powiększyła. Nie wiem co macie z tym łupaniem basu. Mnie na k551 nic nie łupie. Jest świetny - dość mocny i bardzo dobrze kontrolowany :)

Jak przechodziłem z doca2008 miałem to samo uczucie, ale to złudzenie, soft ma podbity bas i wydaje się cieplejszy.

 

Panowie, ma ktoś link do sound unlocked 1.3.3? Bo tutaj https://github.com/dm1try/dx50_sound_unlocked jakies dziwne pliki mi sie sciagaja z nazwą "dx50_sound_unlocked_1.3.3.7zdx50_sound_unlocked_1.3.3.7z".

 

edit: system nie rozpoznawal mi plikow 7z, problem najprawdopobniej rozwiazany

Najlepszy soft, też korzystam i używam, czekając na RSU, sprawdza się na lossless wyśmienicie, a w szczególności flac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności