Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz rowniej, mniej basu to raczej zobacz serie clear sound i doc's fovourite.

Pisalem o nich

Wybacz, nie moglem znalezc :/ Zginely gdzies w reszcie postow, a opisywanie kazdego softu i dyskusja raczej nie wchodzi w gre.

 

Wgralem NEW SOUND EXPLOSION BY DOC2008 i pierwsze co moge powiedziec to ze dzwiek zostal wygladzony. Bas schodzi nadal nisko, ale nie ma go juz za duzo jak w standardowym 1.5.0 mango, wrecz powiedzialbym, ze to taki rockbox bez straty sceny, ale tez i gora sie moim zdaniem troche jasniejsza. Poprawila się tez separacja instrumentow, gra nawet rzeklbym ze czysciej wiec dla mnie same plusy, ale za swoje uszy nie recze :)

 

Na pewno gra inaczej :) Nie bede kombinowal dalej z NSE v3, ani innymi softami od niego, chyba ze po dokladniejszym odsluchu czegos mi braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam najnowszego stabilnego Sound Unlocked, jeśli się nie mylę 1,37. Po powrocie do domu oryginalnego miałem wrażenie degradacji brzmienia. Niestety u mnie słuch jest w dużej mierze połączony ze zmęczenieniem, a to jest u mnie notoryczne więc moja ocena dźwięku może być zależna od bardzo wielu czynników, a soft jest ich drobną częścią więc zostawiłem SU i więcej nie kombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacne Fw od DOC-a2008 : DX50 MEGA SOUND EXPLOSION RELOAD BY DOC2008.

wygląda na to że 50-tka ma w sobie pokłady.

do pobrania tutaj

teraz jest trochę więcej basu, szczegółowości, troszkę większa scena w porównaniu do starszych jego produkcji, tak jakby nie było już tego specyficznego ograniczenia wokół głowy, jest ono tak jakby bardziej oddalone. Kto słuchał dx50 a chwilkę po nim dx90 wie o co mi chodzi -o tzw. objętość w której wszystko się "mieści".

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietny soft do lzejszych, chudszych sluchawek. daje masy, naturalnosci instrumentom.

natomiast do takich juz slodszych i masywniejszy jak xba-h3, eph100 wole minimalnie doc's favourite final


kurcze... poradziliscie sobie z funkcja DAC pod win8.1 ?

robie wg instrukcji co jest pare stron temu... i instalacja przebiega sprawnie.

Ale funkcja DAC dziala tylko jak restartuje z opcja braku podpisu sterownikow. Po normalnym restarcie wykrywa mi go jako DAC ale w managerze urzadzen jest napisane "**** - sterownik niepodpisany wiec nie pogram" - tak w skrocie ;)

tez tak macie - czy da sie jakos to obejsc zeby nei weryfikowal podpisu juz po instalacji poprawnej sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie było powyższego "Reload-u" to bardzo mi odpowiadał DX50 NEW SOUND EXPLOSION DARK EDITION V3 BY DOC2008 - nazwa nie ma wiele wspólnego ze ściemnieniem - jak dla mnie było wręcz odwrotnie. Piękne wysokie i średnie ale brakowało w nim tego basiku. Brzmienie talerzy świetne, w Reload-zie to już nie to (ale wolę jednak Reload) Tutaj v3 do ściągnięcia.

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchalem wczoraj tego NEW SOUND EXPLOSION DARK EDITION V3 i bardzo przyjemne brzmienienie. Z jakis powodow cos nie pasowalo mi jednak w przekazie, ciezko powiedziec nawet co :) Do moich słuchawek jednak bardziej pasuje edycja zwykla. W stosunku do NSE, jest delikatny, ale wystarczajacy zysk na basie, bez utraty reszty zalet pierwszej wersji. NSEv2/DEv2 niestety wydaje mi sie, ze nie gra tak przestrzennie w stosunku do v1 i v3, ale za to ma najwiecej basu i dosc szybko się go pozbylem. Ogolnie nawet powiedzialbym ze seria NSE ma taka maniere grania bardziej subbasem niz midbasem i z tego wynikaja braki w przekazie, przynajmniej przy standardowym 1.5.0.

 

Jeszcze na uwage zasluguje DX50_NEW_SOUND_EXPLOSION_3rd_EDITION_BY_DOC2008, fajny szczegolowy, w duzej ilosci bas, szeroka scena i wrazenie przestrzennosci, ale tak piskliwa gora, ze nawet na ciemnych sluchawkach kluje w uszy. Zasluguje na chwile wspomnienia, moze ktos ten sposob grania lubi :)

Edytowane przez pat_net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietny soft do lzejszych, chudszych sluchawek. daje masy, naturalnosci instrumentom.

natomiast do takich juz slodszych i masywniejszy jak xba-h3, eph100 wole minimalnie doc's favourite final

kurcze... poradziliscie sobie z funkcja DAC pod win8.1 ?

robie wg instrukcji co jest pare stron temu... i instalacja przebiega sprawnie.

Ale funkcja DAC dziala tylko jak restartuje z opcja braku podpisu sterownikow. Po normalnym restarcie wykrywa mi go jako DAC ale w managerze urzadzen jest napisane "**** - sterownik niepodpisany wiec nie pogram" - tak w skrocie ;)

tez tak macie - czy da sie jakos to obejsc zeby nei weryfikowal podpisu juz po instalacji poprawnej sterownika?

 

Grubbby nic z tym, nie zrobisz, póki iBasso nie wypuści sterowników z podpisami nie ma co walczyć z instalacją. Trwałe wyłączenie sprawdzania podpisów o ile dobrze pamiętam jest możliwe, ale wg mnie po pierwsze za dużo z tym zabawy, a po drugie ta funkcja wbrew pozorom się przydaje (coby przypadkowo nie powgrywać sobie śmieci).

 

Ogólnie gdzieś widziałem informację (chyba w wątku dotyczącym DX90), że stery przeszły już certyfikację i mają zostać wypuszczone w tym tygodniu - razem z nowym FW dla DX90.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info.

no wlasnie nawet nie szukam mozliwosci aby na stale wylaczyc weryfikacje podpisu - chocby ze wzgledu na bezpieczenstwo. myslalem ze da sie to obejsc inaczej :(

no ale nic... poczekamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie się pojawiły - za moment przetestuję na Win 7 64bit, a później na 8.1 64 bit.

Dam znać czy faktycznie w końcu to działa.

 

EDIT: Zarówno na 7 jak i na 8.1 funkcja DAC działa bez problemów (z tym, że wymagane może być wyrzucenie starych sterowników, lub ręczne wymuszenie ich aktualizacji).

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie się pojawiły - za moment przetestuję na Win 7 64bit, a później na 8.1 64 bit.

 

Dam znać czy faktycznie w końcu to działa.

 

EDIT: Zarówno na 7 jak i na 8.1 funkcja DAC działa bez problemów (z tym, że wymagane może być wyrzucenie starych sterowników, lub ręczne wymuszenie ich aktualizacji).

Przy okazji mi sie dodatkowo te sterowniki zbugowaly, gral tylko prawy kanal, ale wlacz/wylacz zadzialalo :)

 

Zastanawiam sie czy graja tak samo jak te bez podpisu... Prawdopodobnie jutro ocenie ale akurat teraz oceniam je jako gorsze...

Edytowane przez pat_net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestii grania nie ocenię - za dużo było zabawy z niepodpisanymi sterownikami, więc używałem ich może 20 minut.

 

Co jednak zauważyłem to opóźnienie przy odtwarzaniu dźwięku - na początku, przez sekundę (raczej nie dłużej) wszystko jest wyciszone i dopiero później słychać coś w słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie mogę ogarnąć tej instalacji. Ktoś może napisać krok po kroku jak to zainstalować? Tam jak odpalam folder to jest plik setup i w folderze x64 też jest setup. Którym "setupem" to się instaluje? Bo odpaliłem oba i nadal nie widzi mojej 50'ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będziesz musiał wejść w menadżer urządzeń i wybrać "Mango USB Interface", kliknąć prawym przyciskiem i wybrać "Aktualizuj oprogramowanie sterownika" i wybrać "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika" i tam zaznaczyć właśnie ten folder x64.

 

Tak samo musisz zrobić z "iBasso Virtual Audio Device [...]".

 

Po tym wszystko powinno zadziałać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się to zrobić tak jak mi poradziłeś ale nie do końca bo przy instalacji wyskoczył mi bluescreen. Po resecie wywaliłem wszystko i jeszcze raz zainstalowałem i wtedy poszło. Odpalam foobara włączam pierwszy z brzegu kawałek na próbę i po minucie blue screen ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy czytałem w wątku dotyczącym DX90, że te sterowniki sprawiają takie problemy. U mnie na Win 8.1 64bit praktycznie cały dzień DX50 działa jako DAC (Foobar i Wimp HiFi) i nie miałem takich sytuacji.

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj film używając DX'a jako DAC i bluescreen się nie powtórzył (muszę się jeszcze upewnić jak z foobarem bo tego jeszcze nie sprawdziłem). Mam jednak pytanie, wiecie czy da się ustawić żeby DX się nie ładował kiedy jest używany jako DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://player.ru/showthread.php?t=139417&page=117&p=1525230&viewfull=1#post1525230

 

polecam przetestowac New Doc's favourite firmware surround edition.

bardzo dobra holografia, instrumenty troche bardziej sie odseparowaly. Dla anemicznych sluchawek moze byc zbyt lekko i bezarwnie, ale na moich jest fantastycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://player.ru/showthread.php?t=139417&page=117&p=1525230&viewfull=1#post1525230

 

polecam przetestowac New Doc's favourite firmware surround edition.

bardzo dobra holografia, instrumenty troche bardziej sie odseparowaly. Dla anemicznych sluchawek moze byc zbyt lekko i bezarwnie, ale na moich jest fantastycznie :)

+1

 

Całkowicie się zgadzam z opinią, tyle że ja przechodziłem z FAVORITE FIRMWARE MEGABASS EDITION. W stosunku do NSEv3 poprawiał bas i ogólnie fun z odsłuchu, ale coś mi przeszkadzało w szczególności przy 2CELLOS - Smooth Criminal. Scena powiedziałbym, że bliska tej z NSEv1 - basu jest więcej, ale ciut mniej niż w MEGABASS EDITION, chociaż wydaje mi się, że nabrał większego pogłosu i przestrzeni. Wokale poszły ciut na boki, co uważam za wielki + i góra została mniej więcej taka sama. Na pewno polecałbym coś cieplejszego i pełniejszego w dolnych rejestrach ze słuchawek pod ten soft :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem FW DX50_NEW_DOC`S_FAVORITE_FIRMWARE_MEGABASS_EDITION i w bardziej dynamicznych utworach separacja gdzieś ginęła, jakoś tak nie było czuć tego feel-u w spokojnych utworach gdzie przyjemnie gra perkusja np. w FINK-Save it Somebody Else. Natomiast w Surround Edition można powiedzieć że odkrywa nowe brzmienie tego utworu przede mną np.głosy z boku, których nie było tak dokładnie słychać w poprzedniej wersji.

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

DX50Firmware_V1.6.0, Nov 21st 2014... Taki news, ktos probowal?


Dobra DOC2008 pod wzgledem czystosci grania moze sie ...isc puszczac grzecznie mowiac....


iBasso sie postaralo... Naprawde dobry soft. Nie jest moze tak mega przestrzenny jak SE od DOC2008, ale nie robi przesterow, odpowiednio dociazony i scena tez jest calkiem calkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję nowy soft. Dzięki Bogu poprawili jakość obsługi ekranu (przynajmniej u mnie wczesniej dotyk czasami wkurzał, był zbyt czuły).

Co do dźwięku...nie jestem ekspertem ani audiofilem zgrywusem więc proszę się nie przyczepiać, piszę o moich odczuciach i z moimi słuchawkami. Wydaje mi się że dość mocno rozjaśnili przekaz DX50. Jest bardziej analitycznie, wydaje mi się że jest też ciszej, dawniej praktycznie nie wychodziłem ponad 205, teraz około 210-215 żeby poczuć pełnię przekazu. Niestety zabrali troszkę muzyczności a dodali momentami drażniącego ucho sycenio-szeleszczenia :) Wiem że mnóstwo ludzi lubi taki dźwięku i uważa basy za dziecko szatana. Ale ja lubie czasem pier...nięcie :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności