Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

 

czy na FW 1.2.8/RB przyciski fizyczne działały po włączeniu blokady

działały i jak dla mnie to był problem

 

Mi to jakoś specjalnie nie wadzi ale nie pamiętałem jak to było przy FW 1.2.8 i chciałem się upewnić czy to aby nie jakiś nowy bug:)

 

p.s.

muszę poszukać na head-fi czy problem z indykatorem baterii był zgłaszany bo mogliby to wkońcu poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki też mam, jest jakieś rozwiązanie tego : P?

Musisz poszukać na head-fi( mniej więcej od strony 920), gdzieś tam się przewijały kombinacje z uruchomieniem DACa na systemach 64bit i chyba nawet się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie "alternatywne" drivery:

Driver_Beta2
ponoć przesłali tego linka z ibasso zgłaszającemu problem z instalacją na 64bit.

do instalacji trzeba ponoć wyłączyć podpisywanie sterowników w Win 8- robi się to tak jak poniżej:

Go to Start - Then Command Prompt

Enter command "shutdown /r /o /f /t 00"
Click the "OK" button
System will restart to a "Choose an option" screen
Then select "Troubleshoot" from "Choose an option" screen
Then select "Advanced options" from "Troubleshoot" screen
Then select "Windows Startup Settings" from "Advanced options" screen
Click "Restart" button
System will restart to "Advanced Boot Options" screen
Select "Disable Driver Signature Enforcement"
Restart & install drivers...

albo na tej stronie jest opisane "obrazkowo" jak wyłączyć podpisywanie sterowników w inny sposób:

wyłączenie_podpisywania

a inny dżentelmen z head-fi stwierdził że po prostu zainstalował te sterowniki manualnie z menedżera urządzeń nie posługując się "setup-em"(ja tak sobie zrobiłem w XP-ku):
"I ended up manually installing it from the device manager window. Seems to be working pretty good most of the time on my 64 bit windows 8.1 now."

po odłączeniu DX-a z kabelka i po podłączeniu do Komp-a czasem sterowniki nie chcą "zatrybić" i poprawnie go wykryć. Poza tym nie dotykaj się przycisku "Play" na DX-ie bo przestaje grać z DAC-a i sterowniki się krzaczą. Ponoć wyłączenie DX-a i włączenie (bez odłączania od kompa) rozwiązuje problem. Ten temat 64bit zaczyna się od tego miejsca:
64Bit

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zadać kilka pytań na temat DX 50. Zaznaczam od razu, ze dzielnie wertowałem temat ale to 132 wiec mogło mi coś umknąć także błagam wstrzymajcie się z ewentualnym linczem ;)

1) Jak wygląda sprawa z zamawianiem bezpośrednio u producenta? Na początku tematu bylo to poruszane, cena w dolarach + ship na chwile obecna wychodzi jakies 800 zl czyli kilka stów taniej. pytanie teraz czy jak zamawiliscie to u producenta to panowie na granicy dorzucili cos od siebie do ceny czy też nie? Czytałem ale nie udalo mi sie jednoznacznie wyłuskać tej informacji.

2) jak wygląda sprawa z gwarancja? Jakby coś nawalilo to trzeba to odesłać na własny koszt tam z kąd przyszlo czy jest jakas gwarancja w pl?

3) trzecie i najważniejsze. Zainteresowałem sie tym odtwarzaczem bo chciałbym Spróbować słuchać muzyki własnie na wyższym poziomie w formatach bezstratnych itp. kiedy słucham muzyki zazwyczaj lubię sie na niej skupiać i analizować ją, wylaplywac detale itp itd. Ten odtwarzacz miałby być moim pierwszym krokiem w stronę poważnego audio. Czy zakup tak drogie sprzętu na samym początku się opłaca czy raczej zacząć od czegoś mniej poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zadać kilka pytań na temat DX 50. Zaznaczam od razu, ze dzielnie wertowałem temat ale to 132 wiec mogło mi coś umknąć także błagam wstrzymajcie się z ewentualnym linczem ;)

1) Jak wygląda sprawa z zamawianiem bezpośrednio u producenta? Na początku tematu bylo to poruszane, cena w dolarach + ship na chwile obecna wychodzi jakies 800 zl czyli kilka stów taniej. pytanie teraz czy jak zamawiliscie to u producenta to panowie na granicy dorzucili cos od siebie do ceny czy też nie? Czytałem ale nie udalo mi sie jednoznacznie wyłuskać tej informacji.

2) jak wygląda sprawa z gwarancja? Jakby coś nawalilo to trzeba to odesłać na własny koszt tam z kąd przyszlo czy jest jakas gwarancja w pl?

3) trzecie i najważniejsze. Zainteresowałem sie tym odtwarzaczem bo chciałbym Spróbować słuchać muzyki własnie na wyższym poziomie w formatach bezstratnych itp. kiedy słucham muzyki zazwyczaj lubię sie na niej skupiać i analizować ją, wylaplywac detale itp itd. Ten odtwarzacz miałby być moim pierwszym krokiem w stronę poważnego audio. Czy zakup tak drogie sprzętu na samym początku się opłaca czy raczej zacząć od czegoś mniej poważnego?

Ad 1.

Czytałem na forum, że z tym to zależy. Nie ma tu reguły. Możesz mieć szczęście lub nie. Sporo ludzi zamawiało w mp4nation.net.

 

Ad 2.

Jak coś się zepsuje to niestety trzeba wysyłać do sklepu w którym się kupowało. W Polsce serwisuje mp3store, ale tylko egzemplarze, które sami sprzedali.

 

Ad 3.

To czy się opłaca to zależy od twojego osobistego fioła na punkcie muzyki. Kup sobie tylko jakieś zacne słuchawki. Mogę tu polecić Takstary pro 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym zadać kilka pytań na temat DX 50. Zaznaczam od razu, ze dzielnie wertowałem temat ale to 132 wiec mogło mi coś umknąć także błagam wstrzymajcie się z ewentualnym linczem ;)

1) Jak wygląda sprawa z zamawianiem bezpośrednio u producenta? Na początku tematu bylo to poruszane, cena w dolarach + ship na chwile obecna wychodzi jakies 800 zl czyli kilka stów taniej. pytanie teraz czy jak zamawiliscie to u producenta to panowie na granicy dorzucili cos od siebie do ceny czy też nie? Czytałem ale nie udalo mi sie jednoznacznie wyłuskać tej informacji.

2) jak wygląda sprawa z gwarancja? Jakby coś nawalilo to trzeba to odesłać na własny koszt tam z kąd przyszlo czy jest jakas gwarancja w pl?

3) trzecie i najważniejsze. Zainteresowałem sie tym odtwarzaczem bo chciałbym Spróbować słuchać muzyki własnie na wyższym poziomie w formatach bezstratnych itp. kiedy słucham muzyki zazwyczaj lubię sie na niej skupiać i analizować ją, wylaplywac detale itp itd. Ten odtwarzacz miałby być moim pierwszym krokiem w stronę poważnego audio. Czy zakup tak drogie sprzętu na samym początku się opłaca czy raczej zacząć od czegoś mniej poważnego?

Ad 1.

Czytałem na forum, że z tym to zależy. Nie ma tu reguły. Możesz mieć szczęście lub nie. Sporo ludzi zamawiało w mp4nation.net.

 

Ad 2.

Jak coś się zepsuje to niestety trzeba wysyłać do sklepu w którym się kupowało. W Polsce serwisuje mp3store, ale tylko egzemplarze, które sami sprzedali.

 

Ad 3.

To czy się opłaca to zależy od twojego osobistego fioła na punkcie muzyki. Kup sobie tylko jakieś zacne słuchawki. Mogę tu polecić Takstary pro 80.

 

dzięki za info. wiec wychodzi z tego wszystkiego taki troch ryzyk fizyk. może będzie warto jednak dołożyć te kilka stów dla pewności. Co do słuchawek obecnie używam Denonów ah-d340. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz dokładnie. W kwietniu zamawiałem DX50 ze strony iBasso, zapłaciłem 833zł razem z przesyłką. Po doliczeniu ewentualnego cła, vatu i przesyłki do Chin w razie reklamacji, nadal zmieściłbym się poniżej ceny sklepowej - 1200zł. Paczkę ze sprawnym DXem miałem czwartego dnia od przelewu, bez dodatkowych opłat. Moim zdaniem w takiej sytuacji nie ma się co zastanawiać.

Edytowane przez Glymbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed jakimkolwiek kupnem chciałbym usłyszeć na własne uszy jak to gra. nie wiece jak sie sprawa ma z dostępnością ibasso w sklepach mp3store?

Glymbol

Jakim kurierem ci to szło? jak wygląda sprawa kiedy jednak trzeba zabulić vat i cło? Dostajesz powiadomienie i mozesz to zrobic dorga elektroniczną? bez jakis większych formalności?

Edytowane przez Guardianofevil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed jakimkolwiek kupnem chciałbym usłyszeć na własne uszy jak to gra. nie wiece jak sie sprawa ma z dostępnością ibasso w sklepach mp3store?

Glymbol

Jakim kurierem ci to szło? jak wygląda sprawa kiedy jednak trzeba zabulić vat i cło? Dostajesz powiadomienie i mozesz to zrobic dorga elektroniczną? bez jakis większych formalności?

Pomnóż sobie 833 razy 1,23 i będziesz wiedział orientacyjnie. To nie cło boli, tylko VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłali przez DHL, sama przesyłka kosztowała 24$. 833zł to odtwarzacz + przesyłka, przy obliczeniu vat i cła trzeba by najpierw te 24$ odjąć.

 

Cło zdarzyło mi się zapłacić tylko przy przesyłce pocztą. Dostałem druczek z Oddziału Celnego Pocztowego, chcieli ode mnie dokumentu potwierdzającego zakup (najlepiej poprosić nadawcę, bo paczka może mieć zadeklarowaną niższą wartość, w ostateczności można wysłać potwierdzenie płatności elektronicznej na maila). Zapłaciłem przy odbiorze gotówką.

Edytowane przez Glymbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem z mp4nation. Za 900 zł dostałem dx50, pokrowiec (wtedy nie był w komplecie), twardy pokrowiec brainwavz, a w nim Takstar hi2050 oraz kartę 32gb. Jak policzylem sobie ile musiałbym dać za to w Polsce to wyszło mi około 600 zł poniżej ceny. Na cło się nie nabilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glymbol, niestety taka jest bolesna prawda. W sumie z drugiej strony kupujemy usługę, która normalnie jest u nas opodatkowana. Ja się kiedyś napaliłem na zakupy na taobao, po podliczeniu wszystkich kosztów, wraz z pośrednikiem, ewentualnego VATu, odechciało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności