Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wieczorkiem postaram się coś skrobnąć na spokojnie, nie pod wpływem emocji :)


Wrażenia po kilku godzinach użytkowania 1.5.0

Wizualnie i użytkowo: szata graficzna się nie zmieniła poza nowym logo na starcie no i troszkę odświeżonymi ikonami folderów i plików. Doszły takie podmenu jak usb settings (Storage, dac, charge only) no i ciekawe bardzo Digital Filter (sharp roll off - na którym teraz testowałem i slow roll off).

Funcji dac niestety nie mam jak sprawdzić, gdyż nie ma obsługi mojego systemu operacyjnego. Przed odsłuchem specjalnie nie patrzyłem na opinie na head-fi, a zerknąwszy przed chwilą śmiać mi się chciało z nie do końca zbieżnych opinii.

 

Krótko - dźwięk (z wyjścia słuchawkowego): zmiany są niewielkie, jednak wydaje się, że bas jest nieco mniej rozlazły, bardziej punktowy i robi wrażenie mocniejszego. Przybyło nieco góry, ilość szczegółów na podobnym poziomie jak 1.2.8 może nawet odrobinę więcej. Szerokość sceny bez zmian, wokale jakby bardziej uwydatnione.

 

Mnie się bardzo podoba, nawet bardziej od 1.2.8 według mnie jest mniej ciepły i bardziej neutralny. Jednak ciężko po kilku godzinach jednoznacznie określić wszystkie zmiany.

 

Dotyk wydaje się mniej czuły.

Edytowane przez patricyoung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wgrany soft od dx50 o ktorym byla mowa kilka postow wczesniej;) jak moge zainstalowac teraz najnowszy do dx50 majac system osx na ktorym nie odpale rkbatchtool?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżentelmen maciux opisał w innym wątku http://forum.mp3store.pl/topic/118160-rockbox-na-ibasso-dx50-poradnik/ i w opisie usuwania rockboxa jest to świetnie opisane ((pierwszy sposób )) jak wrócić/zmienić wersję softu

 

na head-fi są linki do zmodyfikowanego firmware przez v. 1.5.0 przez DOC2008,nawet jużteż jest zaktualizowany rockbox:

http://www.head-fi.org/t/679473/the-ibasso-dx50-thread-latest-firmware-1-2-8/13695

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wieczorkiem postaram się coś skrobnąć na spokojnie, nie pod wpływem emocji :)

Wrażenia po kilku godzinach użytkowania 1.5.0

Wizualnie i użytkowo: szata graficzna się nie zmieniła poza nowym logo na starcie no i troszkę odświeżonymi ikonami folderów i plików. Doszły takie podmenu jak usb settings (Storage, dac, charge only) no i ciekawe bardzo Digital Filter (sharp roll off - na którym teraz testowałem i slow roll off).

Funcji dac niestety nie mam jak sprawdzić, gdyż nie ma obsługi mojego systemu operacyjnego. Przed odsłuchem specjalnie nie patrzyłem na opinie na head-fi, a zerknąwszy przed chwilą śmiać mi się chciało z nie do końca zbieżnych opinii.

 

Krótko - dźwięk (z wyjścia słuchawkowego): zmiany są niewielkie, jednak wydaje się, że bas jest nieco mniej rozlazły, bardziej punktowy i robi wrażenie mocniejszego. Przybyło nieco góry, ilość szczegółów na podobnym poziomie jak 1.2.8 może nawet odrobinę więcej. Szerokość sceny bez zmian, wokale jakby bardziej uwydatnione.

 

Mnie się bardzo podoba, nawet bardziej od 1.2.8 według mnie jest mniej ciepły i bardziej neutralny. Jednak ciężko po kilku godzinach jednoznacznie określić wszystkie zmiany.

 

Dotyk wydaje się mniej czuły.

W sumie zgadzam się z twoimi obserwacjami - na dobrą sprawę zmiany w nowym FW są tylko kosmetyczne, dodali parę dupereli i to wszystko, szału nie ma( USB-DAC mi zwisa i powiewa). Mogli się chociaż pokusić o dodanie opcji odtwarzania folder po folderze.

Odnośnie head-fi... tam rzeczywiście spusty nad zmianami w różnych FW są śmiechowe. Żeby to jeszcze były jakieś kolosalne różnice(ja tam praktycznie żadnych nie słyszę) to spoko, a tak to śmiem twierdzić że większość sobie te zmiany wmawia.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też tak macie, że przycisk Play/Pause trzeba lekko wciskać żeby dobrze reagował, a jak jest twardszy, mocniejszy i dłuższy klik, to wtedy nie reaguje i nie pauzuje albo nie zaczyna grać? Myślałem, że to soft, ale update nic w tej kwestii nie zmienił. Pytam o to dlatego, żeby ustalić czy to normalne czy też jakaś usterka przycisku, którą powinienem serwisować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też tak macie, że przycisk Play/Pause trzeba lekko wciskać żeby dobrze reagował, a jak jest twardszy, mocniejszy i dłuższy klik, to wtedy nie reaguje i nie pauzuje albo nie zaczyna grać? Myślałem, że to soft, ale update nic w tej kwestii nie zmienił. Pytam o to dlatego, żeby ustalić czy to normalne czy też jakaś usterka przycisku, którą powinienem serwisować.

 

Nie sądzę, żeby to była jakaś usterka. Taką wrażliwość ma to urządzenie. Zresztą - według mnie, jest to wrażliwość funkcjonalna, która zabezpiecza przed przypadkowym działaniem przycisków. Podobnie działa np. suwak przesuwania utworu, który działa zawsze za drugim razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko u mnie nawet lekkie przyciśnięcie nie gwarantuje, że będzie reakcja, nie tak jak w przypadku >> i << gdzie odpowiedź jest 100% bez względu czy przyciśnięcie jest dłuższe i mocniejsze czy też bardzo delikatne. Rozumiem, że u was też tak jest - Play nie reaguje na każde przyciśnięcie tylko tak powiedzmy w 90%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko u mnie nawet lekkie przyciśnięcie nie gwarantuje, że będzie reakcja, nie tak jak w przypadku >> i << gdzie odpowiedź jest 100% bez względu czy przyciśnięcie jest dłuższe i mocniejsze czy też bardzo delikatne. Rozumiem, że u was też tak jest - Play nie reaguje na każde przyciśnięcie tylko tak powiedzmy w 90%?

 

Wydaje mi się, że nie tyle chodzi o lekkie/silne przyciśnięcie, co o przyciśnięcie krótkie/długie. Jeżeli zaś chodzi o nacisk; klawisz reaguje wyczuwalnym "klikiem" i tyle siły trzeba użyć, żeby zareagował. Być może masz jakieś lagi w reakcji na owo "kliknięcie" - bo ja mam tak np. w dx90 na FW 2.0.0. Sprawdź czy czasem urządzenie nie reaguje z opóźnieniem, które Ty interpretujesz jako brak reakcji klawiszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem 1.5.0... przed instalacja dlugo sluchalem dwoch utworow... i potestowalem po instalacji...

najsilniejsze wrazenie (wiec niemal pewnosc ze nastapila zmiana ;) ) mam odnosnie rozjasnienia przekazu. wiecej pazura na gitarach akustycznych... jakby jest czysciej i wieksza rozdzielczosc ten pazur daje.

minimalne wrazenie na pograniczu placebo mam ze gra troche wezej...

 

dla obiektywnego porownania jednak trzebaby miec dwa sprzety obok siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli uzyjesz lepszego odtwarzacza to widac roznice w dzwieku: porownywalem foobara i music bee portable i wypada lepiej ten drugi. equalizerem mozesz poprawiac dzwiek tylko w odtwarzaczu na kompie jak jestes podlaczony w funkcji dac . nie czuje sie na silach opisywac jakosci na dac-u w kazdym razie spodziewalem sie lepszego dzwieku (moze to wina tez moich sluchawek). dobrze jest nie dotykac przycisku play bo po prostu przestaje przez to grac. wczoraj pomylilem sie w instalacji sterownika i xp mi tak zwolnil ze masakra z podpietym dx-em.przywrocilem stan systemu na pare dni wczesniej i zainstalowalem tak jak trzeba i juz nie zwalnia. i jeszcze jedna irytacja: w xp dac dziala jak trzeba na dowolnym koncie ale z prawami admina lokalnego bo inaczej po wybraniu ustawien glosnikow na "mango" i w foobarze na output ustawiam mango to niby gra odtwarzacz ale nie ma dzwieku. po nadaniu uprawnien admina po ptzestawieniu "wyjsc" jest ok. na 7mce nie ma czegos takiego. na ograniczonym koncie wszystko jest ok

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tez takie milisekundowe przyciecia, "pauzy" w utworach? Na 1.2.8 ani na sofcie od dx90 tego nie slyszalem teraz sie pojawilo ale tylkp na poczatku nagran...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego mnie do tej pory nie spotkało.

 

Na nowym oprogramowaniu dotykowy ekran DX50 zachowuje się znacznie bardziej przewidywalnie. Zdaje mi się, że powiększono też oba przyciski u góry ekranu (strzałka wstecz i domek). Mimo to ustawianie equalizera to nadal horror. Skanowanie karty rzeczywiście trwa krócej, a opcja wymuszenia skanowania jest dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tez takie milisekundowe przyciecia, "pauzy" w utworach? Na 1.2.8 ani na sofcie od dx90 tego nie slyszalem teraz sie pojawilo ale tylkp na poczatku nagran...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udało się coś z tym zrobić? W DX90 coś takiego występuje gdy jednocześnie korzysta się z karty pamięci i pamięci wbudowanej.

 

Zmienił się trochę interfejs wizualnie? Ciekaw jestem czy po prostu nie zastosowano takiego samego schematu jak w DX90, czyli bardziej szkicowe ikonki.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Macie tez takie milisekundowe przyciecia, "pauzy" w utworach? Na 1.2.8 ani na sofcie od dx90 tego nie slyszalem teraz sie pojawilo ale tylkp na poczatku nagran...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udało się coś z tym zrobić? W DX90 coś takiego występuje gdy jednocześnie korzysta się z karty pamięci i pamięci wbudowanej.

 

Występuje niestety również, kiedy korzysta się wyłącznie z zewnętrznej pamięci.

I zdarza się częściej na konkretnych plikach.

 

krzyzakov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na head-fi są już inne FW z obsługą DAC-a (autor DOC_2008 i inny dżentelmen).
Co ciekawe rockbox nie współpracuje poprawnie z FW1.50 -brak jest dźwięku(tak napisał DOC_2008 na head-fi). Ponższe zmodyfikowane FW opierają się na FW1.5 od ibasso - tak więc nie wykorzysta się do nich rockbox-a.
FW w wersji 1.1 (zdaje się z kodekami od DX80) mi się nie podobał bo w niektórych utworach dziwnie brzmiały perkusje (ale to może moje widzimisię) i jakoś tak nie mogłem się przyzwyczaić do brzmienia - czegoś mi brakowało w brzmieniu,jak by coś nie wskakiwało na swoje miejsce w kompozycji bas-śresnie-wysokie, jest lepsza scena niż w FW 1.5:
megasound explosion v.1.1 link do wątku:
http://www.head-fi.org/t/679473/the-ibasso-dx50-thread-latest-firmware-1-5-0/13800#post_10665006

FW w wersji 2 (zdaje się z kodekami od DX80) rozjaśnił bardzo dźwięk DX-a - jak ktoś lubi takie granie to może ta zmiana się spodoba. Już jest lepiej w porównaniu do v 1.1, wszystko się "poukładało", scena podobna do v.1.1

DX50_MEGA_SOUND_EXPLOSION_SECOND_EDITION link do wątku:
http://www.head-fi.org/t/679473/the-ibasso-dx50-thread-latest-firmware-1-5-0/13830

jest jeszcze inny Twórca który nieco poprawił FW.1.50 -tutaj się wybiera który format ma być polepszony - na razie przyzwyczajam się do tego "grania", jest trochę słabsza scena, zbieżna z FW 1.5 tylko delikatnie polepszyło się w separacji

dx50_sound_unlocked_1.1.0 link do wątku :
http://www.head-fi.org/t/679473/the-ibasso-dx50-thread-latest-firmware-1-5-0/13980
You can activate the "Formats" screen again using "Hold" switch. Set the "Hold" switch to ON and reboot a player.

Chodzi o to że w pierwszym uruchomieniu wybieramy który format plików ma być "podrasowywany". Przy każdym kolejnym uruchomieniu ten wybór jest już automatycznie ustawiany przez DX-a. Jeżeli wybierzemy flac-e i jemu podobne to nie ma możliwości odtwarzania formatu mp3(nie reaguje DX)- dlatego też żeby to podrasowywanie włączyć dla wszystkich formatów trzeba przełączyć DX-a w tryb "locked" przełącznikiem HOLD, wyłaczyć DX-a i go włączyć i będzie ponowna możliwość wyboru co ma być "podrasowywane" po wyborze wyłaczamy HOLD-a

 

Instaluje się je tak samo jak Firmware od Ibasso

Wracając do tego braku poukładania w v.1.1- miałem wrażenie jakby takie ciemne tło przeszkadzało w tym poukładaniu- to tło odczuwałem prawie "namacalnie", ale mogę nie mieć racji. W każdym razie Coś tam było że powodowało takie zjawisko.

Edit: Odnośnie v.1.1 to okazało się że to wina moich słuchawek (PFE012) - nie wyrabiają po prostu. Miałem teraz możliwość odsłuchania tego v.1.1 na lepszych słuchawkach dokanałowych i na nich już jest wszystko tak jak trzeba- powiem nawet że na tych lepszych słuchawkach v 1.1 dla mnie jest to najlepsza opcja dźwiękowo spośród wymienionych trzech powyżej. Lepsze słuchawki miałem możliwość odsłuchania tylko przez chwilę tak więc muszę pozostać przy sound_unlocked_1.1.0.

Zapomniałem napisać czy zmienia się dźwięk DAC-a w tych FW. W v.1.1 i 2 jest znacznie lepszy w porównaniu do 1.50 (ale bez szału).sound_unlocked_1.1.0 jest podobny dźwiękowo do 1.50 w funkcji DAC.

Edytowane przez raap
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś obecnie używa dualboota Rockbox + FW 1.2.8?

Niedawno zainstalowałem port RB na FW 1.5 i mam zagwozdkę - czy na FW 1.2.8/RB przyciski fizyczne działały po włączeniu blokady bo na 1.5/RB przyciski odtwarzania i głośnosci działają?

 

p.s.

Wciąż nie ma fixa indykatora baterii... damn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności