Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

 

Faktycznie nastąpiła tak istotna zmiana w sygnaturze brzmienia po instalacji rockboxa?

 

Zmiana sygnatury nie, a jej poprawa. Dopełnienie niskich tonów, trochę wyższa precyzja, jakby lekkie wyrównanie. Charakter ten sam, ale lepiej :)

 

 

A jak to jest w ogóle możliwe?!!! :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów kodeki. Pisałem gdzieś wyżej, że odpowiedzialni za RB napisali, że DX50 nie poprawia dźwięku, on go nie psuje. Zarzucili iBasso korzystanie ze złych, eksperymentalnych wersji kodeków. Stąd też zmiany brzmienia z softu na soft i pojawienie się modów DOC2008, który pod 1.2.8 podmieniał kodeki z innych wersji, a nawet je miksował.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów kodeki. Pisałem gdzieś wyżej, że odpowiedzialni za RB napisali, że DX50 nie poprawia dźwięku, on go nie psuje. Zarzucili iBasso korzystanie ze złych, eksperymentalnych wersji kodeków. Stąd też zmiany brzmienia z softu na soft i pojawienie się modów DOC2008, który pod 1.2.8 podmieniał kodeki z innych wersji, a nawet je miksował.

 

Czy wieśki z rockboxa wyrzeźbili własne kodeki wraz z oprogramowaniem do dx`a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle dostaję @ typu czy warto to kupić bo piszą, że kupa; zwiechy oprogramowania nawet na rockboxie i ja mam za to płacić możesz zaproponować coś innego; trzeszczy na słuchawkach, dotyk kiepski, przyciski do bani.... Jak mam odpowiedzieć na coś takiego? Dla mnie to pierwsza 5 w śród najlepszych DAPów obecnej generacji. Ktoś coś usłyszał dopowiedział i teraz cokolwiek powiem w obronie DXa - Wojtek ty to sprzedajesz więc nie pleć bzdur. Przydałoby się dogłębne zestawienie wszystkich tych super grajków od X3 do DX90 i jasne wyjaśnienie jak to teraz jest.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znów kodeki. Pisałem gdzieś wyżej, że odpowiedzialni za RB napisali, że DX50 nie poprawia dźwięku, on go nie psuje. Zarzucili iBasso korzystanie ze złych, eksperymentalnych wersji kodeków. Stąd też zmiany brzmienia z softu na soft i pojawienie się modów DOC2008, który pod 1.2.8 podmieniał kodeki z innych wersji, a nawet je miksował.

 

Czy wieśki z rockboxa wyrzeźbili własne kodeki wraz z oprogramowaniem do dx`a?

 

 

Detali nie znam. To są chyba dostępne kodeki, dla wtajemniczonych - to w końcu Android. Nowy RB jest inaczej instalowany, podmienia się recovery, wgrywa 1.2.8, a potem RB. Sama paczka RB ma teraz ponad 5 MB, stąd wydaje mi się, że korzysta z danych standardowego softu. Wcześniej RB w wersji standalone zajmował podobną ilość miejsca jak standardowy soft.

 

 

Ja ciągle dostaję @ typu czy warto to kupić bo piszą, że kupa; zwiechy oprogramowania nawet na rockboxie i ja mam za to płacić możesz zaproponować coś innego; trzeszczy na słuchawkach, dotyk kiepski, przyciski do bani.... Jak mam odpowiedzieć na coś takiego? Dla mnie to pierwsza 5 w śród najlepszych DAPów obecnej generacji. Ktoś coś usłyszał dopowiedział i teraz cokolwiek powiem w obronie DXa - Wojtek ty to sprzedajesz więc nie pleć bzdur. Przydałoby się dogłębne zestawienie wszystkich tych super grajków od X3 do DX90 i jasne wyjaśnienie jak to teraz jest.

 

W sumie iBasso trochę dało ciała z pierwszymi softami i potem zrobiono z tego tragedię. Zgadzam się, że to czołówka, jestem z niego bardzo zadowolony. Sam nie doświadczyłem skoków głośności na starszym sofcie, ciągłego zawieszania się - nie wiem, może to kwestia użytku, ja w normalnej obsłudze nie klikam na oślep i nie zasuwam w te i z powrotem po listach, opcjach. Na 1.2.8 i teraz RB nie mam żadnych problemów.

 

Też nigdy nie włączam urządzenia z wpiętymi słuchawkami, nie wyłączam urządzeń ze słuchawkami - aż tak nie ufam producentom, tym bardziej nie miałbym ich wtedy na uszach :)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle dostaję @ typu czy warto to kupić bo piszą, że kupa; zwiechy oprogramowania nawet na rockboxie i ja mam za to płacić możesz zaproponować coś innego; trzeszczy na słuchawkach, dotyk kiepski, przyciski do bani.... Jak mam odpowiedzieć na coś takiego?

 

 

Napisz im, żeby założyli krawat przed napisaniem maila. Będą mniej awanturujący się.

 

W ogóle to również zauważam w narodzie tendencję zwyżkową odnośnie mendzenia i marudzenia - nie tylko na rzeczy tego warte, ale i wydłubane z pępka. No bo, prawdę pedziawszy, jeżeli komuś nie pasuje jakaś cecha wynikająca ze specyfikacji urządzenia, to przecież nie musi kupować. To tak jakby kupując dizla dziwić się, że klekocze. Wiem, że są tacy co się dziwią, ale to są dziwacy.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle dostaję @ typu czy warto to kupić bo piszą, że kupa; zwiechy oprogramowania nawet na rockboxie i ja mam za to płacić możesz zaproponować coś innego; trzeszczy na słuchawkach, dotyk kiepski, przyciski do bani.... Jak mam odpowiedzieć na coś takiego? Dla mnie to pierwsza 5 w śród najlepszych DAPów obecnej generacji. Ktoś coś usłyszał dopowiedział i teraz cokolwiek powiem w obronie DXa - Wojtek ty to sprzedajesz więc nie pleć bzdur. Przydałoby się dogłębne zestawienie wszystkich tych super grajków od X3 do DX90 i jasne wyjaśnienie jak to teraz jest.

 

Ostatnio widzę to samo w kwestii AKG K618/619, gdzie osoby, które ich nigdy nie miały odradzają je innym, bo pierwsze egzemplarze miały słabe pałąki i "gdzieś na forum to było".

Zauważam, że najwięcej o wadach sprzętów piszą Ci, którzy tych sprzętów nawet nie dotykali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie umim.

 

Zainstalowałem CWM recovery i działa. Potem wgrywam zip.a rockbox do pamięci wewnętrznej. Potem odpalam recovery i wybieram "choose zip from sdcard".

 

Pojawiają się poszczególne foldery:

meta-inf

clockworkmod

data

system

 

wchodzę w system:

bin'

rockbox

 

w chodzę w rockbox:

app_rockbox

 

...a potem rockbox itd itd wchodzę w podfoldery i nic.

 

Proszę państwa, gdzie błądzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć całą paczkę *.zip, nie rozpakowane i wtedy wskaż ZIP, jak jest z resztą napisane w instrukcji.

Pozdrawiam.

 

No ale właśnie rozpakowuję cały plik wrzucając do folderu Dx i mi taka blada pupa wyłazi.

 

A nie! Dzięki - cała paczka działa!

 

Danke Kuledze!

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znów kodeki. Pisałem gdzieś wyżej, że odpowiedzialni za RB napisali, że DX50 nie poprawia dźwięku, on go nie psuje. Zarzucili iBasso korzystanie ze złych, eksperymentalnych wersji kodeków. Stąd też zmiany brzmienia z softu na soft i pojawienie się modów DOC2008, który pod 1.2.8 podmieniał kodeki z innych wersji, a nawet je miksował.

 

Czy wieśki z rockboxa wyrzeźbili własne kodeki wraz z oprogramowaniem do dx`a?

 

o jakich wy kodekach mówicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znów kodeki. Pisałem gdzieś wyżej, że odpowiedzialni za RB napisali, że DX50 nie poprawia dźwięku, on go nie psuje. Zarzucili iBasso korzystanie ze złych, eksperymentalnych wersji kodeków. Stąd też zmiany brzmienia z softu na soft i pojawienie się modów DOC2008, który pod 1.2.8 podmieniał kodeki z innych wersji, a nawet je miksował.

 

Czy wieśki z rockboxa wyrzeźbili własne kodeki wraz z oprogramowaniem do dx`a?

 

o jakich wy kodekach mówicie ?

 

 

Nie mam pojęcia :)

 

Kilka razy trafiłem na HF na info o tym, że iBasso korzysta z jakiś "niestabilnych", eksperymentalnych wersji kodeków, aktualizują je co update. Stąd były zmiany w brzmieniu, najbardziej słyszalne chyba na 1.2.3 Beta. Gdzieś przy okazji tematu DX50 Rockbox trafiłem na info, że RBowcy wykorzystali te "właściwie", które "nie psują brzmienia", co robią te od iBasso. Więcej nie wiem.

 

Tak jak wspomniałem, ten Rosjanin DOC2008 właśnie eksperymentował z kodekami, podmieniał, miksował - przy instalacji RB pobiera się pakę z CWM, tam są też jego wersje softu. Sam ich nie sprawdzałem, teraz po wgraniu RB raczej również nie spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co.

 

RB właściwie został tak zaprogramowany, by wygodniej obsługiwało się go klawiszami. Stąd włącznik cofa, klawisze przerzucania przewijają listy, a play to też potwierdzanie. Warto skrócić sobie czas wyłączania ekranu (bo samemu tego nie można zrobić). Ja też wyłączyłem efekt przyciemniania, rozjaśniania przy wyłączaniu/włączaniu wyświetlacza, bo moim zdaniem to również zbędne. Opcji jest ogólnie sporo, wygodne rzeczy można ustawić. Warto też zapisywać konfiguracje - jest tam opcja do zapisania konfiguracji dźwięku, systemu i motywu graficznego. Potem można w razie czego je przywrócić.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie klawiszami znacznie łatwiej operować, bo ekran jest nadwrażliwy, co w połączeniu z wielkością ikonek daje efekt średni. Wszelako nawigacja po rockboxie jest moim zdaniem nieintuicyjna. Rzeczywiście ustawień jest sporo, ale ja wracam do firmowego interfejsu. Dźwiękowo jakoś wartości dodanej nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już DX50. Aż dziw, że z Hongkongu do Polski paczka idzie krócej niż z Wrocławia oddalonego od mojej wioseczki o kilka kilometrów. Jestem pod wrażeniem, brakuje mi tylko karty pamięci, całe szczęście tymczasowo mogę jechać na USB. Rockbox z działającym balansem wystarczy mi do pełni szczęścia. Jedyne zastrzeżenie jakie mam do dźwięku z tego cudeńka to ciut chudy środek, ale może to ja jestem spaczony słuchaniem Clixa przez wiele lat. Wysłałem maila z prośbą o dodanie funcji balansu do DX50, bardzo ich chwaliłem na początku, to może nawet przeczytają przed usunięciem. Pytałem też o USB DAC, zbaczymy czy coś odpiszą. Jutro spróbuję wgrać RB, choć muszę napisać, że jestem pozytywnie zaskoczony firmowym oprogramowaniem. DX50 przyszedł z wgraną najnowszą sersją softu, bardzo miło z ich strony. Dotychczas nie uświadczyłem żadnych dokuczliwych błędów, o których dużo się naczytałem. Widzę że sporo w tej kwestii zostało zrobione, duży plus dla iBasso.

Edytowane przez Glymbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności