Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie chcę krakać, ale to ten model który pada całymi seriami :)

 

Mam tą samą tylko 32 GB sprawuje się dobrze. Są dwie wersje z czarnym i czerwonym adapterem. Karta ma 24m GW więc nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Faktem jest, że współcześnie płyty CD nagrywane są w skandalicznej jakości -- dlatego też cały ten ambaras skończy się kupieniem przeze mnie gramofonu i szpargałów do niego, do tego parę tuzinów fajnych LP i hulaj dusza, piekła nie ma. Inna sprawa, że gramofonu na dwór to raczej nie wyniosę, no, ale nie można mieć wszystkiego.

Kocham winyle, też się cofam, ale porównując gramofon z dapem doprowadzamy do nieporozumienia. I to i to gra, ale to 2 różne kategorie odtwarzania muzy.

 

A DX jest świetny, choć kapryśny co do nagrania, ale są płyty które brzmią na nim doskonale. Dużo jest takich płyt. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HF od dawna nie czytuję. Na RIO KARMA line out to wyjście słuchawkowe na max gośności z wyłaczonym EQ

 

Tu idzie to zupełnie innym torem i CAL! mają wtedy bas gdzieś w stronę rewelacyjnego basu T90 (te grają dobrze z dziurki słuchawkowej)

 

Dla mnie iBasso DX50 to najlepiej napędzająca maszynka do CAL! jaką słyszałem - własnie z line-out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni!

 

Wy wszystko wiecie, więc - proszę - pokażcie palcem inwalidzie jak usunąć utwór z playlisty.

 

Męczę się z tym problemem od wczoraj. ;o) Nie używałem playlisty, więc tematu nie było, a jak zacząłem dodawać, to nie mogę usunąć. Pamiętam, że kiedyś grzebiąc w dx coś mi mignęło w tym temacie, ale teraz nie mogę tego znaleźć. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikasz w ikonkę przy utworze w playliście :)

 

BTW, westberg, słuchasz K550 bezpośrednio z DX50? Odsłuchiwałem ostatnio tę konfigurację i było bardzo spoko, nawet się zaskoczyłem.

 

Wspominałeś też, że brakuje Ci więcej presetów EQ w DX50. Zauważyłem, że można edytować pozostałe presety - rock, pop itd. Nie wiem czy można było to zrobić wcześniej. Dopiero teraz zacząłem się sensownie bawić EQ - często odpalam sobie FLAT - który rzeczywiście ładnie zrównuje przekaz, jak konfiguracja ma za duży dół, to można to wyprostować.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Dzięki Dobrodzieju!!! Udało się! ;o)

 

Ostatnio podłączyłem DX`a do K550 zachęcony emocjonalnie wzmożonymi opiniami, jakoby z line out`u wydobywał się cud mniemany. No więc ani na K550, ani XBA 40, takowego nie zauważyłem. Prawdopodobnie cud został zabity przez impedancję; więc było cicho i płasko.

 

Po podłączeniu K550 pod wyjście słuchawkowe: jest bardzo dobrze. Pamiętam, że podłączałem te słuchawki bezpośrednio do DX`a jeszcze pod rządem którejś ze starszych wersji oprogramowania i dźwięk wydawał mi się zbyt jasny i anorektyczny. Dlatego używałem E12. A teraz nastąpiła jakaś metamorfoza, bo jedynym plusem dodatnim jaki zauważam w podłączeniu E12 jest bardziej różnorodny i nieco niżej schodzący bas...i może nieco lepsza dynamika. Z tym, że to są już sprawy dość niuansowe, nie tak wyraźne jak kiedyś.

 

A za to, że odkryłeś edycję presetów w EQ zmówię za Ciebie Zdrowaśkę. Kurde, bardzo mi brakowało dodatkowego customowego kanału equalizera, tak pod drugą parę słuchawek. A teraz jest ich kilka. Super! Wiedząc, że nie da się ustawić fabrycznych presetów, w ogóle ich nie ruszałem, ani używałem. A tu proszę, co za niespodziewanka! ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupie pytanie do tych, którzy zamawiali dx50 z mp4nation: czy u Was też w szczegółach zrealizowanego zamówienia był opis

 

Masa Przesyłki łącznie0,3 funt(ów) / 0,1 kg

OpakowanieFedEx Envelope

 

 

bo trochę się martwię czy nie dostanę samej faktury w kopercie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupie pytanie do tych, którzy zamawiali dx50 z mp4nation: czy u Was też w szczegółach zrealizowanego zamówienia był opis

 

 

Masa Przesyłki łącznie0,3 funt(ów) / 0,1 kg

OpakowanieFedEx Envelope

 

 

bo trochę się martwię czy nie dostanę samej faktury w kopercie ;-)

 

 

Prawdę mówiąc nie pamiętam. Od Fedexa dostałem przy wysyłce informację:

Weight: 1.10 lb.

 

Jak masz wątpliwości pisz do nich. Odpisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupie pytanie do tych, którzy zamawiali dx50 z mp4nation: czy u Was też w szczegółach zrealizowanego zamówienia był opis

 

 

Masa Przesyłki łącznie0,3 funt(ów) / 0,1 kg

OpakowanieFedEx Envelope

 

 

bo trochę się martwię czy nie dostanę samej faktury w kopercie ;-)

lekko nie na temat, jest tu moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Dzięki Dobrodzieju!!! Udało się! ;o)

 

Ostatnio podłączyłem DX`a do K550 zachęcony emocjonalnie wzmożonymi opiniami, jakoby z line out`u wydobywał się cud mniemany. No więc ani na K550, ani XBA 40, takowego nie zauważyłem. Prawdopodobnie cud został zabity przez impedancję; więc było cicho i płasko.

 

Po podłączeniu K550 pod wyjście słuchawkowe: jest bardzo dobrze. Pamiętam, że podłączałem te słuchawki bezpośrednio do DX`a jeszcze pod rządem którejś ze starszych wersji oprogramowania i dźwięk wydawał mi się zbyt jasny i anorektyczny. Dlatego używałem E12. A teraz nastąpiła jakaś metamorfoza, bo jedynym plusem dodatnim jaki zauważam w podłączeniu E12 jest bardziej różnorodny i nieco niżej schodzący bas...i może nieco lepsza dynamika. Z tym, że to są już sprawy dość niuansowe, nie tak wyraźne jak kiedyś.

 

A za to, że odkryłeś edycję presetów w EQ zmówię za Ciebie Zdrowaśkę. Kurde, bardzo mi brakowało dodatkowego customowego kanału equalizera, tak pod drugą parę słuchawek. A teraz jest ich kilka. Super! Wiedząc, że nie da się ustawić fabrycznych presetów, w ogóle ich nie ruszałem, ani używałem. A tu proszę, co za niespodziewanka! ;o)

 

Ciekaw jestem czy coś jeszcze się tam kryje w DX50 ;) Pewnie w następnym sofcie będzie zabawa od nowa - przynajmniej nie ma nudy ;)

 

Chyba muszę wyskoczyć jeszcze na odsłuchy do mp3store lub saturna z kanapką DX50 i E12, bo podoba mi się to, co robi ten zestaw z K545 i coś czuję, że byłoby również świetnie z K550 :)

 

1.2.6 jak dla mnie najbardziej kompletny brzmieniowo i często podważa sens kanapki. Niech dodadzą DACa USB, naprawią gapless i już nic nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma zrobiła szybkie zamówienie i dotarło do nas pod klienta kilka sztuk DX50....niestety udało mi się przechwycić tylko jedna sztukę jak ktoś chętny piszcie PW kto pierwszy ten lepszy. Cena 999 plus ship lub odbiór w Łodzi w Mp3store. Nie jest to zwrot, to nowa nie otwierana sztuka :) Jeśli dziś dostane potwierdzenie wpłaty będzie u kogoś w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnosisz player za kabel od słuchawek?

 

U mnie różnie. Niektóre wtyki luźne, inne trudno wypiąć. Tak jakby różniły się długością (?).

nie podnoszę w normalnym użytkowaniu - to był opis (zresztą się nie da!)

jak różnie? ( standardowa wtyczka z markowego sprzętu) chodzi mi o DX czy ma dobre trzymanie wtyczki czy słabe.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki opór ma gniazdo słuchawkowe, w moim gniazdo bardzo słabo trzyma.

Podnosząc za kabel słuchawkowy player się wypina pod wpływem swojej wagi.

U mnie na początku gniazdo słuchawkowe miało ogromny opór, aż ciężko było wpiąć słuchawki. Teraz gniazdo się już "ustatkowało" i opór jest dość znaczny, ale bez przesady. Na pewno przy eksperymencie w postaci podniesienia grajka za kabel od słuchawek, wtyczka by się nie wypięła.

 

Dotyczy to w każdych słuchawek jakie mam. Jedynie ic od maystra lżej się wpina, ale nie pod HO, a pod LO, który już na początku był trochę luźniejszy i do teraz tam się już nic nie zmieniło.

Edytowane przez pysiaDK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki opór ma gniazdo słuchawkowe, w moim gniazdo bardzo słabo trzyma.

Podnosząc za kabel słuchawkowy player się wypina pod wpływem swojej wagi.

U mnie na początku gniazdo słuchawkowe miało ogromny opór, aż ciężko było wpiąć słuchawki. Teraz gniazdo się już "ustatkowało" i opór jest dość znaczny, ale bez przesady. Na pewno przy eksperymencie w postaci podniesienia grajka za kabel od słuchawek, wtyczka by się nie wypięła.

 

Dotyczy to w każdych słuchawek jakie mam. Jedynie ic od maystra lżej się wpina, ale nie pod HO, a pod LO, który już na początku był trochę luźniejszy i do teraz tam się już nic nie zmieniło.

 

no i to mnie martwi, grajek jest nowy mało co używany a co będzie po roku :/

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na head-fi wszystkie tak mają nie zależnie od partii. Opór najpierw duży a potem sie szybko wyrabia. Ale opór jest, tylko nie ma takiego typowego skoku w oporze... U siebie mam dokładnie to samo. Ale jak by się pogłębiło zawsze jest gwarancja. (acz faktycznie bywają jacki które mocniej, lub słabiej siedzą)

Edytowane przez Mercury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Maciux - zależy. Kupiłem interkonekt na wtykach Acrolinka, takich kątowych, i po prostu nie dało się ich wpiąć, jakby były za krótkie. Inne zaś są ok, ale jedne wchodzą ciasno, inne luźno. Nie wiem od czego.to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności