Skocz do zawartości

Shiit Lyr


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Dobra recenzja. He-500 również grają świetnie z Shiit-em. Jako źródło miałem C4. Byłem bliski jego kupna. Jednak Sonic Pearl bardziej pasował mi do systemu (fenomenalny jako przedwzmacniacz dla ar 30).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie, dlatego mam taką oto wątpliwość: czy właścicielem rzeczonej firmy jest koprofag, czy też osobnik małej wiary odnośnie jakości swych produktów? Bo ta nazwa to rzeczywiście niecodzienna. ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dziwnych dźwięków przy podłączniu przez USB wątpie żeby lepszy kabel USB coś dał. Niektóre wzmacniacze tak mają że wyciągają coś co wcześniej było nie słyszalne i to w złym tego słowa znaczeniu. Ja miałem taki przypadek z Trends Audio PA-10 (oczywiście nie jest to ta klasa co Schiit ale...) że dopiero na nim usłyszałem mało bo mało ale jednak słyszalny przydźwięk z komputera w jednym kanale. Niezaleznie od wpiętej lampy raz było głośniej raz ciszej ale było to słyszalne. Przy podłączaniu DACa przez optyka idealna cisza. Podłączam kablem Belkin PureAV USB (bez szału ale swoje kosztował) Co najciekawsze nie słyszałem tego przydźwięku na żadnym innym wzmacniaczu również lampowym. Na obecnym staxowym mam idealną ciszę przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: nie Shiit, tylko Schiit.

 

Nie jestem w temacie, dlatego mam taką oto wątpliwość: czy właścicielem rzeczonej firmy jest koprofag, czy też osobnik małej wiary odnośnie jakości swych produktów? Bo ta nazwa to rzeczywiście niecodzienna. ;o)

Ze strony schiit.com:

 

Yes, that is our name. Shih-tah. It's a proud German name, host to a long line of audio engineers who slaved away in crumbling Teutonic fortresses as lightning lashed the dark lands outside, working to perfect the best amplification devices in the world...

Or, well, no. Yep, Schiit is our name, and it's pronounced, well, like "hey man, that's some really good Schiit!" And now that we have your attention...

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So thats why i'll spelled it like Shiit, not Schiit - Schiit in german sounds like - Skit.

 

Znaczy zabieg celowy :P

 

Po zastanowieniu - masz rację - zmienię wpis.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, nie wiem skąd wzięli się ci Germanie ;)


U mnie Lyr leżał i się kurzył. Na swoich słuchawkach wolałem o2. Aczkolwiek przyjemny wzmacniacz jak ktoś lubi robić coś z dźwiękiem.

Miałem okazję słuchać o2 i nie wywarł na mnie takiego wrażenia jak Lyr. Oczywiście to wszystko jest subiektywne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem się na siłę doszukiwać różnic. Różnice są i rozumiem, czemu ktoś może lubić lyr - szczególnie jak ma prądożerne słuchawki. Lecz ja osobiście wolę już bardziej transparentny dźwięk, choć w słabszych nagraniach takie wygładzanie Lyra było czymś dobrym dla ucha, to jednak w lepszych nagraniach gubił te szczegóły na których mi zależało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem się na siłę doszukiwać różnic. Różnice są i rozumiem, czemu ktoś może lubić lyr - szczególnie jak ma prądożerne słuchawki. Lecz ja osobiście wolę już bardziej transparentny dźwięk, choć w słabszych nagraniach takie wygładzanie Lyra było czymś dobrym dla ucha, to jednak w lepszych nagraniach gubił te szczegóły na których mi zależało.

Może gdybym słuchał w różnych konfiguracjach, to przekonałbym się do o2. Jako źródło służył mi tylko C4, który albo się z o2 nie zgrywał, albo po prostu ma lepszy wzmacniacz słuchawkowy. Z schiitem zgrywał się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No cóż, rzeczywiście Germanie mają specyficzne poczucie humoru: skatologia pełną gębą. Poziom persytaltycznego bąka. ;o)

Tylko akurat Schiit jest Made In U.S.A. :)

 

 

 

Owszem, ale pozwolisz, że zacytuję wypowiedź z wpisu Kerebrona:

 

"Yes, that is our name. It's a proud German name, host to a long line of audio engineers who slaved away in crumbling Teutonic fortresses as lightning lashed the dark lands outside"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No cóż, rzeczywiście Germanie mają specyficzne poczucie humoru: skatologia pełną gębą. Poziom persytaltycznego bąka. ;o)

Tylko akurat Schiit jest Made In U.S.A. :)

 

 

 

Owszem, ale pozwolisz, że zacytuję wypowiedź z wpisu Kerebrona:

 

"Yes, that is our name. It's a proud German name, host to a long line of audio engineers who slaved away in crumbling Teutonic fortresses as lightning lashed the dark lands outside"

 

Schiit jest made in U.S.A., ale nazwy biorą z mitologii ludów północy. Np Lyr występuje w walijskiej ,z tego co pamiętam, mitologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lyra i Bifrosta z najnowszą płytką analogową do tego HD-600 i Beyer DT-990 PRO ,ogólnie ładnie to gra ,ale brakuje nasycenia wokali lepszego obrysu dżwięków,większego realizmu.Zastanawiam się czy winne są słuchawki czy DAC,myślę że DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No cóż, rzeczywiście Germanie mają specyficzne poczucie humoru: skatologia pełną gębą. Poziom persytaltycznego bąka. ;o)

Tylko akurat Schiit jest Made In U.S.A. :)

 

 

 

Owszem, ale pozwolisz, że zacytuję wypowiedź z wpisu Kerebrona:

 

"Yes, that is our name. It's a proud German name, host to a long line of audio engineers who slaved away in crumbling Teutonic fortresses as lightning lashed the dark lands outside"

 

 

Druga część, którą pominąłeś jest ważniejsza ;) Schiit robi sobie jaja ze wszystkiego. Polecam poczytać ich opisy produktów. Oni po prostu wybrali taką nazwę, by nie wyglądała jak "shit", bo to by pewnie nie przeszło i ludzi zniechęciło, a Schiit już ludzi zachęca, bo jak to się naprawdę czyta? A co to znaczy? Czy to brzmi tak samo jak "shit"? Skąd taka nazwa?

 

Ot, bardzo ciekawy marketing :) Mi się podoba "pig in Schiit" lub "neck deep in Schiit". Brzmienie słowa Schiit po kontakcie z ich sprzętem nabiera pozytywnego znaczenia. Ja byłem full of Schiit testując Lyra lub Asgarda 2 :P

 

Ich poczucie humoru sprowadza się właściwie do nabierania ludzi w pierwszej części opisu, by potem zniszczyć całą budowaną otoczkę prawdą i to banalną. P o s r a ny humor, a panowie mają jednak do audio zdrowe podejście. Np. w opisie IC RCA o nazwie PYST (Put Your Schiit Together):

 

PYST cables are made from only the finest 6-nines Unobtanium™ alloy, molecularly assembled in our Alternate Universe™ reality-distortion tesseract field , using a secret geometry reverse-engineered from crashed UFOs, painstakingly smuggled out of Area 51 by deep-cover operatives. Performance is further enhanced by the use of a QuantConnect™ quantum-entangled pair of transmission interfaces, held at absolute zero by our exclusive Stasis Field™ technology. The cables are then wrapped in NanoAeroCap™, a nanotechnology-enabled aerogel anti-capacitance insulation system, featuring Fractal Interleaved Geometry™ to create negative inductance for maximum audio transmission quality.
Or, er, well . . . again, no. These are nice, high-quality cables, with solid, reliable connectors. That’s it. Hope you like them!
Fatso, serio są takie duże różnice po wymianie lamp? Zawsze wydawało mi się, że to właściwie szlif brzmienia. No i dobrze, że zniknęło brumienie - w testowanym modelu miałem jeszcze szum w jednym kanale, co też było zapewne kwestią lampy.
Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też, do opisania tego typu humoru ludzkość wymyśliła określenie "skatologia".

 

Jednakowoż na gruncie angielszczyzny, to słowo jest używane często do skrótowego określenia jakiejś czynności czy rzeczy, niekoniecznie z odnośnikami wydalniczymi. Duże zasługi w promowaniu takiego używania wiadomego słowa ma Keith Richards, który opisywał nim wszystko, gdy nie chciało mu się gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności