Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Zestaw do 3k, karta dźwiękowa + słuchawki


Rekomendowane odpowiedzi

aha ok :)

 

Ogólnie być początkującym i wejść tu na forum to przekichana sprawa...

 

Znam ten ból :) Co do słuchawek niedługo prawdopodobnie będę miał HD650. Będę testować na SMSL-650 modowanym przez mikołaja wtedy napisze co sądzę o tym połączeniu dla autora tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, świetnie.
Ode mnie powiem, że jest trochę niesprawiedliwe ocenianie mojej osoby pod kątem znajomości i myśleniu w typie: i tak nie zobaczy różnicy w droższych słuchawkach. Prawda jest taka, że zapewne usłyszę i mam swoje wymagania i obeznanie ogólnie w temacie tylko może brak mi słów żeby to ogarnąć. W sennheiserach hd-215, które posiadam byłem kiedyś bardzo zadowolony. Teraz pod ipodem grają dla mnie słabo. Bas jest słaby, dość płytki, nie ma po prostu takiego uderzenia jakie mi się marzy (muzyka progresywna/trance słynie z mocnego uderzenia jakby ktoś nie wiedział - nie tylko same basy ale ogólnie mocne urywki na tych słuchawkach słabo grają. Grają również za cicho i nie mają takiej dużej sceny.
W samochodzie mam tubĘ Blaupunkt GTB 1200 MkII 800W + WZMAK Blaupunkt GTA 470 SF I DO TEGO 2 GŁOŚNIKI wysoko tonowe i 2 z tyłu jakieś tam + radio kenwooda KDC-3054
Co do zestawu również nie jestem zbytnio zadowolony. Tuba jest wygrzana, gra dobrze głęboki bas jednak przy dość dużym głosie już ta czystość ucieka trochę. Wysokie tony są do dupy, są ostre, za ostre (przy komercji/muzyce radiowej). Jeśli je przyciszę to w muzyce progresywnej już jest gorzej, bo nie słychać tych wyższych dźwięków z racji górującego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam słucham dużo muzyki trance na denonach D2000, które kupiłem ponownie, w między czasie miałem inne słuchawki, ale na żadnych tak dobrze i wygodnie nie słuchało mi się muzyki. Nowa seria denonów, gra podobno jeszcze lepiej, zachowując charakterystyczne basowe brzmienie tych słuchawek, dlatego uważam, że do muzyki jakiej słuchasz można brać w ciemno d600 i będziesz zadowolony.
W większych miastach np w Krakowie, istnieje możliwość odsłuchu tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne projekt kolegi Fat Cube Linear by zdał tutaj egzamin. Z Lyrem to raczej nie zmieścisz się w budżecie.

 

Ja będę je zestawiał z O2 i Lovely Cube ale nic narazie o tych połączeniach nie mogę powiedzieć.

 

W dużej mierze też zależy jakiego efektu będziesz oczekiwał. Tutaj zdania są podzielone... jedni wymieniają kabel inni wolą stockowy, jedni biorą neutralnego O2 a inni podłączają je do lamp... Ciężko to ogarnąć.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powtórzę po raz kolejny :) NuForce Icon HDP. Ma to wzmaka, ma to daka i ponoć świetnie zgrywa się z hd650. Rozdrabnianie się na dwa czy też 3 klocki (amp+dac+konwerter) to raczej kiepski pomysł dla kolegi jestemdomel. Poza tym właśnie doczytałem, że kolega oczekuje "czystego i głębokiego basu przede wszystkim". To może jednak mimo wszystko Custom One? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Icon HDP kosztował 1000zł to bym też polecał. Lecz dla mnie on jest przewartościowany.

 

W celu budowy i modyfikacji Klona polecam użytkowników:

Woytl
Chickenek

Fatso

 

Jeśli chodzi o samą modyfikacje to jako bazy można użyć zawsze http://www.ebay.com/itm/Finished-E-01-Base-on-lehmann-amp-PREAMP-Preamplifier-headphone-Amplifier-DIY-/130802512582?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item1e746ff2c6

 

DACi to takie jakie wyżej wymieniłem. Wystarczy w google wpisać. Również Ci wymienieni koledzy mogą coś rozsądnego poradzić.



o2 + oDAC (masz reckę vs icon hdp na forum) pomaga sprowadzić @Bamboszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W celu budowy i modyfikacji Klona polecam użytkowników:

Woytl

Chickenek

Fatso

...

 

Panowie konkretnie, linki proszę.

 

Tutaj taki skonsultowany z kolegą Woytl http://forum.mp3store.pl/topic/103923-lovely-cube-modyfikowany/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jestemdomel zastanów się bardzo dokładnie czy na pewno chcesz wydać taką kwotę w ciemno. Wypowiadali się już tutaj ludzie bardziej doświadczeni ode mnie i proponowali żebyś posłuchał jak grają dane słuchawki - w 100% to popieram. Jest to jedyny sposób aby wybrać odpowiednie słuchawki. Kupowanie po recenzjach czy opiniach (pisanych w dobrej wierze) to loteria w której prawdopodobnie za pierwszym razem przegrasz.

Jeżeli lubisz hazard to myślę że lepiej będzie zacząć od małych kwot, zwłaszcza że już za połowę sumy którą chcesz wydać można skompletować naprawdę przyzwoity sprzęt.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczną, nie mam zamiaru pisać, że moje produkty są lepsze niż czyjekolwiek. Bo nie są - są tylko mojsze. A to które dla kogo są lepsze, to już decyzja kupującego.

Ja swojego pierwszego klona kupiłem od Mikołaja, on swojego pewnie od Chińczyka. Woytl i cała reszta też pewnie pierwszego klona "gdzieś" kupili. Taka kolej rzeczy.

 

Dobra, przeczytałem cały temat.

 

 

@Mikołaj - słuchałeś ty Trance w życiu ? Nie możesz polecać HE-300 do Tranceowej muzy, bo ******ście w metalu grają !! Pomine, co ja sądze o tych słuchawkach i ich gnieceniu (no chyba, że w kroku) czegokolwiek. Do elektroniki to naprawdę ciężko znaleźć lepsze słuchawki od Ultrasone Pro 900. I wcale nie są kiepskie, tylko kiepsko dobrałeś im repertuar.

 

@MrB - dziękuję za miłe słowa.

 

@Jestemdomel - wysłałem Ci PW, ale jeszcze na forum coś dopiszę - nie wiem skąd jesteś - ale:

1. Kupujesz swoje pierwsze słuchawki za grubą kabonę - kup używki, słuchawek nie da się używać inaczej niż zgodnie z przeznaczeniem. Jak Ci się nie spodobają to odsprzedasz z mniejszą stratą. Z nowymi jak z samochodami - trzeba docierać(wygrzewać), a na starcie tracą już 30% wartości. Ale chyba jednak najważniejsze jest to, że z pudełka grają całkiem inaczej niż po wygrzaniu.

2. Przypomnę - chcesz wydać 3000, nie wierzę więc, że w promieniu 200 pln na paliwo, pociąg, pks, nie ma nikogo(albo żadnego sklepu) u kogo mógłbyś posłuchać tego co możesz wygrać lub przegrać. Ja w każdym razie zapraszam.

 

 

A podsumowując - ten temat, jak wiele na forum, przypomina świętą wojnę na rację. Zachowywanie się jak przedstawiciel handlowy firmy, która Ci nic za to nie płaci, to debilizm i dawanie za darmo. No chyba, że za walkę o sprzedaż ma się jakieś profity. To nie są zawody i nie wygrywa ten, z którego rady kolega skorzysta. Tu chodzi o to żeby pomóc, a nie zaspokoić jakieś własne potrzeby bycia najlepszym.

Edytowane przez Fatso
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja informuję, że 90% swoich sprzętów opierdzielam niechętnie, jestem chomikiem i nie lubię się z zabawkami rozstawać - Pracuję na etacie i mam z czego żyć. A 90% sprzętu który ode mnie wyszedł to taki który zrobiłem dla siebie :P

 

No często też sprzedaje poniżej kosztów - ot żeby był ruch w interesie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności