Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki ~ 400 zł (głównie muzyka klasyczna)


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam SoundMagic E30 i nie jestem z nich zadowolony. Słucham dużo muzyki klasycznej i słuchawki są zbyt basowe, grają przeciętnie (sopran potrafi brzmieć basowo). Testowałem również kolegi Brainwavz ProAlpha ale było jeszcze gorzej. Mam swoje trzy propozycje np. Sony MDR-EX37B, Creative EP-660, Yamaha EPH-20. Proszę o pomoc w wyborze słuchawek.

Edytowane przez Ronny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała ilość basu jak widać jest mocno względna. Co bym tak mógł zaproponować... PL30, na pewno mniej basowe i równiejsze. Może coś z Etymotic (MC3 i MC5 na morele są w ładnych cenach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat gdyż zdecydowałem się zwiększyć kwotę jaką mogę wydać na słuchawki. Chciałbym się zmieścić w około 400 zł. Jak już wspomniałem słucham głównie klasyki, jazzu ale również elektroniki w stylu Jean Michel-Jarre, Klaus Schulze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wypróbuj Phiatony PS210 - wielu moich klientów w tym muzycy (klasyczni) decydowali się na ten model. Mimo że ich budźet był troszkę większy niz twój. Sam słucham jazzu i te słuchawki pasuja mi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do muzyki klasycznej świetne są Phiaton PS200. Góra u nich jest po prostu piękna, żywa, z energią, ale nie ostra, a raczej połyskująca. Średnica też dobra, jak to u armatur bywa. Mają lekkie podbicie na górnej średnicy, co dodaje im żywiołowości, ale nie radzę na nich słuchać niskiego bitrate lub/i kiepsko zrealizowanej muzyki. Nie dość, że będą sybilizować (wyciągają bezwzględnie wszelkie niedoskonałości) to będzie to po prostu brzmieć karykaturalnie. Minusem jest nieśmiały, schowany bas. Brak mu wypełnienia i zejścia, jest to po prostu typowe, "drewniane" uderzenie.

 

Jeśli byłbyś chętny, przesłałbym Ci je do posłuchania, za opłaceniem przesyłki i wpłaceniu "zastawu" na konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PS210 grały trochę zbyt metaliczne.

Ale Audeo jak najbardziej mieszczą się w budżecie (PFE012 z szarymi filtrami). Tylko pytanie pod co będą podpięte, bo to dość wybredne doki, ale przy odpowiednim spasowaniu elektronika nie jest dla nich problemem (sam słucham na nich Diary Of Dreams czy Schillera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności