Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do 300 zł, po Cal!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem słuchawki Creative Aurvana Live!, wcześniej miałem AKG K512, niestety Cal! są dla mnie niewygodne, muszla jest za mała. Jest to moje jedyne zastrzeżenie do tych słuchawek dźwięk według mnie jest świetny (nie jestem audiofeelem). Ta wada jednak zmusza mnie do zakupu nowych słuchawek. Więc proszę o pomoc w wyborze, zależy mi raczej na słuchawkach nausznych, najlepiej do 300 zł. Dźwięk najlepiej jakby był na poziomie Cal! Będą one głównie podpięte pod ipoda nano. Muzyka jakiej słucham to głównie metal, rock, ale również inne gatunki. Zależy mi na wygodzie po nieudanej przygodzie z Creative'ami. Słuchawki służą mi zarówno do użytku w domu jak i poza domem. Izolacja też fajnie by było jakby była chociaż na poziomie CAL!

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Pytajacy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pady powinny zmięknąć i pałąk rozciągnąć, dopasować się do twojej głowy. Mnie tez piły w małżowiny ale po pary tygodniach się wpasowały i teraz jest OK.

Fakt też że ja pady ściągałem kilkadziesiąt razy i może się więcej rozciągły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że u mnie pady naciskają na ucho bo są za małe. Zaraz bo założeniu czuję że nachodzą na uszy, ale po chwili pojawia się ból

 

A jak można je ściągnąć i rozciągnąć? Bo u mnie jest to kwestia 0,5-1 cm i już by nie nachodziły

Edytowane przez Pytajacy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też naciskają na ucho bo są za małe.

Przez to że je ściągałem, to myślę że szybciej zmiękły.

Raczej ucha do środka nie schowasz.

 

Jeśli chcesz ściągnąć pad to śmiało pociągnij za piankę do góry i do wewnątrz słuchawki. Za pianką i szyciem jest mały pasek tej skórki, jest on wsunięty na plastikowy kołnierz muszli.

Znalazłem link do tematu ściągania padów.

 

http://forum.mp3store.pl/topic/105117-cal-may-problem-mechaniczny-zawiasy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sumie to też są miękkie, ale i tak poprzez to że nachodzą na uszy powodują ból. A że mam kupca to chyba wolę jednak zaopatrzyć się w inny model. Ale dzięki za pomoc.

 

 

Ponawiam pytanie:

Jak jest z wygodą, jakością dźwięku i wygodą w słuchawkach nausznych, bo zawsze miałem wokółuszne i nie mam porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w ath, przynajmniej do ws55 nie wejdzie całe ucho, chyba że masz bardzo małe. Pady też są dosyć sztywne, ale to prawda, że potrzeba czasu. Po pierwsze aby pady zmiękły, bo są skórzane, a po drugie żeby ucho się przyzwyczaiło. Kiedyś miałem wielki problem, teraz praktycznie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SRH240 całe ucho spokojnie wejdzie. wg mnie słuchawki wygodniejsze niż CAL!, a miałem podobny problem - wielkość muszli powodowała dyskomfort. Izolacja niezła, na poziomie odtwarzaczy mp3/telefonów/prostego źródła Shurki zagrają lepiej od CAL!, Aurvany one pokazują co potrafią jak im zapewnisz dobre źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności