Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rio karma - nie ładuje, nie wykrywa zasilacza


Mnementh

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawało mi się, że jestem zaawansowanym użytkownikiem karmy i sporo już przeszedłem z tymi odtwarzaczami, ale jednak znalazłem się w kropce.

Otóż w tej chwili mam dwie karmy na chodzie (nazwijmy je nr. 1 i nr.2), w jednej jest uszkodzone kółeczko (nienaprawialne już).

Jakiś miesiąc temu nr. 1 nie chciał się w ogóle włączyć, nie reagował też na podłączenie do prądu. Potem wyjechałem na kilka dni, podłączyłem i wszystko działało przez jakieś 3 tygodnie. Jednak przedwczoraj problem wystapił znowu i niestety nie udało mi się włączyć karmy.

No więc wczoraj postanowiłem przełożyć bebechy z karmy nr 2 do karmy nr 1 i sprawdzić czy będzie działać. W międzyczasie odczepił się kabelek od baterii i musiałem go pudlutować. No więc przełozyłem baterię z płytą córką do drugiej karmy, uruchomiłem i działało wszystko. Zaczałem składać karmę, w pewnym momencie chciałem ułożyć kabelek tak, żeby docisnąc obudowę i karma się wyłączyła. Więc znowu rozebrałem, przelutowałem kabelki od baterii - a tu zonk, nic się nie chce włączyć.

Posiadam 4 płyty głowne do karmy i 4 płyty córki.

Ogólnie wydaje się, że problem jakoś się rozprzestrzenił na wszystkie podzespoły, bo nie mam w tej chwili żadnej konfiguracji która byłaby sprawna.

Otóż w 3 płytach córkach na 4 można zlutować baterię tak, żeby działała z karmą (jedna płyta nie działa w ogóle). Działanie polega na tym, że karmę można odpalić przyciskiem power, musyka gra itp. Jednak w ogóle nie wykrywa zasilacza (nie podtrzymuje napięcia na zasilaczu), ani nie ładuje baterii.

Natomiast włożenie kabla zasilacza do stacji dokującej odpala karmę, jednak funkcja ładowania nie działa (czyli jakieś połączenie z zasilaczem istnieje).

Podłączenie kabla poza stacją (normalnie) nie powoduje włączenia karmy, natomiast podłączenie przez usb do komputera tak.

Wielkokrotnie lutowałem te kabelki od baterii do płyty córki, może coś tutaj się popsuło za którymś razem?

 

Podsumowując: Karmy nie ani nie wykrywają zasilacza ani nie ładują baterii. Mam 3 zasilacze, dwa oryginalne i jeden uniwersalny. Wszystkie testowałem.

 

Ktoś ma jakiś pomysł? Bo ja wymiękam. Przepraszam za tego potwora literackiego, ale już późno, a ja jestem zdruzgotany stratą, 8 godzin siedziałem i kombinowałem i nic z tego nie wynikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności