Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Sennheiser HD380PRO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że jestem nowy i poszukuję pomocy to przejdę do rzeczy. Aktualnie posiadam słuchawki Sony mdr-xb500 ale pragnę je wymienić na coś lepszego. Zainteresowały mnie Sennheiser HD 380 pro. Muzyki słucham głównie w metrze (droga do szkoły), i na sprzęcie tj: Sony TA-AV561. Zdarza się że podpinam słuchawki do lapka ale rzadko. W drodze do szkoły podpięte są do SE Xperia U ale mam zamiar telefon też zmienić. I tu moje pytanie (jako że jestem laikiem) czy np. te senki dadzą rade zagrać jakoś porządnie na SE Xperia U bądź SGS4 (zamiar kupna), kolejne pytanie czy dały by rade wygłuszyć metro jeżeli nie to prosiłbym o propozycje słuchawek albo wzmacniaczy słuchawkowych xD. Słucham głównie techno, rock, zdarza się pop. Jeszcze jedno czy jest gdzieś sklep w którym można by przetestować takowe słuchawki?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te Senki. Nie znam ani Twojego grajka, ani słuchawek, ale powiem Ci jak wygląda to u mnie. Podpinałem je pod Taczkę 4G i zupełnie mi się to nie spodobało, dźwięk bez mocy, życia, gorszy jakościowo. To samo z W995 (telefon jeszcze niedotykowy) choć tu dźwięk był jeszcze gorszy..Na co dzień są podpięte do Yamahy A500 (która ma dość fajne dolne rejestry lecz lekkie wg. mnie braki u góry pasma) a ta z kolei do kumputera z Xonarem DS. Gra to conajmniej bardzo dobrze. Słuchawki mają świetne wypełnienie, do rocka świetne. W muzyce elektronicznej bassu jest za dużo jedynie w utworach, które mają najniższe rejestry podbite za bardzo podczas masteringu, jeśli są nagrane porządnie to nie ma go ani za dużo ani za mało, świetnie dopełnia resztę. Pop też bardzo dobrze na nich brzmi. Góra jest jest nienachalna, nie męcząca, jakby schowana lekko, lecz doskonale słyszalna. Ogólnie bardzo uniwersalne słuchawki, we wszystkim się sprawdzą. Co do wzmacniacza słuchawkowego to nie miałem z nimi styczności, lecz wydaje mi się, że do tych słuchawek dobry byłby taki, który dobrze kontroluje dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś te słuchawki, na 99% telefon nie da im rady - będzie za cicho. Co do izolacji to jest w nich naprawdę niezła jak na słuchawki nauszne, a można je dodatkowo zmodować w tym kierunku, żeby było jeszcze ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Grają wystarczająco głośno i z powiedzmy neutralną podstawą basową przy wysterowaniu z dziurki telefonu. Przy SGS4 myślę, że będzie ok.

Oczywiście kontroli i ilości basu rozrywającego głowe jak w przypadku podłączenia do stacjonarnego wzm nie uzyskamy ale i tak jest bardzo dobrze.

Słuchawki są bardzo efektywne i w miarę akceptowalne impedancyjnie.

Sam się zdziwiłem, że prosto wysterowane z telefonu czy z sansy zagrały tak dobrze, mimo, że poprzednio miałem HD202 które zarówno impedancyjnie jak i w efektywności były bardziej przyjazne od HD380 to przepaści w ogólnym poziomie natężenia nie było.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego wnioskujesz? Słuchałem ich kiedyś z ipodem classic i było cicho

 

Z sansą clip i Nokią n95 8GB grają wystarczająco głośno. Jednym z głównych powodów dla których trzymam te słuchawki jest właśnie łatwość ich napędzenia. Nie chciałem słuchawek z które musiałbym podłączać pod wzmacniacz bo jest to po prostu nie wygodne.

Gdy mam czas słucham na stacjonarnym systemie, w każdej innej sytuacji są to HD 380 + sansa lub modowana Nokia N95.

Choć niektórym może być rzeczywiście za cicho, patrząc jak teraz słucha się muzyki na słuchawkach.. masakra dla uszów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wcześniej pytałem się o senki hd 380 pro i senki hd 215II do taczki 4 i odpowiedzi były nijakie (wszyscy pisali że taczka nie da rady zasilić słuchaweczek a gdzieś czytałem że taczka 4g sprawdzi się przy bardziej wymagających słuchawkach jestem skołowany więc zadaje kolejne pytanie jakie słuchawki polecicie w drodze do szkoły (metrem) z dużym basem. Mają to być słuchawki z basem takim dudnieniem lub czymś podobnym. Szukam takich słuchawek nausznych w muszlach których mieści się ucho. Czekam na odpowiedzi :)

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam denon d1100, które sam posiadam. Bas jest, ucho się bez problemu mieści. Na allegro często można je tanio dostać. Najlepiej samemu posłuchać jeśli masz możliwość, bo pewnie zaraz pojawią się kolejne propozycje i trzeba będzie wybrać jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam denon d1100, które sam posiadam. Bas jest, ucho się bez problemu mieści. Na allegro często można je tanio dostać. Najlepiej samemu posłuchać jeśli masz możliwość, bo pewnie zaraz pojawią się kolejne propozycje i trzeba będzie wybrać jedną.

Dźwiękowo sa ok ale konstrukcja to tragedia grecka wg mnie, skrzypi cala konstrukcja jak cholera

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, mogli zrobić je z lepszych materiałów i konstrukcja im słabo wyszła. Dźwiękowo jednak są moim zdaniem znacznie lepsze niż CAL!. Za tę cenę nie ma ideałów :)

Crysis podobno moda miał robić do 1,1k na konstrukcje ale nie wiem jak to finalnie wyszło

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modów tylko ten widziałem http://forum.pclab.pl/topic/829723-Modowanie-s%C5%82uchawek-Denon-D1000-10001-1100-oraz-Creative-Avantura-Live/

Dobrze by było, gdyby coś z tą konstrukcją zrobić.

Tylko ten temat powoli staje się dyskusją o D1100. Może jakieś inne modele z dobrym basem polecicie koledze Nabuke?

Edytowane przez GryfPomorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na chwilę wrócę do hd380pro. Mam je, napędzam z laptopa, ipoda nano 2g, htc one X, blackberry 9810, cowon e2. Z każdym z tych urządzeń grają więcej niż przyzwoicie. Ale grają mocno specyficznie i odsłuch przed zakupem jest konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności