Skocz do zawartości

wzmacniacz do AKG K550


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Potrzebuje pomocy w wyborze wzmacniacza. Posiadam AKG K550 podpinanego pod taczke 4g. Chcialbym do tego dodac wzmacniacz, myslalem o Fiio e07k. Teraz pytanie czy takie polaczenie ma sens? Czy ewentualnie w cenie do 400zl bedzie cos lepszego? Dodatkowo mam pytanie ok kabel laczacy ipoda z wzmacniaczem. Z tego co widze Fiio w zestawie taki kabel jest, ale pewnie nie specjalnej jakosci. Mozecie polecic jaki to pownien byc kabel ewentualnie usera, ktory na forum tym sie zajmuje? Wybaczcie jak sadze smieszne pytania, ale kto ma wiedziec jak nie Wy? :-)

 

Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys bardzo podobało mi się połączenie iMod+Fiio e07K + K550. Ale potem posłuchałem ich na BCLu i zobaczyłem jak naprawdę potrafią zagrać te słuchawki :)

 

Także zapytam: co chcesz osiągnąć przez dodanie wzmaka ? Bo głośność to chyba jest już odpowiednia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, pytanie klucz po co? Na pewno nie chodzi o glosnosc. Taczka jest chyba dosc mocnym playerem, ale zastanawialem sie czy dodania wzmaka moze w sposob zauwazalny zmienic jakosc dzwieku. W koncu k550 to nie do konca portable wiec troche mocy miec musza zeby pokazac wiecej niz z samego playera. Na pewno przed zakupem wybralbym sie na odsluch, ale wczesniej chcialbym dopytac jak takie polaczenie wplynie na dzwiek( samo zwiekszenie glosnosci czy na przyklad wieksza scena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je właśnie do testów bardzo fajnie zgrywają się z moim modowanym LC, nawet ich z natury kiepska góra nie jest aż tak zła. Podobają mi się także w połączeniu z AK100 (wiem to nie wzmacniacz). Wzmacniacz ma wysterować słuchawy i wzmocnić sygnał, powinien zachować odwzorowanie sygnału wejściowego, bo idealny wzmacniacz to drut, który wzmacnia. Jak coś u mnie możesz posłuchać na LC zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie grające HP100 które są znacznie mniej skuteczne, ale mają podobną ilość omów. Lovely Cube je masakruje. Z definicji dampingu stosunek 1/8 impedancji wyjściowej musi być zachowany inaczej wzmacniacz może dodawać coś od siebie. Czasem to może wyjść na plus, lecz lepiej to sprawdzić najpierw.

 

Zapotrzebowanie na DAC / wzmacniacz / kartę dźwiękową

 

1485925.jpeg

( klijnij! )

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mod do LC dla niskoohmowych słuchawek ;) Z opinii sprawdza się dobrze niestety się nie wypowiem, bo go nie stosuję mam tylko okazyjne teraz K550, a tak to same wysokoohmowe więc go nie stosowałem.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności