Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AWEI ES600I - bardzo cichy dźwięk w jednej słuchawce


Blindman25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Około miesiąca temu przyszła moja przesyłka ze słuchawkami AWEI ES600i. Wszystko było pięknie - dobra jakość dźwięku, wygodne, ładne.
Około 2 tygodni temu zorientowałem się, że w lewej słuchawce prawie nic nie słyszę. Wyciągnąłem obie z uszu i przesłuchałem dokładnie - gdy prawa gra głośno, lewa w tym czasie gra bardzo cicho. Po znacznym pogłośnieniu zaczęła ona(lewa) lekko trzeszczeć. Mając je na uszach mogę poruszać trochę słuchawką(kablem wchodzącym do niej) i czasami uda się zrobić, by działała normalnie. Z zewnątrz nie widać żadnych uszkodzeń.

Wiecie co może być przyczyną? Da się to jakoś łatwo sprawdzić?


Jaka będzie najlepsza opcja?
1. Gwarancja/reklamacja - niestety zakup z Chin, więc nie wiem, czy będzie to opłacalne(wgl. muszę sprawdzić, czy jest jakaś gwarancja).
2. Naprawa domowa - mój kuzyn się na tym trochę zna.
3. Serwis.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli da sie je otworzyć to nie ma problemu. Podgrzewać troche suszarka i spróbuj rozkleic.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić, czy się da.

To te słuchawki: http://image.ceneo.pl/data/products/22565107/i-awei-es-600i-es600i.jpg .

Niby jest jakaś linia, czy to może być łączenie? W takich miejscach słuchawki łączone są jakimś klejem, czy jakoś trwalej? No i ważne, czy otwierając je nie uszkodzę jakiegoś kabelka w środku, albo coś? Nie znam się za bardzo na tym.

Ta zabawa w ogóle ma sens? Jest możliwość, że dało będzie się to łatwo naprawić, czy np: głośniczek na pewno do wymiany?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% klej, kabelek juz jest uszkodzony, a nie da sie uszkodzić czegoś uszkodzonego. Jak mozesz sprawić zeby grał normalnie to głośniczek sprawny.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak naprawa w domowych warunkach nie wchodzi w grę. Kuzyn powiedział, że nawet jeśli uszkodzony jest tylko kabelek, to jest on w takich słuchawkach zbyt cienki, żeby go wymienić.

 

Jest sens zanosić takie słuchawki do jakiegoś serwisu? Ile takie serwisy liczą sobie za naprawę(jeśli w ogóle tym się zajmują)?

Niepokoi mnie to, że słuchawka wydaje dziwne dźwięki przy wysokiej głośności(obawiam się uszkodzonego głośniczka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba go wymieniać wystarczy skrócić po równo z prawej i lewej strony i przyputowac. Raczej tylko wysyłkowo chyba, ze:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-suchawek-i-inne-diy-lista-osb/

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzałem je do gorąca za pomocą suszarki, ale nie udało mi się ich rozkleić. Mam wrażenie, że po tej operacji działają lepiej... Tylko mi się tak wydaje, czy możliwe jest, że do środka dostała się wilgoć, albo coś w tym stylu?

 

Jakiś inny sposób otwarcia? Ostrza noża raczej nie uda się tam wsadzić - łączenie jest naprawdę cieniutkie(dużo cieńsze, niż na wcześniej podanym zdjęciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności