Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] NuForce NE-700X/M vs Denon AH-C560R


Rekomendowane odpowiedzi

Które z wymienionych wyżej słuchawek zagrają lepiej?

 

Muzyka: Praktycznie wszystko z największym naciskiem na elektronikę (dubstep, dnb) oraz metal.

 

Źródło: iPhone 4S.

 

EDIT1:

 

Bardzo bym prosił o pomoc. Wiem, że podobnych tematów odnośnie wyboru słuchawek do 4S jest dość sporo, jednak w żadnym z nich nie znalazłem tego co mnie interesuje. Zauważyłem, że najłatwiejszy wybór mają osoby, które kupują słuchawki pod jeden konkretny gatunek. Moje niestety musiałyby być w miarę uniwersalne. Zaznaczam, że lubię konkretny, zdecydowany dźwięk z dobrym, mięciutkim basem.

 

W domu, stacjonarnie używam Grado SR-60 i jedyne czego mi w nich brakuje to mięsa (no i trochę większej przestrzenności). Jeśli chodzi o sprzęt przenośny to mam (polecane tutaj swego czasu) słuchawki JBL Reference 220, do których cały czas nie jestem do końca przekonany - jakoś nie potrafią one dostarczyć takiego "funu" ze słuchania muzyki, są zbyt neutralne jak dla mnie, brakuje im ciepła, no i wspomnianego już mięsa przede wszystkim.

 

Generalnie zanim wszedłem na te forum miałem kupować w ciemno NuForcy NE-700, jednak, gdzieś wyczytałem, że Denony AH-C560R są lepszym wyborem. Tylko, że o tych drugich ciężko znaleźć jakieś konkrety (poza reckami na zagranicznych forach).

 

Może ktoś dołoży swoje 5 groszy i wypowie się na temat tych Denonów w odniesieniu do NuForców? A może powinienem zainteresować się innymi słuchawkami?

 

EDIT2:

 

Poczytałem dzisiaj jeszcze o słuchawkach Fischer Audio Eterna. Niby lepiej wypadają w starciu z NE-700, tylko czy te "lepiej" nie polega tylko i wyłącznie na większej ilości tonów niskich? Nie chcę samego buczenia.

 

A jak z jakością wykonania tych słuchawek? No i jak sprawuje się, w użytkowaniu na co dzień, zakładanie kabelka za uszy (bo chyba tylko tak można je nosić)?

Edytowane przez Player 01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam.

 

Rozważam wybór między NE-700, Fischer Audio Eterna i jeszcze doszedł Brainwavz M2. Denonami chyba nie warto sobie zawracać głowy.

 

Dodam, że bardzo istotne dla mnie jest również wykonanie słuchawek oraz wygoda użytkowania. Niby te NuForcy są bardzo podatne na każdy ruch głową. To prawda? Można w nich swobodnie jeździć na rowerze lub biegać?

 

Za Eternami przemawia fakt, że mają ciepłą barwę dźwięku. Jak to wypadnie w połączeniu z 4S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Eternami przemawia fakt, że mają ciepłą barwę dźwięku. Jak to wypadnie w połączeniu z 4S?

 

Wypadnie to dobrze, nawet bardzo. Mój znajomy ma iphone'a 4 i jako słuchawki poleciłem mu właśnie Eterny (kumpel słucha też elektroniki, głównie dnb i dubstep) i jest bardzo zadowolony. W moim odczuciu NuForce to brzmieniowo poziom niżej, a Brainwavz będą zbyt "grzeczne" do tych gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denonami chyba nie warto sobie zawracać głowy.

 

Dodam, że bardzo istotne dla mnie jest również wykonanie słuchawek oraz wygoda użytkowania.

 

Dlaczego? IMO bardzo dobrze grają - dół nisko schodzi góra nie jest obcięta ani zamulona.

Sama budowa słuchawek jest "pancerna" poza kabelkami które są delikatne jak w większości dokanałowych.

Pilot jeden z lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aukcje z tymi Denonami, które obserwowałem już się zakończyły, a obecne ceny znacznie przekraczają mój budżet (na słuchawki mogę wydać maksymalnie 250 zł. z wysyłką w cenie).

 

@cichy_Kazimierz

 

Właśnie chyba się skuszę na te Eterny. Tylko napisz mi jeszcze proszę czy odnajdą się one w gitarowych brzmieniach (metalcore, rock, metal progresywny) oraz jak są wykonane w odniesieniu do NE-700?

 

EDIT:

 

Wyczytałem, że Eterny w metalu się gubią (znika perkusja przede wszystkim). I znowu mam mętlik. :(

 

Z kolei sporo jest opinii, że NuForcy są dość uniwersalnymi słuchawkami. Ciężka sprawa...

Edytowane przez Player 01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aukcje z tymi Denonami, które obserwowałem już się zakończyły, a obecne ceny znacznie przekraczają mój budżet (na słuchawki mogę wydać maksymalnie 250 zł. z wysyłką w cenie).

 

były salonowe w cenie 220 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na Allegro za 227 zł., jednak sprzedawca ma ich aż 100 sztuk, co jest dla mnie trochę podejrzane, tym bardziej, że nikt ich u niego nie kupił.

 

Te Denonki fajnie się prezentują i mają funkcjonalny pilot, jednak strasznie mało informacji jest na ich temat w internecie. Można oszaleć. :P Już byłem bardziej przekonany do NuForców...

 

Napisz proszę parę słów o tych Denonach. Słuchałeś ich może na jakimś iPhonie? Przypomnę, że interesuje mnie mięsiste, dynamiczne, ciepłe brzmienie, bez kłującej góry, ale też nie takie jak spod koca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę parę słów o tych Denonach. Słuchałeś ich może na jakimś iPhonie? Przypomnę, że interesuje mnie mięsiste, dynamiczne, ciepłe brzmienie, bez kłującej góry, ale też nie takie jak spod koca.

 

Nie słuchałem na iP.. wyłącznie i7 i xonor D1

Spod koca grały PX-100II których się pozbyłem, te są czyste, jest mięso i dynamika.

Wykonanie i wygląd 1 liga (nie są plastikowe)

 

Obraz 002.jpg

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki charakter brzmienia ma iAudio 7 i ten Xonar? Króciutko opisz, jak możesz. Chciałbym je jakoś porównać do 4S, który należy chyba do tych bardziej zimnych, analitycznych "grajków".

 

No i jaki dźwięk preferujesz i czy te Denony w pełni zaspokajają Twoje potrzeby? Czy mogą one zaspokoić kogoś kto preferuje ciepłe brzmienie? ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrywają się z i7 bo to zimny grajek, słuchawki mają ciepły charakter grania.

W sumie to chyba takie cal-e w wersji mini (z wymienionym kablem).

Jestem zadowolony inaczej bym ich nie rekomendował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Najgorsze jest takie kupowanie w ciemno. Nie chciałbym się przejechać na tych Denonach, tak jak przejechałem się na JBLach 220, na które był szał na tym forum swego czasu. Ich dźwięk nigdy mnie nie powalił i przez cały czas użytkowania tych słuchawek, miałem wrażenie, że zapłaciłem za markę. Boję się, że w przypadku tych Denonów też tak może być.

 

Bardzo ciężka sprawa jak dla mnie. Nie chciałbym powtórki z rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawiedziesz się to moja opinia a twój wybór, nie chcę nikogo nakręcać nie mam w tym interesu.

Słuchawki jak słuchawki, wyrwałem w dobrej cenie taniej niż za granicą. Za markę się płaci ale denon

raczej buli nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie zdecydujesz na te Denony, to daj znac. Jestem w identycznej sytuacji, takze mam iP4s i szukam IEM'ow z dobrym przytupnieciem ( ja akurat glownie na rower, ale i nie tylko )

Koniecznie musi byc pilot, bo jezdzac caly czas go uzywam. Wczesniej mialem Klipsch x10i, ale jak dla mnie byly to sluchawki raczej dla "purystow" ( za piekielnie wygodne ).

Mialem gdzies jeszcze a-Jays Four, ale jak to bywa z tymi drobiazgami zwyczajnie gdzies zapodzialem..... Po glowie chodza mi jeszcze Klipsch'e Reference S4i, pamietam ze S3 byly dobrze oceniane.

 

Czekam wiec na twoja opinie :]

Edytowane przez Icecoldart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiadamiam, że kupiłem Eterny. ;)

 

Nie zdecydowałem się w końcu na te Denony, bo wyczytałem wiele skrajnych opinii na ich temat i nie byłem do nich do końca przekonany. Przyznam, że chciałem je rano zamówić i sprawdzić osobiście, jednak sklep, który miał najniższą cenę na Allegro, stwierdził, że gdyby coś było z nimi nie halo, będę mógł je zwrócić tylko w przypadku, gdy towar będzie nienaruszony (nie otwierany). No i nasuwa się pytanie: "Jak będę mógł je sprawdzić bez otwierania opakowania?". Sklep ten ma ich 100 sztuk na stanie (tyle wystawili na aukcji), a gdy zapytałem o ich pochodzenie i skąd taka pokaźna ilość, otrzymałem wiadomość, że to "tajemnica handlowa". Zbyt podejrzany sprzedawca jak dla mnie (Hurt_PC), tym bardziej, że ładnych parę lat temu w sklepie RMS kupiłem słuchawki AKG K324P, rozpakowałem, przesłuchałem... i zwróciłem bez żadnych problemów ze strony sprzedawcy. ^_^

 

Miałem brać NuForcy, jednak kolega z 2 tyg. temu je kupił i cały czas narzeka na zbyt małą ilość basu (typowy basshead). Eterny mają go niby więcej i gdyby okazało się, że jednak mimo wszystko jest tego dołu dla mnie zbyt dużo, to się z nim najprawdopodobniej zamienię (cena ta sama). Nic nie ryzykuję, a też jestem bardzo ciekawy tej legendarnej, ogromnej sceny Fischerów. :P

Edytowane przez Player 01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eterny wg mnie są istotnie lepsze od tych Denonów, C560R w ogóle nie są warte tak wysokiej ceny, one konkurują ze słuchawkami do 150 zł

Na pewno dobrze zrobiłeś, że zrezygnowałeś z Denonów, bo już większość słuchawek Brainwavz prezentuje wyższy lub porównywalny do nich poziom

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do mnie doszły te Eterny.

 

Na razie nie chcę ich oceniać, bo nie są jeszcze wygrzane, ale jedno jest pewne - są to słuchawki stworzone do elektroniki, a przede wszystkim do dubstepu i wszystkiego co ma w nazwie gatunku "elektro". Wrażenia są takie jakby ktoś wsadził do łba spory, bardzo dobrej jakości subwoofer. Nie wiem jeszcze czy taki dźwięk się u mnie przyjmie, czy nie będzie zbyt męczący, ale by to sprawdzić będę musiał je wygrzać i trochę bardziej osłuchać, no i przede wszystkim poeksperymentować z silikonami/piankami. W przyszłym tygodniu postaram się napisać coś więcej. ;)

Edytowane przez Player 01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

NIGDY NIE KUPUJCIE TEGO GÓ8NA NUFORCE

 

To co firma od99999la w polsce razem z serwisem to jest skandal

 

 

trzykrotnie po roku padły w tym samym mijescu

 

i zostały wymienione na gwarancji z czego 2 krtonie dostałem jakies odpady po produkcyjne 2giej albo 3ciej kategrii ktory nie dosc że gra tragicznie to jeszcze mikrofon ledwo działa

 

oczywiscie kiepskiego grania nie udowodnie[ w serwisie powiedza- paaaanie szeroka scena dziwkie glebokie nasycone bleble...] bo kazdy ma swoje uszy ....ale juz kiepskie zbieranie mikrofonu jest jak najbardziej do obiektywnego sprawdzenia

 

ale juz sam fakt ze za kazdym razem uszkodzaja sie w tym samym miejscu swiadczy ze maja wade fabryczną

 

 

 

a dodatkowo polski dystrybutor/serwis wciska jakiś złom 2gije kategori ktorego pewnie nie mogli sprzedawac w USA

 

miałem 3 pary tych sluchawek wiec mam porównanie

 

zarówno 1 para kupiona w sklepie jak i ta która mam teraz gra fatalnie

 

tylko 2 para która również uległa awarii działała prawidłowo

Edytowane przez spirytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności