Skocz do zawartości

Etymotic ER4P i HF3 - mini recenzja


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

żeby nie zakładać nowego tematu zapytam w tym bo jest z nim związany.

 

powiedzcie mi w żółnierskich słowach dlaczego:

 

- szumy Fiio e07k słyszę na Ety (16 omów, 105 dB SPL przy 1kHz) a na c510e (32 omy, 101 dB SPL) czy na C550h (40 omów, 106 dB SPL) nie słyszę;

 

- na Ety i na C510 nie słyszę żadnych przesterów a na c550h na niektórych kawałkach słyszę trzaski itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zakładać nowego tematu zapytam w tym bo jest z nim związany.

 

powiedzcie mi w żółnierskich słowach dlaczego:

 

- szumy Fiio e07k słyszę na Ety (16 omów, 105 dB SPL przy 1kHz) a na c510e (32 omy, 101 dB SPL) czy na C550h (40 omów, 106 dB SPL) nie słyszę;

 

- na Ety i na C510 nie słyszę żadnych przesterów a na c550h na niektórych kawałkach słyszę trzaski itp.?

jak by ktoś mógł coś skrobnąć w tym temacie byłbym wdzięczny (zastanawia mnie to więc chciałbym wiedzieć skąd ta różnica).

 

BTW, nie wiem co jest ale dla mnie od wczoraj jak by basu przybyło w moich hf3, nie jest to zasługa eq bo już kiedyś bawiłem się pasmami basu w eq i nie miało to takiego skutku. różnica jedynie w moim przypadku jest taka, że miałem korek woskowiny mocno przyklejony do błony bębenkowej w prawym uchu więc mi go wczoraj laryngolog wyciągnął - tylko rozumiem że usuwanie korka woskowinowego ma raczej wpływ na wysokie nie na bas...a może armatura się wygrzewa?? bo skąd ta zmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a które to są piotrus-g?

 

EDIT: dobra już widzę to są te grzybki. Dla mnie one wogóle do kanału słuchowego nie chcą wleźć są za grube tj. może i wcisnę je na siłę ale strasznie mi rozpychają kanał słuchowy.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gliderami jest jeden zasadniczy problem, mianowicie są strasznie nietrwałe, a dźwiękowo też mnie nie porywają - są bezpłciowe. Po spróbowaniu ER4 z większością dostępnych tipsów jednak szare pianki Ety są nie do pobicia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glidery rozpadają się w rękach, ale pianki Ety są IMO nie do zajechania. Jedna para to dla mnie starcza na ok 1-1,5 miesiąca i ląduje do kosza, ale to też bardziej ze względów higienicznych jak z powodu rozpadania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. mnie się odklejały od trzpienia. ale ostatnio udało się i to ogarnąc.

 

A skoro tak dużo ich wymieniasz, to może masz jakieś w miare tanie źródło ? Albo przynajmniej pewne, bo ściaganie ich ze stanów to jakaś masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Etymotic.com kupisz je za bodajze 14$ za 5 par + 2$ ship. Taniej nie znajdziesz, a koszt pary to niecałe 10PLN. To samo się tyczy Gliderów z tego co pamiętam, ale one rozpadają się po 1-2 tugodniach.

 

Szkoda tylko, ze ok rok temu Ety zmienił troche design pianek i teraz mają trochę inny materiał (są jasnoszare, zamiast szarych i są bardziej "gęste"). Przed tą zamianą zarówno pod względem izolacji i brzmienia było jeszcze lepiej.

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.etymotic.com/ephp/er4-acc.html

 

Z tego co widzę na stronie pianki do HF3 i ER4 mają takie same oznaczenie i zdjęcie, więc wnioskuje, że to najnowsza wersja i taką dostaniesz.

 

Jak będziesz ew. brał to ja się piszę na jedną parę - jestem ciekaw tej innej tulejki.

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem ostatnio kilka przewodów w różnych konfiguracjach do ER4 dla siebie i nie tylko. Kabel zrobiony na pinach z oryginalnego kabla. Wnioski z odsłuchów w porównaniu z oryginalnym kablem:

 

- Dobrze wysycona średnica, z lekko chłodnej stała się neutralna

- Przy niektórych rockowych utworach Etysze nie gubią już tak wypełnienia (co jednak nie znaczy, że stają się słuchawkami idealnymi do tego typu muzyki)

- Scena podobna, może lepiej rozwinięta wgłąb, ale nie jest to wielka zmiana.

- Efekt mikrofonowy jest trochę większy niż oryginalnego kabla ze względu na fakt, że teraz jest w nim miedź, a nie znikome ilości miedziopodobnego materiału + izolacja. Jednak klips to niweluje.

 

Nie polecam częstego odpinania kabla - gniazda się szybko wyrabiają, o wiele szybciej niż w gniazdach typu CIEM lub Westone.

 

image 1.jpg image 2.jpg

 

image 1.jpg

image 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jak sie zastanawialem nad Ety to tez zadawalem takie pytanie I nikt mie nie udzielil odpowiedzi. Mi z opisowa na headfi, szczegolnie z multi iem review jokera, wynika ze hifimany sa podobnie linearne co Ety. Z kolei do tych hifimanow w jakims zakresie tomscy2000 porownal Pro100 the Custom Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności