Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz słuchawkowy przenośny, a może nowy odtwarzacz + słuchawki ?


yhmmma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem tutaj nowy, więc od razu przepraszam za moją niewiedzę :)

Poczytałem sporo i tak się zastanawiam w sumie nad zakupem wzmacniacza słuchawkowego FIIO E5.

Czy polepszy on dużo dźwięk?

 

Aktualnie mam sprzęt taki :

 

Odtwarzacz Apple Ipod Nano 4G

 

Słuchawki Klipsch Image S2, ale kupuję Sound Magic E10

 

 

Czy może lepiej kupić inny odtwarzacz albo słuchawki ?

 

 

Generalnie słucham muzyki każdego typu - oprócz metalu.

Od odtwarzacza i słuchawek wymagam, bardzo dobrego przekazu, naturalnego dźwięku i żeby to wszystko ładnie głośno grało - dobrze izolując świat zewnętrzny - oczywiście używam pianek comply

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz kupuje się przeważnie po to, by napędził wysokoohmowe słuchawki. No i dodał mocy (głośno), ale bądźmy szczerzy.. dokanałowe słuchawki są już bardzo głośne ze względu na to, że grają w uchu, a nie do ucha, więc moim zdaniem zbędny wydatek. Przeważnie wzmaki są transparentne, czyli nic, albo bardzo malutko, zmieniają w dźwięku. Są też wzmacniacze, które więcej barwią dźwięk, np. FiiO E07K, choć skoro lubisz naturalny dźwięk, to odradzam, bo on strasznie cyfryzuje dźwięk.

 

Kup SM E10, dobre dokanałówki, posłuchaj i zdecyduj, czy chcesz jeszcze coś zmieniać. Jeśli chcesz się przekonać, jak gra to ze wzmakiem, to udaj się do jakiegoś sklepu MP3Store i posłuchaj w sklepie różnych wzmaków. Jak już miałbyś brać taniego wzmaka, to nie FiiO E5, a E6 - ten przynajmniej ma kilka fajnych eq do wyboru, m.in. bass boost (brzmi on inaczej niż w EQ odtwarzacza)

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się będę produkował :)

 

 

 

Zapotrzebowanie na DAC / wzmacniacz / kartę dźwiękową

1485925.jpeg

( klijnij! )

 

E10 jak E10. Nie pytaj nas czy pasuje Ci ich brzmienie na twoim odtwarzaczu....

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakość dźwięku Ci nie przeszkadza to nie zmieniaj. Jeśli masz wątpliwości załatw sobie odsłuch. Ja twojego nano nie znam. Jednak grajki które wymieniłeś teraz są już bardzo dobre. i obecnie trafiają się bardzo dobre okazje na nie. Jeśli szukasz grajka pod E10 to polecam grajki samsunga (które też w dobrych cenach chodzą) albo spróbować Sansa Clip+ Który jest mały, ma wejście na kartę i ma bardzo audiofilskie parametry. Do dokanałowych wystarczy, gorzej z nausznymi. Są też zarzuty co do jego trwałości więc najlepiej kupować wersje BOX. Lecz nie mogę CI zagwarantować, że usłyszysz różnicę, albo że ona Ci się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miałem Sansa Clip+ i byłem średnio zadowolony z niego i koniec końców sprzedałem i kupiłem tego Ipod'a.

Jestem zadowolony, ale swoje lata ma i wiem, że zaraz może coś się z nim stać i po prostu teraz wziąłbym go do sportu - na rower do biegania, a tego co bym kupił to do słuchania codziennego czyli wszędzie by ze mną był. Okej - ale lepszy Classic czy Touch? Jednego touch miałem i szybko w nim się popsuło wejście słuchawkowe - nie wiem czy to był mój model wadliwy czy to przypadłość wszystkich. Jak kupuję sprzęt to chcę go mieć na min. 2 lata;) Tym bardziej wydając nie małe pieniądze.

Samsung'a - jakie modele np. u mnie wchodzą w grę min. 16 gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w komisie jest R1 16gb za stówkę. Grajek pancerny i dobrze gra z E10 (choć nie tak dobrze jak P3 czy wave). Samsungi ogólnie grają dobrze, zobacz na forum które modele są polecane.

 

Wiesz nie wiem, czy touch czy classic byłyby dobre do E10. Do nich trzeba mieć dobry EQ, albo ciepłego grajka by złapać synergie. No chyba, że takie granie Ci odpowiada. Ja bym celował w używkę touch 4g chodzi w teraz w śmiesznie niskich kwotach. A to jest właściwie dalej świetna konsolka i mały komputerek, można też streamingować muzykę z wifi. Ogólnie piękna sprawa i przez te 2 lata myślę, że Cię nie zawiedzie. Ale nie wiem jak tam zgranie z E10, jeśli oczekujesz efektu "wow" to może nie być grajek dla Ciebie, on zwyczajnie gra bardzo poprawnie, a to nie każdemu się podoba. To trzeba dokonać wyboru, albo najwierniejszy dźwięk i najwyższe SQ, albo efektowny dźwięk i jakaś tam utrata na SQ.



Co do Classików - te starsze modele np. 5 grają jakoś dziwnie jasno, nie wiem... czy by pasowały do E10, również mają chyba wysoką impedancje na wyjściu (trzeba byłoby sprawdzić)

 

Są jeszcze grajki

 

sony - grają przyjemnie analogowo (te niższe serie)

Irivery - fajne grajki ale nie bez wad, niektórych modeli się nie opłaca brać, ale na lata taki S100 B100 to nie najgorszy wybór.

 

Cowonów radzę unikać - mnie w ogóle nie przekonały synergii z E10 chyba też nie mają, No chyba był jakiś ostatnio udany wysoki model, ale nie słuchałem i nie pamiętam o jakim mowa była.

 

Ogólnie sam poszperaj i jak coś wpadnie Ci w oko to możesz o tym poszukać albo poczytać. Nie wierz nigdy, że różnice w polecanych grajkach są kolosalne, w większości sytuacji to kwestia preferencji. Jedynie topowe modele grają bardziej szczegółowo i akuratnie, ale musisz właśnie wiedzieć czy na tym Ci zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności