Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Brak tagów przy kompresji


jagor16

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś nową płytę Armina van Buurena Intense. W odtwarzaczach stacjonarnych jak i w AIMP3 wyświetla wykonawców i tytuły bez problemów. Problem pojawia się po konwersji (próbowałem z WAV i FLAC), objawia się tym że nie ma żadnych informacji o pliku poza nazwą pliku. Używałem AIMP convertera i EAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pliku WAV nie da się zapisać tagów (oficjalnie) bądź można zrobić to hackiem na formacie (co oczywiście i taki nie da żadnego efektu poza np. foobarem2000)

 

zaś w pliku FLAC to zupełnie inna sprawa - pliki FLAC mają standardowy format tagów i jeśli te tagi są przepisywane (wpisywane) przy rekompresji (kompresji) to nie powinno być problemu o ile są to standardowe tagi a nie np. wstawione na siłę tagi ID3v1/ID3v2 (takie jak w plikach MP3) co już nie jest standardem w przypadku plików FLAC

 

innymi słowy w czymkolwiek, czym dokonujesz konwersji, poszukaj dwóch ustawień:

- kopiuj/wpisuj tagi w czasie rekompresji/kompresji

- format tagów zostaw na "domyślne dla danego formatu"



[dopisek] a... w sumie jest napisane że to świeży rip a "tagi" to po prostu cd-text na samej płycie

 

w takiej sytuacji do plików WAV nie da się wpisać tagów (w sposób standardowy), zaś jeśli potem dopiero konwertujesz WAV -> FLAC, to w plikach FLAC również nie ma tagów bo nie było ich w plikach WAV w pierwszej kolejności

 

rozwiązanie? użyj dowolnego edytora tagów i wpisz wszystko do plików FLAC ręcznie, jeśli nie, to użyj automatu który zrobi to sam: http://blog.khron.net/2009/03/30/najwygodniejsze_tagowanie_musicbrainz_picard/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no standard nazywa się CD-Text http://en.wikipedia.org/wiki/CD-Text

 

EAC nie powinien mieć problemu (choć w sumie to nie pamiętam, dawno nie używałem a jeszcze dawniej widziałem po raz ostatni CD-Text) z przepisaniem cd-text do tagów jeśli ripujesz prosto do plików FLAC i zaznaczyłeś że chcesz wpisać od razu tagi

 

zabezpieczenia nie mają tu akurat nic do rzeczy, bo płyta się w końcu kopiuje (zabezpieczona była by muzyka, nie nazwy utworów) :)

 

to pytanie pomocnicze, czy EAC po włożeniu płyty wyświetla podpisane utwory czy coś w rodzaju "nieznany album" a potem "utwór 1", "utwór 2"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tagowania używam Mp3Tag - ściąga tagi np. z Amazonu, łącznie z okładkami. Zakładka "Źródła znaczników".

 

Często korzystam też z wtyczki MusicBrainz do Foobara - pod prawym przyciskiem dojdzie menu tagowanie z bazy.

 

Z poziomu Foobara tez się przyjemnie ripuje płyty.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności