Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iriver Astell&Kern AK120


mela49

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze różnice w stosunku do AK100

 

  • High-End, Dual-Mono portable system equipped with dual DACs independently dedicated to separate left/right audio channels

  • High-performance audio beyond standard Hi-Fi specifications

  • SACD (Super Audio CD) & DSD format playback support

  • Optical & USB external DAC function

  • Up to 192GB memory storage capacity (64 Internal Flash, 64GB support in each dual MicroSD card slot)

  • Gapless playback is supported

Dodatkowo trochę większa bateria z tego co zauważyłem po schematach zmienione delikatnie UI, ochrona Volume Knob oraz cena całe 1300€

900x900px-LL-097c623e__MG_7878.jpeg

900x900px-LL-bfb9eddf__MG_6158-1.jpeg

LL (1).jpg

LL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Cię zaskoczę bo ma 3....

http://www.astell-kern.de/downloads/AstellKern_Webbrochure_de.pdf

Nie znam niemieckiego ale tutaj już pierwsza recenzja http://www.astell-kern.de/downloads/AK120_audio_06_2013_review.pdf

Comparison.jpg

Edytowane przez mela49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Cię zaskoczę bo ma 3....

http://www.astell-kern.de/downloads/AstellKern_Webbrochure_de.pdf

Nie znam niemieckiego ale tutaj już pierwsza recenzja http://www.astell-kern.de/downloads/AK120_audio_06_2013_review.pdf

 

To bardzo duży postęp :)

 

...ale przydałoby się mniej niż 1 :P

 

(Haters gonna hate)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaleństwo drogiego HajEndowego portable trwa ! Jeszcze HiFiman HM-901 dojdzie... Za parę tygodni spotkamy na forum pytania o ten sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB DAC, yay! Bajera. Podoba mi się taka unifikacja. ;)

AK120 przy takiej cenie powinno zbić Colorfly C4 w SQ. I design supcio. Jednak czarny, to czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cena = buahahaha ;) Mozecie sie nie zgadzac ale uwazam ze cena jest idiotyczna i jednoczesnie uwazam kazda osobe ktora tyle za niego da za idiote

 

Mówisz tak bo Cię nie stać! icon_lol.gif

 

Dołóżmy do niego HD800 i będzie zestaw na rower icon_cool_2.gif

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK 100, AK 120 - ach te odtwarzacze dla mas...

 

ja zaczekam na AK 160 - o ile iriver zachowa konsekwencję w nazywaniu swoich kolejnych modeli oraz w polityce cenowej.

 

dopiero taki AK 160 będzie dla mnie wystarczająco 'audiofilski' (może wreszcie uda się osiągnąć poziom output impendance na poziomie <1 Oma - czyli jak w Clipie+?) oraz wystarczająco ekskluzywny cenowo, pozwalając mi wreszcie wyróżnić się z tłumu 'przeciętniaków' z ich tanimi, plebejskimi i 'niedorobionymi' AK 100 i 120.

Edytowane przez shady_slim
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jakby któryś z Was zarabiał tyle w tydzień, to też szydziłby tak z tej ceny? Zawiść, to nieładna cecha. ;)

Stać mnie na to, ale to nie znaczy, że zakup nie będzie głupim wydaniem kasy.

 

Kiedyś byłem świadkiem sytuacji:

Na stacje, pod dystrybutor LPG podjechał kolo nowym Mercedesem 500 SL, i zaordynował do pełna. Pan "stacyjny" pod nosem: "Stać na furę a nie stać na benzynę, i gaz tankuje ?", ale właściciel Mesia usłyszał i odpowiada: Stać na fure, właśnie dlatego, że gaz tankuję"

 

Przekładając to nawet na zachodnie realia, to cena jest abstrakcyjna.

 

ps. Spokojnie, wykryłem ironię w Twoim poście :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zachodniego punktu widzenia ani ta cena ani tekst o LPG nie są już takie abstrakcyjne. Codziennie pod Penny widzę jak ludzie wysiadają z drogich (Jaguar, Porsche etc) aut z butelkami zwrotnymi. Sam biegam oddawać butelki jak wszyscy. Kwestia punktu siedzenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Widzę już potencjalnych kupców !!!!" - to nie szyderstwo tylko prognoza, która może się sprawdzić. Przecież omawialiśmy tu już AK100, wielu z nas miało go w rękach, testowało. Opinie nie są jednoznaczne. Wiemy,że nie napędza dobrze wszystkich słuchawek, nie ma gapless, sa i inne wady (potencjometr Volume). No i cena. Ale wiele osób go kupiło. Nie wiem czy kieruje nimi filozofia - 'mam kasę to kupuję tylko drogie, na pewno będzie dobre" czy dla szpanu czy po prostu tak im się spodobał,że go kupili bez względu na koszta. Akurat tych ostatnich rozumiem najlepiej i nie mam pretensji ani się nie nabijam.

 

Sam też nie mam sprzętu bardzo taniego, coś tam jeszcze mogę na sprzęt wyskrobać. Ale wiele razy pisałem tu dlaczego AK100 mnie zawiódł. Mam nadzieję,że X3 nie bedzie takim rozczarowaniem. A AK120 ? Może być ciekawy ale w tym przedziale cenowym będzie jeszcze bardziej niedostępny dla przecietnie zarabiających. Kredyt mamy brać ???

 

Nie trzeba pić piwa to nie trzeba będzie oddawać butelek. A pod Biedronką Jaguara ani Mustanga nie widziałem jeszcze. Za to na Solnym widziałem Chevroleta Camaro...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie mieszkam wszystkie butelki sa zwrotne. Nie pije piwa w ogole ;) Pod oknem stoi teraz u mnie Ferrari i Lambo. ;)

Edytowane przez KaDargo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma nic do rzeczy czy kogos na to stac czy nie. Producent przywalil cene na ak100 i znalazl jeleni wiec teraz przywalil jeezcze wyzsza i dopoki bed jelenie ktorych bedzie sie dalo kroic dopoty bedzie mnozyl cene dopisujac audiofilskie frazesy. W skrocie jesli wystawie na allegro swoj stolec za zlotowke to sie nie sprzeda, a jak go wystawie za 17,5 tys dolarow to kuzwa cos w tym musi byc ze tyle kosztuje i paru jeleni sie skusi :)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jakby któryś z Was zarabiał tyle w tydzień, to też szydziłby tak z tej ceny? Zawiść, to nieładna cecha. ;)

Stać mnie na to, ale to nie znaczy, że zakup nie będzie głupim wydaniem kasy.

 

Kiedyś byłem świadkiem sytuacji:

Na stacje, pod dystrybutor LPG podjechał kolo nowym Mercedesem 500 SL, i zaordynował do pełna. Pan "stacyjny" pod nosem: "Stać na furę a nie stać na benzynę, i gaz tankuje ?", ale właściciel Mesia usłyszał i odpowiada: Stać na fure, właśnie dlatego, że gaz tankuję"

 

Przekładając to nawet na zachodnie realia, to cena jest abstrakcyjna.

 

ps. Spokojnie, wykryłem ironię w Twoim poście :P

pełna zgoda.

 

mnie też stać, ale nie wydałbym takich pieniędzy na portable DAP. oczywiście każdy ma inne priorytety. nie oceniałbym kogoś kto kupuje takie zabawki jako "idiotę", to jest kwestia wyboru - jedna będzie ciułał dwa lata i kupi a drugi weźmie kasę z konta i kupi od razu, każdy ma inną sytuację, a jeszcze inny woli kupić coś o wiele tańszego (nie znaczy gorszego) a pozostałą kasę wydać na coś innego np. wypad na weekend gdzieś tam.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na head-fi napisali ciekawą rzecz :

 

"Originally Posted by ExpatinJapan go_quote.gif

 

 

After my brief impressions today (at Tokyo Headphone show) I would rank in this order of preference to my ears..

 

MS-AK100. Clear, clarity, lush mids, beautiful, slight emphasis on vocals.

RWAK100. Smooth, clear, more apparent highs than MF mod, subtle V signature.

AK120. Clear, no body, no real bass.

AK100"

 

Tak więc szału nie ma :ph34r:

 

 

http://www.hifi-forum.de/viewthread-125-8492.html

 

 

 

A w tym wątku Niemcy piszą, że ak120 ustępuje dźwiękowo iBasso DX100 i nic nie usprawiedliwia takiej ceny (1300 euro!).

Edytowane przez Baele
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności