Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sandisk Sansa Clip czy Clip Zip ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pytanie takie jak w temacie . Który bardziej polecacie ? Chodzi o różnicę w dźwięku , wygodę obsługi i czas trzymania baterii ;)

I jeszcze jak z słuchawkami które są w zestawie ;)

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc Sansa Clip, masz na myśli Sanse Clip Plus? Oryginalnej Sansy Clip już nie ma w sprzedaży, jest to odtwarzacz o odmiennym brzmieniu od swoich następców, którzy grają identycznie względem siebie. ;) Różnią się obudową i ekranem oczywiście, sam musisz podjąć decyzję ^_^ który Ci bardziej pasuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak choodzi mi o sansa clip plus . A możesz mi powiedzieć jak trzymaja baterie te odtwarzacze ? Ile godzin bez przerwy mozna słuchać na jednym naładowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wyglądem/obudową różnią się , jak wspomniał WojtaZ ekranem, który w Clipie+ jest maleńki, 3

liniowy ale przy tym jest bardzo wyrażny. W Zipie ekran jest wiekszy ale jakością(rozdzielczością) nie grzeszy, jest o tyle wygodniejszy że wyświetla wiecej linii.

W Clipie+ jest złącze miniUSB, w Zipie microUSB - niektórym to robi różnicę. Soft jest niemal identyczny, graja identycznie. Bateria teoretycznie powinna trzymać dłużej w Clipie+ z racji mniejszego ekranu ale w praktyce (mojej) różnica jest kosmetyczna. To na jak długo wystarczy energii zalezy też od softu, formatu/jakości plików czy miejsca gdzie się pliki znajdują (pam. wew/karta sd).

Słuchawki "zestawowe" sa takie same i ze wzgledu na to, że to pchełki, wiekszość z marszu stawia na nich krzyżyk ale trzeba przyznać że jak na pchły graja przyzwoicie - poziom mniej wiecej Labergów L100.

Edytowane przez LoCtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdecyduje sie na Sandisk Sansa Clip Zip . Jeszcze że się tak zapytam czy 100 zł to atrakcyjna oferta za ten odtwarzacz (nowy , 4GB) ?

Edytowane przez maly1203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduje, że masz na myśli "nowe OEM" z Alledrogo? To jest loteria. Nie wiadomo skąd one są, zdarzają się naprawiane, czasami s ą problemy z bateriami. Takie zakupy to na własne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, musisz sprawdzić czy nie jest to wersja OEM. Ich jakość może stać pod znakiem zapytania, podobno zdarzają się sztuki sprawne i bezproblemowe ale często ludzie narzekali na słabe baterie ;)

 

EDIT Kolega mnie wyprzedził :D

Edytowane przez WojtaZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sandisk-sansa-clip-zip-4gb-mp3-darmowa-wysylka-hit-i3198958040.html - Tutaj aukcja .

 

O co chodzi czy OEM ? Bo nie orientuje się .

 

Edit.

 

Aukcja obejmuje: Nowy-OEM (opakowanie zastępcze) Sansa Clip ZIP 4GB , słuchawki, kabelek USB

Gwarancja 12 miesięcy!

No to macie racje . Ale o co chodzi z tym ?

Edytowane przez maly1203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku odtwarzaczy w wersji oem sprzedawanych na allegro jako nowe, oznacza że jest to sprzęt o niewiadomym pochodzeniu i historii. Może być powystawowy, poserwisowy, może pochodzić ze zwrotów albo wietrzenia magazynów. Nie wiadomo czy był otwierany, naprawiany ( przez kogo), ile czasu leżał w magazynie czy na wystawie itd. Zdarzają się sztuki z przerywającym gniazdem słuchawkowym, baterią wytrzymującą kilka zamiast kilkanaście godzin czy wyraźnymi śladami otwierania. Jak już pisałem kupno oema to loteria.

Edytowane przez LoCtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli jest podane że sprzedaje nowe to gdy ja kupie ten odtwarzacz i sie okażę że jest w stanie złym (zarysowania lub coś innego) to chyba mam prawo reklamacji albo coś takiego , nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli jest podane że sprzedaje nowe to gdy ja kupie ten odtwarzacz i sie okażę że jest w stanie złym (zarysowania lub coś innego) to chyba mam prawo reklamacji albo coś takiego , nie ?

w teorii tak, w praktyce chyba lepiej kupić boxa i się nie bać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócić możesz ale na swój koszt. Jak ci się trafi kilka takich zwrotów to wyjdzie na to że za dwie, trzy dychy wiecej można było kupić boxa choć oczywiście równie dobrze może się trafić dobrę sztukę za pierwszym razem.

Poczytaj czego dotyczą neutralne i negatywne komentarze sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o opinie to głównie się skarżą że sprzęt używany .

http://allegro.pl/show_user.php?uid=12545675&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neu

 

 

"JackZor

w teorii tak, w praktyce chyba lepiej kupić boxa i się nie bać"

 

Jakiego boxa ?

I teraz już nie wiem co mam robić . Bo na innych aukcjach one sa po 170 zł . I jeszcze mam pytanie , czy on może się okazać podróbką ?

 

 

EDIT 09.05.2013

 

Chyba jestem zdecydowany i zamawiam w wersji "box" z tej aukcji

 

 

http://allegro.pl/sandisk-sansa-clip-zip-4gb-microsd-purple-w-wa-i3175290470.html

 

Jeżeli jest coś niepokojącego albo można taniej dorwać to proszę pisać gdzie i co jest nie tak ;)

Edytowane przez maly1203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi przyszedł Sandisk Sansa Clip Zip . Pierwsze spostrzeżenie padło na głośność , przy maksymalnej głosności gra według mnie dość cicho . Da się coś z tym zrobić ? I jeszcze mam pytanie do rockbox'a , co to jest i co może mi dać ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu Sansy Fuze który mam i bodajże w Clipie było tak, że aby mieć max głośność to podczas uruchamiania nie wybierać strefy "Europejskiej" tylko np. "Ameryka" coś na ten styl, ale czy w Clipie Zip też to jest nie mam pojęcia, ale warto spróbować, przywróć ustawienia fabryczne i tam wybierz inną strefę. Rockbox daje m.in większe możliwośći ustawień EQ, warto wygooglować i poznasz wszystkie szczególy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności