Skocz do zawartości

Sprzęt 2.0 pod laptopa, mp3player, TV (najlepiej bez zewnetrznych wzma


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Teoretycznie tytuł tematu jest "błędny" :) Przez paręnaście lat używałem wieży którą kupiłem mając I Komunie, byłem z niej bardzo zadowolony, ale niestety padła i muszę kupić sobie nowy sprzęt stacjonarny. Zbiegło się to w czasie z moją małą przeprowadzką, wiec moze to dobrze bo dopasuje sprzet pod nowe pmieszczenie, a moze źle, bo nie chce przepłacać tak naprawdę.

 

Może napiszę czego oczekuję...

Nie lubie mieć dużo sprzętu, a poczytałem troche i widzę, że są dostępne tu i ówdzie głośniki/kolumny/monitory aktywne. Podłączam pod kabel to co chce i gra. Bez żadnych zewnetrznych "pudeł". Więc jeśli dałoby się tanio coś takiego kupić to byłbym rad. Tych Microlabów trochę boję sie kupować, coś w nich mi nie leży...

Zależy mi, żeby dźwięk był soczysty, moze nie jestem bass headem, ale wole nadmiar basu, który "zequalizuje" niż jego niedobór. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, niby rozróżniam co to dźwięk zimny i ciepły, ale jakoś nigdy mi nie przeszkadzały "złe" konfiguracje. Muzyke bede puszczał z Applowskich sprzetow, chyba graja zimno z tego co mi wiadomo, przynajmniej te co mam.

W pokoju nie bede miał za bardzo na czym polożyć głośników, wiec dochodzi problem z wysokością kolumn. Podobają mi się te podłogowe, wysokie, ale chyba nie widziałem takich aktywnych, wszytsko z wzmacniaczami...

Juz kiedyś tu pisałem, że lubie ładne rzeczy i akurat teraz do pokoju bedą mi pasowały białe głośniki. Może to nie jest ostateczny warunek, ale dość ważny, bo całe pomieszczenie jest jasno szare i surowe. Powierzchnia, coś koło 15m2.

 

Nie wiem co jeszcze napisać, pytajcie. Koszt nie wiem... W sumie to chce wydać jak najmniej, w ostateczności myślałem, że sprzdam AKG K550 i dopłace do przętu stacjonarnego.

 

Ogółem. Raczej podłogowe kolumny, z dobrym basem, pod muzykę elektroniczną, najlepiej białe z minimalistycznym jak sie da wyglądem, chyba ze to strasznie wywinduje cene, bez żadnych udziwnień i wzmacniaczy, chociaz to pewnie bedzie nie do obejscia. Za 1000zł to pewnie sie nie da zrobić, no ale poczekam na propozycje.

 

Pozdrawiam ;)

 

 

 

PS. Chyba, że polecacie mi całkowicie coś innego. Wieża? Już sam zgłupiałem :)

Edytowane przez solim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1000 zł spokojnie znajdziesz fajne podłogówki np. http://allegro.pl/tannoy-revolution-dc-4-t-super-cena-i3193583539.html i do tego jakiś wzmacniacz :)

 

Cena za sztukę, poza tym ten kolor zdecydowanie odpada. Ale dzięki :)

 

Do tego sprawdzilem opinie, recenzje i maja słaby bass. Wg. audiofilskich recenzentów słaby to pewnie prawie brak bassu :)

Edytowane przez solim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymiary pokoju. Jak do 15-20m2 to podstawkowe kolumny z ladnymi stojakami. Do tego maly t-amp topping albo muse. Z podstawkowych tannoye m1,2 starsze jamo, yamahy e300 czy missiony m33i. Ewentualne dali albo monitor audio Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

 

ok 15m2. +/- 1m2. Te małe wzmacniacze odpadają, nie chce zeby mi sie cos po pokoju waliło, poza tym to wygląda jak jakies pokretełko od creativa 5.1 pod kompa za 100zl. Patrze teraz za pianocraftami, chociaz nie wyobrazam sobie głośników na jakichś stojakach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś co może Cie zainteresować, kupiłem wyższy model podstawkowy bo podłoga na legarach nie pozwala mi na podłogówki ( uciążliwe rezonanse ) .

Do Tannoy, Missionów nawet nie ma co porównywać. Masz referencje przynajmniej do 1500zł wśród używanych kolumn podłogowych.

W przypadku dobrania reszty toru oczywiście również pomogę.

 

Tutaj masz zdjęcie jak się prezentują.

 

http://obrazki.elektroda.pl/9808095400_1363885155.jpg

 

Kolumny w białej okleinie są bardzo rzadko dostępne.

Jedyną wadą jest obity jeden z tylnych rogów, można zamalować farbą olejną, mi nie przeszkadzało, nikt przecież nie ogląda ani słucha kolumn od tyłu : )

 

Link do aukcji, w tym szerszy opis :

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3228340624

 

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Excalibue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś co może Cie zainteresować, kupiłem wyższy model podstawkowy bo podłoga na legarach nie pozwala mi na podłogówki ( uciążliwe rezonanse ) .

Do Tannoy, Missionów nawet nie ma co porównywać. Masz referencje przynajmniej do 1500zł wśród używanych kolumn podłogowych.

W przypadku dobrania reszty toru oczywiście również pomogę.

 

Tutaj masz zdjęcie jak się prezentują.

 

http://obrazki.elektroda.pl/9808095400_1363885155.jpg

 

Kolumny w białej okleinie są bardzo rzadko dostępne.

Jedyną wadą jest obity jeden z tylnych rogów, można zamalować farbą olejną, mi nie przeszkadzało, nikt przecież nie ogląda ani słucha kolumn od tyłu : )

 

Link do aukcji, w tym szerszy opis :

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3228340624

 

 

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki za rzeczowego posta, niestety to nie to czego szukam. Mimo wszystko, dziękuję.

Pozdrawiam.

 

 

A takie głośniki? http://allegro.pl/kolumny-magnat-vector-205-biale-komplet-z-wada-i3202850820.html

Tylko czy da się to czyms nie za drogim sensownie napędzić. Specyfikacje praktycznie nic mi nie mowią. I co to za firma. Nie ukrywam, że wolałbym trafić w jakiś markowy sprzęt bez problemów z gwarancją. Moja poprzednia wieża przetrwała ponad 15 lat i głośniki nadal działają bez zarzutu.

 

Albo te. http://allegro.pl/jamo-stereo-s-606-s606-4-kolory-w-wa-gratis-i3196457384.html Z wygladu baaaardzo mi się podoba biała wersja z maskownicą. Co o tym sadzicie i czym to napędzić... Trochę drogo mi się widzi jak na moj budżet no ale może faktycznie warto i da się jakiś tani, a pasujący wzmacniacz do tego dopasowac?

 

Albo model S506, tylko, że tam nie ma białego koloru, za to cena jest duzo atrakcyjniejsza...

Edytowane przez solim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie. Zalezy Ci na jakosci dzwieku czy wygladzie ? To drugie w kolumnach to tak naprawde rzecz ostatnia na co powinno zwracac sie uwage, oczywiscie o ile nie sa to zdewastowane stare graty z niemiec.. Z tego co widzialem, miales/masz calkiem niezle sluchawki, wiec chyba lubisz dobry dzwiek ? : )

Nie wiem czy slyszales dobry zestaw stacjonarny, ale sluchawki a odpowiedni wzm+kolumny to niebo a ziemia, glownie w kwestii sceny ktorej sluchawki tak naprawde nie maja.

Nawet przy elektronice, przy dobrych nagraniach, dzwiek wrecz fruwa po pokoju i jest to sto razy bardziej naturalne niz przestrzen sluchawkowa.

Nie wiem gdzie mieszkasz, moze blisko mnie, zapraszam, posluchasz.

Gwarancja na kolumny to rzecz zbedna. Tam nie ma co sie popsuc, chyba ze z winy uzytkownika, ale wtedy gw tego nie uwzgledni..

Modele, ktore podales nadaja sie bardziej na fronty do kina niz stereo.. Zagrac zagra, tylko kwestia jak.. Mam kody w kinie widoczne na zdjeciach, po bokach, poziom tych magnatow ktore podales, przy bezposrednim porownaniu z Pilotami wychodzi tak naprawde jak gra sprzet budzetowy, a pozytywne opinie biora sie tylko z niewiedzy uzytkownikow.

Bas duzy, ale skompresowany, duszacy sie przy wyzszych glosnosciach, srednica matowa i bez wyrazu i gora wyrazna lecz bez zadnego wyrafinowania.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Excalibue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie. Zalezy Ci na jakosci dzwieku czy wygladzie ? To drugie w kolumnach to tak naprawde rzecz ostatnia na co powinno zwracac sie uwage, oczywiscie o ile nie sa to zdewastowane stare graty z niemiec.. Z tego co widzialem, miales/masz calkiem niezle sluchawki, wiec chyba lubisz dobry dzwiek ? : )

Nie wiem czy slyszales dobry zestaw stacjonarny, ale sluchawki a odpowiedni wzm+kolumny to niebo a ziemia, glownie w kwestii sceny ktorej sluchawki tak naprawde nie maja.

Nawet przy elektronice, przy dobrych nagraniach, dzwiek wrecz fruwa po pokoju i jest to sto razy bardziej naturalne niz przestrzen sluchawkowa.

Nie wiem gdzie mieszkasz, moze blisko mnie, zapraszam, posluchasz.

Gwarancja na kolumny to rzecz zbedna. Tam nie ma co sie popsuc, chyba ze z winy uzytkownika, ale wtedy gw tego nie uwzgledni..

Modele, ktore podales nadaja sie bardziej na fronty do kina niz stereo.. Zagrac zagra, tylko kwestia jak.. Mam kody w kinie widoczne na zdjeciach, po bokach, poziom tych magnatow ktore podales, przy bezposrednim porownaniu z Pilotami wychodzi tak naprawde jak gra sprzet budzetowy, a pozytywne opinie biora sie tylko z niewiedzy uzytkownikow.

Bas duzy, ale skompresowany, duszacy sie przy wyzszych glosnosciach, srednica matowa i bez wyrazu i gora wyrazna lecz bez zadnego wyrafinowania.

Pozdrawiam.

 

Bardzo zależy mi na wyglądzie. Musze mieć to dopasowane, bo nie lubie jak coś mnie wizualnie razi. Także nawet jak pod maskownicami będą jakieś sterczące, nie regularne głośniki no to odpada, bo czerpie juz duża radość z patrzenia na coś. Wiem, że to dziwne, bo głośnik ma grać, ale jest to dla mnie ważne i nie wiem czy nie bede w stanie odpuścić DELIKATNIE jakości odtwarzania muzyki na rzecz wyglądu. Tym bardziej, że jestem zadowolony ze swoich słuchawek, bo do słuchania w domu mam AKG K550, a na miasto może juz nie szaleństwo jeśli chodzi o jakość odtwarzania muzyki, ale mnie zadowalają po przyzwyczajeniu sie do nich - Nu Force NE 600m. I po jakimś czasie zauważyłem, że gdyby nie tak mocne basy, które w sumie zredukowałem equalizerem to byłby to dźwięk który uwielbiam. AKG K550 są bardziej uniwersalne i na nich słucham w skupieniu, w sumie duże są, więc zakładam jak już mam szczególną ochotę na słuchanie muzyki.

 

Dobra, nie moge wiecej napisać, bo sie w pracy krzywo patrzą już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności