Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SPDIF vs USB=>SPDIF


rymcymcym

Rekomendowane odpowiedzi

To ten co ja mam :)

 

No z nim Panowie jest taki problem, że jest źle poskładany, jeśli to jest Miłosz ten sam maluch co chciałeś mi pożyczyć, to niestety ale on jest cały do demontażu i ponownego lutowania bo to wszystko jest tam na słowo honoru.

 

Plus trzeba trochę poprawić, m.in. wgrać inne oprogramowanie, tego jest sporo wersji, każda się inaczej zachowuje, konwerter może zyskać albo stracić, oraz trochę wątpliwej oryginalności rzeczy wymienić po prostu, bo te Elny i Panasy to podrobione kondy są :)

 

Ogólnie sporo tam kwiatków, ja swój już zrobiłem jak trzeba, bo bez tego był niezdatny do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coax + przejściówka viablue zamiast kabla coaxialnego. Z tym że jak ktoś ma DACa z możliwością podłączenia I2S to ty lepiej dla dźwięku będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten WaveIO gra lepiej niż musical fidelity v-link II modyfikowany przez Majkela, jedynym ciekawym który miałem jeszcze był QNKTC... W PC-audio transport ma kardynalne znaczenie widać. Tak jak w systemach stereo karierę zrobił squeezebox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy M2tech HIFace zadziała odwrotnie tzn. z coaxiala na USB?

Nie sądze. USB się do kompa podłącza, do coaxa podłącza się DACa.

W sumie to urządzenie też jest ciekawe, widziałem właśnie reckę http://hd-opinie.pl/10418,audio,konwertery-usb-spdif-m2tech-hiface-two-oraz-matrix-usb-spdif.html , ale ma tylko coax, więc to dość ograniczone funkcjonalnie urządzenie jak na jego cenę (600zl).

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Stałem się niedawno posiadaczem WaveIO z zasilaniem zewnętrznym i ... :) jest cudownie :) odwołuje wszytko co pisałem rożnica miedzy fiio e10 spdif a WavelO spdif jest bardzo korzystna. Polecam każdemu :) Człowiek uczy się całe życie a i tak wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w temacie konwerterów, ale z troszkę innej beczki. Czy ma ktoś może użyczyć na jakąś chwilę konwerter, którego rzecz jasna nie używa?

 

Kupiłem Evo Daca, który lada dzień powinien znaleźć się u mnie w domu, niestety na WaveIO trzeba czekać ok. trzech tygodni (tydzień już minął). Do tego czasu nie będę miał jak się podłączyć do daca z kompa, a to główny sposób słuchania muzy :(

 

Oczywiście pokrywam koszty transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Wysle sprzet poczta (zapomnialem zabrac ze soba) sorki. Co do konwetera to ma zasilanie zewnetrzne i w dosc duzej i solidnej obudowie jest. Troszke wazy. Zastanawiam sie czy nie wyjac go z obudowy i tak wyslac byloby taniej. Co myslicie ??

Edytowane przez matys42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak uważam, że konwerter USB-SPDIF z separacją galwaniczną szyny USB (made by JarekC), jest najlepszym na świecie konwerterem.

Przynajmniej nie znam żadnego innego, który ma więcej zalet niż płytka Jarka, sprzedawana w komplecie z obudową i zasilaczem pod nazwą "Nostromo":

http://www.projektnostromo.pl/e-sklep/konwertery-cyfrowo-cyfrowe-ddc/konwerter-usb-spdif-nostromo-33-detail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności