Skocz do zawartości

Paliwo źródlane do k701 do 2000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nabyłem jakiś czas temu akg k701 i nie mam do nich ani dobrego źródła ani dobrego wzmaka.

Wiem, że te słuchawki dobrze napędzone potrafią pokazać cuda, dlatego szukam do nich naprawdę dobrego wzmaka + DACa.

 

Zależy mi na pięknym, klarownym, przestrzennym dźwięku,jak najszerszej scenie. Słucham głownie Rocka,Hardrocka, muzyki elektroczniej w klasycznym wydaniu, muzyki klasycznej - fortepianowej i orkiestr symfonicznych, oprócz tego sporadycznie zagości trochę popu/hiphopu.

 

Interesują mnie urządzenia możliwie najwyższej klasy możliwej za te pieniądze.

 

Propozycje zarówno z segmentu oryginalnego/"firmowego" jak i DIY/klony itd mile widziane.

 

Pytanie brzmi jaki zestaw byłby najlepszy :

DAC + amp w jednym

DAC + amp osobno

DAC + tube amp ?

 

Bardzo proszę o propozycje ;)

 

pozdrawiam

 

Dodam jeszcze, że ma to śmigać głownie po USB z laptopa ! (edit)

Edytowane przez Brodaczysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe propozycje. Jak podajecie konstrukcje DIY to bardzo proszę o podawanie kontruktora od razu :P

Spotkałem się na head-fi z opiniami, że k701 gra najlepiej z lampy. Co o tym myślicie ?

 

Czy, żeby uzyskać najlepszą jakość dźwięku to tor powinien wygladać tak :

 

Komputer - sygnał po kablu usb wchodzi do DACa - następnie z DACa leci kablem cyfrowym do wzmacniacza ? Czy jak ? Momentami gubię się w tym wszystkim ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DACa leci sygnał cyfrowo - np. przez USB z komputera. On to przetwarza na sygnał analogowy i puszcza na złącze, np. chinche czy jack. Można to podpiąć prosto pod słuchawki, albo właśnie pod wzmacniacz, który dodatkowo wzmocni ten sygnał i wypuści go na podłączone do niego słuchawki. Gdyby wzmacniacz dostawał dźwięk po optyku to musiałby on mieć wbudowany DAC, czyli osobny DAC nie byłby potrzebny, tzw. Combo - DAC + Amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli sygnał cyfrowy leci przez USB do DACa, przetwornik przetwarza cyfrowy sygnał na analogowy i dalej no własnie ? Jakim kablem sygnał analogowy leci z DACa do wzmacniacza, w celu wzmocnienia ?

 

Abstrahując od tej dygresji, jeszcze jakieś propozycje daców/ampów Panowie mają ? :) To dla mnie bardzo dużo pieniędzy i chcę przewałkować temat na lewą stronę zanim je wydam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Pearl to nie DIY, tylko produkt znanej i cenionej firmy Majkel inc, zwanej potocznie EarStream -> www.eartsream.eu

 

Aune 1793, to nic innego jak aune 1793 -> do znalezienia choćby tutaj -> http://www.ebay.pl/itm/HIFIDIY-Mini-1793-SPDIF-DAC-Board-PCM1793-DIR9001-/180905511078?pt=AU_Electronics_Audio_Amplifiers&hash=item2a1ecf08a6

A modowanie polega w głównej mierze na zakupie odpowiedniego zasilatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego forum użytkownicy Fallow, Rolandsinger i Ogorek mają dobrze obadany temat napędzania AKG K701, więc ich zapytaj w razie czego. Ja sprzedałem kilka sztuk Black Pearl do napędzania tych AKG, gdzie zastąpiła inne konstrukcje. Natomiast nie mam rozeznania w temacie taniego DACa z USB. Aune lub SMSL po modach są świetne, ale to jest łączny koszt 800zł przeróbki + zasilacz i DAC, a trzeba jeszcze zorganizować konwersję z USB na S/PDIF. Najtańszy porządny konwerter to chyba Musical Fidelity V-Link. Da się go podrasować niewielkim kosztem i jeszcze trzeba dołożyć kabel cyfrowy. O lepszym kablu USB nie wspominam, bo czasem jestem ścigany za to. ;) Zresztą do DACa z USB i tak go trzeba mieć, lepszy lub gorszy. Są polecane DACe na USB w okolicach 1000zł, ale nie wiem jak grają - Calyx Coffee, AudioQuest Dragonfly.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie pchaj sie w zadnego OTLowego lampiaka do K701. K701 maja relatywnie niska impedancje a spore zapotrzebowanie na prad i wzmacniacz takiej konstrukcji im nie podola. Jezeli to musi byc lampiak to raczej kieruj sie w strone hybrydy - komercyjne wzmacniacze tego typu sa jednak drogie wiec bardziej optymalnym rozwiazaniem jest po prostu dobry wzmacniacz tranzystorowy.

 

Kolega Rolandsinger slucha K701 na niczym innym jak wspomniany BP. Ma tez OTLa i mysle, ze spokojnie potwierdzi ze to nie ta droga w wypadku K701. Rozwiazanie lampowe w przypadku K701 to temat dlugi i trudny do ogarniecia. Tranzystorowiec jest naturalnym wyborem.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Majkelowego BP. Pozostaje teraz kwestia dobrania jakiegoś DACa do 700 zł, żeby to się ładnie zgrywało. Wszyscy(prawie) jak jeden mąż odwodzili mnie od lampy więc ten pomysł porzuciłem.

 

Teraz pytanie - jaki DAC usb w cenie do 700 zł max, żeby ładnie się to zgrało z BP i k701 ?

 

pozdrawiam ;)

 

Wam też forum nie działa przez 75 % czasu ? Wyświetla mi się ciągle, że nie mam uprawnień i jakieś blędy. Właściwie forum działa mi tylko rano :o

Edytowane przez Brodaczysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum mi działa jakies 60% czasu, te pozostałe 40% śpię.

 

A jako DAC -> http://www.hllyhifi.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_83&products_id=227

Albo -> http://www.mp3store.pl/article/fiio-d3-taishan-audio-converter-ean.6953175750376,2011450696919142038.html

 

W obydwu przypadkach trzeba zrobić dobry zasilacz - koszt od 150 pln (rozsądny zasilacz) do 600 (Tomanek :P)

Ja używam baterii i ładowania w czasie kiedy nie słucham muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Pearl to nie DIY, tylko produkt znanej i cenionej firmy Majkel inc, zwanej potocznie EarStream -> www.eartsream.eu

 

Fatso zastanów się co piszesz, BP to nie DIY? To jest esencja "zrób to sam".

 

http://www.6moons.com/audioreviews/earstream/4.html

 

http://www.6moons.com/audioreviews/earstream/2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Pearl to nie DIY, tylko produkt znanej i cenionej firmy Majkel inc, zwanej potocznie EarStream -> www.eartsream.eu

 

Fatso zastanów się co piszesz, BP to nie DIY? To jest esencja "zrób to sam".

 

http://www.6moons.com/audioreviews/earstream/4.html

 

http://www.6moons.com/audioreviews/earstream/2.html

Sam jesteś esencja. DIY to projekt + instrukcja. I wszystko wiesz, masz każdy element opisany. Ciekawym kto od Earstream dostał BP a'la Słodowy ? Może prąd w wiaderkach należy dostarczać ?

 

Czasami trzeba robić "pająki" bo żaden druk nie da takich parametrów jak drut, lub połączenie bezpośrednie. A że w obudowie nie wygląda ? No cóż, po to właśnie są obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zagra "najlepiej" z K701. Ponoć dobrze im robi dużo prądu.

 

Lecz sam osobiście jakbym miał coś teraz kupować. To byłoby to:

 

1. najtańsza, ale dobra opcja - ODAC+O2.

2. średnia cenowo opcja - aune@upgraded + modowany Lovely Cube + konwerter (tutaj wziąłbym coś jakość/cena do 300zł max) - aune dobrze zgrywa się z LC inne DACi mi się nie chcą zgrać z LC

 

2+. Można było by też pojechać po DIY i wszystko zrobić w jednej skrzynce + dać ten lepszy konwerter na XMOS (dobrze gadam? :P)

 

3. Najdroższa opcja, mieszcząca się w budżecie

 

ODAC + Black Pearl / Burson Soloist SL (sprowadzany). - Daca można dać innego ale po co, skoro mamy w ODACu Hifi i HD :) Ja bym ogólne tej opcji dla siebie nie brał (szkoda mi kasy), ale jakbym brał, to wybrałbym jednak Bursona, mocy mu nie zabraknie, gra dobrze i ładnie wygląda. Płacić prawie 2 koła za skrzynkę hammonda to nie mój styl.

 

No ale widzę już się zdecydowałeś. Więc tak tylko swoje myśli chciałem wylać. Można zignorować moją wypowiedź. ;)

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności