Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Beyerdynamic Dt 990 Pro


Rekomendowane odpowiedzi

witam!


jestem zainteresowany słuchawkami:

Beyerdynamic DT 990 Pro 250ohm

(wersja 32ohm jest znacznie droższa)

może: Beyerdynamic DT 770 Pro?


aktualnie korzystam z Shure Se215 + Fiio e10

brakuje mi w nich dolnego pasma, ilość basu nie powala +

słuchawki dokanałowe - obawiam się o swój słuch?

interesuje mnie ciepłe brzmienie (oczywiście nie chodzi o bas urywający głowę)

dylemat słuchawki otwarte/zamknięte: lubię długie sesje więc przydałaby się dobra wentylacja ale z

drugiej strony w zamkniętych prezentuje się lepiej dół.


słucham głównie elektroniki (jakości FLAC) w zaciszu domowym.

(aphex twin, massive attack, burial, chemical brothers, justice)

+ dobrą gitarą od czasu do czasu nie pogardzę


pytanie czy te słuchawki to dobry wybór?

czy Fiio e10 do nich wystarczy?

może coś innego? z przedziału cenowego: 600- 700zł


bardziej interesuje się samą muzyką niż sprzętem

dlatego prosiłbym o wyrozumiałość


pozdrawiam ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Beyerdynamic DT 770 PRO

(jak nie Fiio e10 to czym je napędzić?)

- Beyerdynamic DT 990 Pro

(czyli te odpadają?)


- Beyerdynamic DT 860

- Shure SRH 840

- Sennheiser HD 25-1 II
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT860 mają urzekające tony średnie, ale basu zbyt wiele to nie ma. Można to poprawić prostym modem - wyciąć krążek z pianki pod panele i podłożyć pod pady (trzeba uszczelnić te otwory od spodu, zwłaszcza, przy zewnętrznych krawędziach - sposób działa tez na innych słuchawkach z podobnymi padami np DT880, DT990, DT250)). Po tym prostym zabiegu basu robi się zauważalnie więcej, zwłaszcza tego najniższego i impakt też sporo zyskuje. Cała reszta praktycznie pozostaje nie zmieniona - czyli same plusy :)

Kolejnym plusem beyerów jest niezła scena, nie wiem jak SRH840, ale HD-25 ponoć mają słabą. W każdym razie tu i tak beyery raczej będą lepsze ze względu na niezamkniętą konstrukcję.

W tym budżecie i do tej muzyki to i tak starałbym się kupić używane Fidelio X1 ;) (chyba są aktualnie w komisie, a na pewno w dziale "Zamienię").

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre by były rekablowane DT931, nie mają dużego ubytku na basie, gitary są bardzo dobre, super wygoda. Tylko trzeba je trafic. Sam słucham akustyki, gitar i nierzadko jakiś Burial, czy D&B.

Tylko warunek to rekabling.

 

Bardzo dobrym wyborem będą też AKG k520, grają bardzo liniowo, basu sporo i nisko schodzi, giraty też będą dobre i wokale. Sceny za bardzo nie ma, ale do elektroniki nie potrzebna. No i zostanie sporo kasy na tor :)

Edytowane przez minczin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Szukając słuchawek natknąłem się na fajnie jak dla mnie grające Grado SR60. W połączeniu z Fiio e10 grały bardzo fajnie, ciepło, muzykalnie. Nie za bardzo tylko wiem jak one sprawdzą się z elektronice. Basik fajnie uprzyjemniał nagranie, natomiast nie był taki punktowo łupiący. Tymi DT860 również się zainteresowałem, tylko nie miałem ich gdzie posłuchać.

 

Chciałem coś w najbliższych dniach zamówić tylko właśnie też się waham...

Edytowane przez kwi14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceny za bardzo nie ma, ale do elektroniki nie potrzebna

 

Sceny do elektroniki nie potrzeba? :o

 

Może ja ktoś słucha bezmyślnego łupania to i scena nie potrzebna. Ja słucham takiej elektroniki, że scena to główny element który się dla mnie liczy.

 

Autorowi nie wiem co poradzić, bo to kwestia gustów jest. Lecz DT990pro E10 na 100% dobrze nie napędzi. Jeśli E10 nie pójdzie do wymiany to prędzej bym w HM5 celował. Właśnie jest punktowy bas dobrej jakości i w dobrej ilości, szeroka scena, lekko ocieplony przekaz i łagodna góra. Pałąk trochę ściska ale można go chyba odgiąć (mi nie przeszkadzał nacisk bo pady są wygodne, ale jak ktoś długo słucha to może lepiej poluzować ucisk).

 

W komisie są X1. Słuchawki naprawdę zacne. Czy dobre do elektroniki? One to są takie all-roudery w każdym gatunku się sprawdzą w miarę dobre. W elektronice brakuje mi trochę ciśnienia basu, ale nie można powiedzieć, że go brakuje. Jest w idealnej proporcji jak dla mnie żeby słuchać, a nie żeby walić o młotem. Chociaż na basowych źródłach zaczynają grać właśnie fanowo i wtedy basu chyba nikomu nie zabraknie.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceny za bardzo nie ma, ale do elektroniki nie potrzebna

 

Sceny do elektroniki nie potrzeba? :o

 

Może ja ktoś słucha bezmyślnego łupania to i scena nie potrzebna. Ja słucham takiej elektroniki, że scena to główny element który się dla mnie liczy.

 

Jeśli słucha Buriala, Massive attack, to po co scena? Rozumiem Jazz.. im większa i lepsza holografia, tym leszy efekt. Do powyższej elektroniki wystarczy dobra rozdzielczość, żeby się nie zlewało wszystko w kupe. Takie moje zdanie.

Poza tym elektroniczne kawałki nie powalają jakością.. efekt dużo gorszy niż na referencyjnych nagraniach.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi... ale ja słuchając trip-hopu i ambientu to lubię rozkoszować się efektami przestrzennymi, a do tego scena jest potrzebna.

 

Trzeba też zaznaczyć, że te gatunki w dużej części mają bardzo dobre realizacje nie odbiegające od tych jazzowych czy klasycznych.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie płyty Buriala ("Burial" i "Untrue") są swietnie zrealizowane i mają same w sobie dobrą holografię.

Nie wiem jak autorowi może brakować bassu w SE215, to dość ciemne słuchawki, w sumie dość dobre do elektroniki. Z tego co wiem, żadne detki nie dadzą Ci uderzenia pasujacego pod elektroniczne brzmienia, może poza 770 i ew. DJX-1, których bass jest dość specyficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up
Był sobie Xonar ST a w nim dziurka. Z tej dziurki płynął dźwięk do senków 555 ale znudziły mnie jak teściowa. Szukam słuchawek do 700 PLN - godnych następców. Muzyka jaka wychodzi z dziurki: jazz (od Coltrane`a poprzez Davisa po Polzuzjantów ), klasyka ( do późnego baroku a potem od Debussego ), rock progresywny ale Metallicą i ACDC nie pogardzę. W senkach denerwuje mnie że otoczenie - Miłościwie Mi Panująca Małżonka słyszy czego słucham i ją to hmmmm denerwuje. Teraz korzystam z pożyczonych do testów Beyerdynamic DT990 PRO i jest jak dla mnie ok, Lepiej tłumią hałas wychodzący z nich a i dźwięk mi odpowiada ale raczej w rocku, popie i fusion. Jak dla mnie w klasyce dźwięk problematyczny. Może ktoś coś podpowie? Niby jestem skłonny kupić beyerdynamic niby basu jest dużo ale to taka masa. Sluchałem np. płyty Jarretta i Hadena "Jasmine" - duecik fortepian i kontrabas. Wnioski: kontrabas brzmi pięknie ale słychać dół ale już nie wyczuwa się szarpnięcia w struny. Za to w klasyce przepięknie jak dla mnie brzmi wiolonczela chociaż uważam że wiolonczelistki są piękniejsze od barwy ich instrumentu. Może DT860 ? Ale jak kupić sluchawki bez słuchania.

Edytowane przez tomaszek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wzmacniacz z Xonara ST fajnie je napędza. Basu jest duuużo tylko ja dobieram się do szczegółów. W rocku, fusion grają naprawdę fajnie :) Z Grado fajna propozycja, jeszcze rozważam AKG 242 HD ale to już inne granie. Mogę kupić coś z firm dostępnych w sklepach z instrumentami ( Beyerdynamic, AKG, Sennheiser ) bo kupujemy od nich towar a wtedy nie odczuje wypompowania finansowego bo je "odpracuje" - nie ma to jak normalny szef :)

Edytowane przez tomaszek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszek71 - Xonar ST to złe źródło dla DT990 Pro. Miałem je podpięte do Fiio E9 (jest na TPA6120 jak wyjście słuchawkowe Xonara) - zbyt suchy, słabo dociążony dźwięk. Znacznie lepiej mi grają z wyjścia słuchawkowego mojej HD2.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby rozsądne z mojej strony polecać coś, czego nie słuchałem. Poczytaj reckę na forum DT860, są w też w niej różnice w stosunku do DT990 Pro. Ja się w DT990 Pro zakochałem, więc jedyne co mógłby radzić od siebie, to się nimi cieszyć i dobrać pod nie tor, ale nie jestem obiektywny przez swoje podejście do tego modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności