Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po jakiejś tam przerwie wróciłem sobie do słuchania HD650 i słucham sobie ich na zmianę z DT1990. Świetnie się uzupełniają i bardzo lubię to combo. 

 

W senkach jest super to, że mają jakiś swój smaczek, ale tembr i wybrzmiewanie robią poprawnie - moje uszy odbierają pozytywnie, a więc naturalnie ten dźwięk. DT są bardziej efektowne, ale to się wiąże właśnie już z większą sztucznością. Może to jest i kwestia taka że HD650 po prostu maskują to co brzmi sztucznie w nagraniu. Efekt jest w każdym razie, że nic mnie nie rozprasza w muzycznej przyjemności. 

 

Jest 2023 a ja i tak mógłbym wciąż je polecać melomanom, którym nie zależy tak mocno na skrajach pasma i dociążeniu. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HD650 i również bardzo je lubię 👍

 

U mnie grają z xDuoo TA-26 (lampy dobrane przez kol. @fallow).

 

Zastanawiam się natomiast jak rozpoznajesz 

9 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

to co brzmi sztucznie w nagraniu.

 

szczególnie, w sytuacji kiedy

10 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

HD650 po prostu maskują to co brzmi sztucznie w nagraniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MrBrainwash napisał(a):

Ja po jakiejś tam przerwie wróciłem sobie do słuchania HD650 i słucham sobie ich na zmianę z DT1990. Świetnie się uzupełniają i bardzo lubię to combo. 

 

W senkach jest super to, że mają jakiś swój smaczek, ale tembr i wybrzmiewanie robią poprawnie - moje uszy odbierają pozytywnie, a więc naturalnie ten dźwięk. DT są bardziej efektowne, ale to się wiąże właśnie już z większą sztucznością. Może to jest i kwestia taka że HD650 po prostu maskują to co brzmi sztucznie w nagraniu. Efekt jest w każdym razie, że nic mnie nie rozprasza w muzycznej przyjemności. 

 

Jest 2023 a ja i tak mógłbym wciąż je polecać melomanom, którym nie zależy tak mocno na skrajach pasma i dociążeniu. 

 

 

U mnie DT1990 i HD600 tworzą podobnie zgrany duet :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, marek_m napisał(a):

Mam HD650 i również bardzo je lubię 👍

 

U mnie grają z xDuoo TA-26 (lampy dobrane przez kol. @fallow).

 

Zastanawiam się natomiast jak rozpoznajesz 

 

szczególnie, w sytuacji kiedy

 

 

To jest analiza qualiów. Mamy tu doczynienia z czymś jak analiza wiersza (gdzie Szymborka nie zdałaby matury z analizy swojego własnego dzieła ;) ). To może fluktuować od osoby do osoby, ale można próbować tworzyć sobie jakieś hipotezy (bo kto zabroni? :D)

 

Według mnie na efekt składa się kilka rzeczy. Balans tonalny, ze specyficznym akcentem na mid-basie, brak odbić muszli wracającego dźwięku, co wynika bezpośrednio z konstrukcji. To te główne czynniki, choć może znalazłoby się coś jeszcze w jakimś subtelniejszym stopniu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Suszec said:

U mnie DT1990 i HD600 tworzą podobnie zgrany duet :) 

 

U mnie tak samo. Wytrzymałem na tym duecie całe 1.5 roku bez myślenia o zmianie/zakupieniu czegoś nowego. Niestety, nervosa niedawno znowu uderzyła i intensywnie się zastanawiam, w którą stronę iść dalej ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
U mnie tak samo. Wytrzymałem na tym duecie całe 1.5 roku bez myślenia o zmianie/zakupieniu czegoś nowego. Niestety, nervosa niedawno znowu uderzyła i intensywnie się zastanawiam, w którą stronę iść dalej
Uwierz jak nie słyszałeś z lampy hd600 to trochę jak byś ich nie znał. Problem w tym że lampy lubią jak poświęcisz im uwagi.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, joysofjoyc4 napisał(a):

 

U mnie tak samo. Wytrzymałem na tym duecie całe 1.5 roku bez myślenia o zmianie/zakupieniu czegoś nowego. Niestety, nervosa niedawno znowu uderzyła i intensywnie się zastanawiam, w którą stronę iść dalej ;)

U mnie mam dwie pary hd 600,  jedną hd 650, do tego jeszcze stare poczciwe hd 540 REF oraz AKG 612PRO i AKG 712 PRO, a ostatnio dokupiłem Beyerdynamic DT990PRO 250ohm i na co najdzie mnie ochota , to na tym słucham, zabawy pełno , a wydatek umiarkowany, bez napinania się i wielkich oczekiwań, czym dłużej żyję  i słucham, a będzie tego słuchania ze 35 lat, to nabieram dystansu, bardziej interesuje mnie słuchanie i czerpanie przyjemności z tego niż analizowanie dźwięku i jakości.

Wiecie czym różni się audiofil od melomana?

ten pierwszy słucha sprzętu, a drugi muzyki.....

pozdr.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser HD 650 5128.jpg

 

Tak HD650 wypadają na pomiarach od Resolve'a na nowym sprzęcie pomiarowym. 

 

Jak interpretować graf? Linia przerywana to diffuse field + slope, który jest korekcją potrzebną by target obrazował bardziej granie głośnikowe. Czysty DF jest za jasny i za chudo grający. Target natomiast tutaj powinien w teorii dawać zrównoważony dźwięk. 

 

Jak widać na obrazku - naturalność senków to nie jest przypadek. Brakuje pewnej ilości niskiego basu (choć często go też brakuje na dużym stereo), dźwięk jednak jest ocieplony, choć nie przesadnie, przejrzysty, napowietrzony, detaliczny, ani jasny ani ciemny. To pewnie był pomiar robiony na świeżych padach. Z czasem jak się pady wyrobią przekaz się pewnie ociepli i ściemni, co dla niektórych będzie na minus, a dla innych na plus. 

 

Z ciekawości na buddyEQ pi razy drzwi przestroiłem DT1990@B na ten target. Nie miałem oczekiwań żadnych, ale efekt był całkiem niezły. Dźwięk zbliżył z charakteru do HD650 choć dalej DT wydają się jaśniejsze i bardziej neutralne. Zboostowałem troszkę cały zakres basu aby jeszcze bardziej je upodobnić do HD650. Efekt całkiem ciekawy. Jedna para nie zastąpi drugiej ale jak już ktoś musiałby się ograniczyć i nie zależałoby mu na specyficznym "misiu"/średnicy HD650 to DT+EQ podejdą całkiem blisko z tym, że z większą sceną, lepszym obrazowaniem, bardziej technicznym i mocniejszym basem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że według tej definicje audiofile to bardzo rzadkie stwory.
Słyszałem kiedyś o jednym, który ponoć miał jedną płytę. Ale to mogła być legenda rzecznika (Urban legend).
Owszem, zdarza mi się odpalić jakiś kawałek żeby sprawdzić - ale raczej bardziej to jak dany kawałek brzmi na sprzecie, niż jak sprzęt brzmi na kawałku. Tak myślę:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, retter said:

Uwierz jak nie słyszałeś z lampy hd600 to trochę jak byś ich nie znał. Problem w tym że lampy lubią jak poświęcisz im uwagi.

Niestety, lampa to nie na mój styl słuchania i życia. Ja nie mam nawet porządnego setupu stacjonarnego, może kiedyś się dorobię 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KECCAJ napisał(a):

U mnie mam dwie pary hd 600,  jedną hd 650, do tego jeszcze stare poczciwe hd 540 REF oraz AKG 612PRO i AKG 712 PRO, a ostatnio dokupiłem Beyerdynamic DT990PRO 250ohm

 

16 godzin temu, KECCAJ napisał(a):

Wiecie czym różni się audiofil od melomana?

ten pierwszy słucha sprzętu, a drugi muzyki.....

 

7 par słuchawek jak dobrze liczę, i kto to sprzetu słucha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marek_m napisał(a):

Można zamawiać :) 

 

 

Witaj,

Przesyłamy powiadomienie o dostępności produktu Sennheiser HD 660S2.

Produkt jest dostępny pod adresem:

https://sennheiser.pl/o/hd-660s2

Pozdrawiamy i życzymy udanych zakupów.

to jak już to lepiej zamówić w Thomannie, dokładasz 50 zł i masz 3 lata gwarancję cena 2855zeta:

Sennheiser HD 660S2 – Thomann Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem bliski, ale postanowiłem się wstrzymać. Tym bardziej, że w listopadzie 2022 kupiłem HD 650.

 

Z zainteresowaniem czytam natomiast recenzje i opinie pierwszych właścicieli i widzę, że zdania są podzielone 🙄

 

Pewnie niebawem pierwsza para S2 pojawi się na Forum i się zacznie (zabawa) :D 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić się w dyskusję o nowym modelu z czymś zupełnie innym.

W marcu zeszłego roku pisałem w tym wątku o wrażeniach po założeniu świeżych, nowych padów do HD58X. Generalnie cud, miód i orzeszki. Czego byłem ciekaw, to ile wytrzymają w takim stanie zwłaszcza, że był to nowy typ padów (inny profil, inne wypełnienie). Przymierzyłem dzisiaj stare pady z tymi aktualnymi i różnica jest już minimalna (gdzie wtedy była kolosalna).

 

Nie wiem czy stare leżakując sobie przez ten prawie rok trochę "napęczniały", czy jednak nowe się tak zużyły (dla przypomnienia Sennheiser deklarował dłuższą żywotność w tych nowszych padach). Liczyłem jednak na trochę więcej...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności