Jump to content

Recommended Posts

10 godzin temu, Adrian97 napisał:

Tak sobie ostatnio słuchałem momentum wokółusznych, które mają opinię basowych i mam pytanie - są jeszcze mocniejsze senki na dole do kafla?

Zobacz Urbanite XL.

• Like 1

Od czasu ostatniego AVS, kiedy miałem okazję posłuchać HD800S z Bursonem C3, chodziły za mną i chodziły te Sennki... I w końcu dogoniły.

Trochę ponad 200h mają już na pewno na liczniku, a chociaż tor jeszcze nie do końca optymalny, to nawet z Aune S6 Pro po singlu cieszą japę :D Jak przyjdzie w końcu ta przejściówka od VE z 4,4mm na XLR, to będzie bajka, bo Aune po balansie gra lepiej i to zauważalnie, a do tego więcej prądu na pewno zrobi im dobrze.

Lubię je i to bardzo. Za scenę, za przejrzystość, za tonalność. Jest jednocześnie przestrzennie, klarownie i imersyjnie. Bez ostrości, bez żyletek, bez jakichś tonalnych wybrakowań, których w sumie się spodziewałem. Podoba mi się ten zwarty, dość twardy bas o przyjemnej fakturze, który może nie trzęsie masą i nie schodzi do piekła, ale nadrabia precyzją. Podoba mi się średnica taka w sam raz dla mnie - czysta, z odpowiednią ilością mięsa, ale bardzo klarowna i taka naturalna. No i góra, która jest... fajna :D Pełna blasku, świetnie rozciągnięta, z dużą ilością powietrza, a swobodna, bez ostrości.

Lubię.

• Like 5

W dniu 20.05.2020 o 22:32, Vaiet napisał:

Od czasu ostatniego AVS, kiedy miałem okazję posłuchać HD800S z Bursonem C3, chodziły za mną i chodziły te Sennki... I w końcu dogoniły.

Trochę ponad 200h mają już na pewno na liczniku, a chociaż tor jeszcze nie do końca optymalny, to nawet z Aune S6 Pro po singlu cieszą japę :D Jak przyjdzie w końcu ta przejściówka od VE z 4,4mm na XLR, to będzie bajka, bo Aune po balansie gra lepiej i to zauważalnie, a do tego więcej prądu na pewno zrobi im dobrze.

Lubię je i to bardzo. Za scenę, za przejrzystość, za tonalność. Jest jednocześnie przestrzennie, klarownie i imersyjnie. Bez ostrości, bez żyletek, bez jakichś tonalnych wybrakowań, których w sumie się spodziewałem. Podoba mi się ten zwarty, dość twardy bas o przyjemnej fakturze, który może nie trzęsie masą i nie schodzi do piekła, ale nadrabia precyzją. Podoba mi się średnica taka w sam raz dla mnie - czysta, z odpowiednią ilością mięsa, ale bardzo klarowna i taka naturalna. No i góra, która jest... fajna :D Pełna blasku, świetnie rozciągnięta, z dużą ilością powietrza, a swobodna, bez ostrości.

Lubię.

Widzę @dj1978 zrobił dobry hajp :D

20 minut temu, vonBaron napisał:

Szczerze? Nie wiem, kto wtedy był na AVS z nimi. Jedna chyba tylko osoba była z HD800S i zostawiła mi je do posłuchania i ten kwadrans jaki udało się wyszarpnąć zrobił robotę. Wiem, na co je stać i wiem, jak dużo brakuje mi do odtworzenia tamtego wrażenia, ale jest o co walczyć :D

48 minut temu, vonBaron napisał:

Hajp już był dawno temu, wystarczy przewartować 40-50 stron wstecz. @audionanik się udzielał a najbardziej rozpływał się nad nimi soundman1200.

Mnie nęciły od zarania ale w tamtych czasach D7200 były dla mnie już hajendem😉

Narobiliście mu smaka, muszę je pożyczyć i posłuchać

A tam hajp od razu. Dobre słuchawki są i tyle :D Ale jakby to powiedział mój guru, mój mentor i mój zwierzchnik: "I po ch*j żeś kupił te szithajzery? meze 99 classics są lepsze" :D

Edited by Vaiet

W dniu 20.05.2020 o 22:32, Vaiet napisał:

Lubię.

Idze, idze...

Dzięki wizycie @dj1978 mogłem się przekonać że Sennki HD800s to naprawdę fajne słuchawki, niby popsute ale wole je zdecydowanie od "lepszych" HD800 :D

Edited by vonBaron
  • Like 1

20 minut temu, vonBaron napisał:

Dzięki wizycie @dj1978 mogłem się przekonać że Sennki HD800s to naprawdę fajne słuchawki, niby popsute ale wole je zdecydowanie od "lepszych" HD800 :D

Na jakim torze ich słuchałeś? Dla mnie wypadły co najwyżej przeciętnie w porównaniu do Flow.

Edited by Cain1916

5 minut temu, vonBaron napisał:

Na swoim i lampie SinusAudio.

Z każdym wzmakiem grały dobrze.

Nie zamęczyły przekazem na gsx mini? Dobra doczytałem post @dj1978.

Edited by Cain1916

@vonBaron również dzięki za minispot. Nie ma osobnego wątku o GS-X mini, więc krótko wspomne,. Jeden z najlepszych  tranzystorów jaki miałem okazje słuchać.Barwne, nasycone granie, bardzo  czysta i przyjemnie rozdzielcza góra. bardzo dobra holografia. @Cain1916Stąd też trafiona synergia z HD800s, nie mniejsza niż z lampowym SinusemAudio. Jasno grający wzmak nie pokaże tylu ich zalet , ograniczy muzykalność i przyjemność odsłuchu.

• Thanks 2

No to ja powiem tylko, że właśnie odkryłem kolejną porcję możliwości HD800S. Niby wiedziałem, że single end w Aune S6 Pro to nie jest dobra opcja, chociażby z racji ograniczonej mocy. No ale dojechał dzisiaj adapter Venture Electronics z 4,4mm na XLR i... Ojej. To ja nie słyszałem dotąd HD800S, ani trochę. Scena wybuchła, po prostu. Poczucie głębi, planów na głębię wzrosło bez porównania, a do tego wszystko stało się większe, bardziej spektakularne i dźwięczne. Bas zdecydowanie poprawił i zejście, i dynamikę i fakturę, a średnica nabrała wypełnienia, barwy i życia. Więcej niebawem, w konkretnym tekście, bo muszę teraz posłuchać i spisać wrażenia, ale... Wow. I wiem przy tym, że to nadal pikuś, bo mogą z pewnością znacznie więcej, ale już na tym etapie morda mi się cieszy od ucha do ucha.

• Like 4

Witam, jestem posiadaczem starych poczciwych Sennheiserow HD 555 ktore przez wiele lat mnie nie zawodzily, byly i dalej są piekielnie wygodne, ale pomyślałem sobie, że czas na zmiany, czas spróbowac czegos z nieco wyższej półki. I tak o to jestem bliski zakupu Sennheiserów HD 660S. Myśle sobie tylko czy jest sens pakowac sie w te słuchawki mając budżet na wzmacniacz 700-1000 zł. DragonFly Cobalt albo iFi ZEN DAC wyciagnie z tych sluchawek wszystko co najlepsze, czy raczej będzie to czyms w rodzaju marzeniem ściętej głowy ? Pytam, bo spotkałem sie z wieloma opiniami, że te sluchawki wymagają znacznie wiekszego budżetu, żeby je napędzic do granic możliwosci. Chce je głównie podpinac pod laptopa. Ich przeznaczenie to przedewszystkim oglądanie filmow, oraz muzyka typu RAP i gry. Rozumiem, że do tego typu zastosowań HD 660S sie sprawdza doskonale, zgadza sie ? Jeżeli sie myle, to prosze mnie naprostować. Jedyna rzecz, która mnie martwi, to niezbyt duży budżet na wzamacniacz o ktorym wspominam powyżej. Co o tym wszystkim sądzicie? Z góry dziękuję za każdą rade.