Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem go pożyczonego razem z HD800, tak wg mnie grał na poziomie wypasionego klona Lehmanna, z którym go wtedy porównywałem.

PS. Potencjometr na pewno droższy, bo podwójny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kuba_622 napisał:

Sennheiser HDV820 od  środka: https://imgur.com/r/headphones/YZHci

es9018, dwa tpa6120 i potencjometr za 100 zł to chyba nie jest specjalnie imponująca zawartość jak na urządzenie za 10319 zł?

Jeśli patrzeć pod tym kątem to nawet żaden Gryphon nie jest warty też nawet 10 koła. No bo faktycznie nie jest. Każdy daje ceny jakie chce. Często błądzące w oparach absurdu, ale skoro ktoś kupuje to czemu nie? A jak jeszcze odsłuchowo słyszy, że było warto ( choć w ślepym teście nic takiego nie miałoby miejsca) to co się dziwić producentom. Słuchawki za 15 koła, wzmaki za następne naście. A, że w środku części za naście złotych? Ja już przestałem się tym dawno temu interesować. Zwłaszcza jak posłuchałem na spokojnie D8000 i wyszło mi, że to ****o. Zaraz były oczywiście opinie, że sprzęt towarzyszący do dupy i takie tam. Typowe. Jeśli komuś ten HDV pasuje to po co się dziwować.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Ok., ale mniejsza o cenę części, bo wiadomo, że ma się nijak do ceny końcowej produktu w audio. Ale po prostu spodziewałem się tam bardziej "wyrafinowanych" rozwiązań niż te z tanich chińczyków :)

Poszukaj jak wyglądają w środku wzmacniacze lampowe. Generalnie powietrze :) Ale im mniej skomplikowanie tym w sumie lepiej. Są wyjątki, np. Ancient Audio, który jako przewodnik do łączenia podzespołów wykorzystuje taśmę ze srebra. Taśmę, nie przewód!

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Poszukaj jak wyglądają w środku wzmacniacze lampowe.

Eee to chyba moje powietrze w smaku WBA jest strasznie ciężkie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Poszukaj jak wyglądają w środku wzmacniacze lampowe. Generalnie powietrze :) Ale im mniej skomplikowanie tym w sumie lepiej.

 

 

Super, tylko wzmacniacze na tpa6120 to masz w najtańszych chińczykach. Wiele się też naczytałem (choćby tu na forum) , jak to tpa6120 kiepsko gra, jazgotliwie, sucho, słaba barwa, kiepska przestrzeń itp. Równie dużo można tu przeczytać, jak trudne są HD800 i jak świetnego wzmacniacza potrzebują. A tu niespodzianka, dedykowany do nich wzmacniacz jest na tym paskudnym tpa6120 ;)

Ciekawe czy ktokolwiek zrobił uczciwe porównanie takiego takiego Sap 2 za 319 zł z HDV820 za 10319 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem realizacje TPA6120 lepiej grające niż nie jeden audiofilski wypas. Co do HD800 - nie trzeba cudów, tylko dobrze grający wzmacniacz. One kapryszą na wzmacniacze i co ciekawsze, nie ma tu prostego klucza jeśli chodzi o sposób grania. Może być czarująca lampa, może być potężnie grający tranzystor albo w jeszcze innej manierze. Stąd dopuszczam myśl, że HDVD800 jakoś tam gra z HD800, choć nie spodziewałbym się górnych stanów możliwości tych słuchawek. Znam i ten wzmak i te słuchawki, tylko ich razem nie słyszałem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Ancient Audio, który jako przewodnik do łączenia podzespołów wykorzystuje taśmę ze srebra. Taśmę, nie przewód!

A do kreowania legendy Waszczyszyn wykorzystuje szamanów z Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego.

Po każdym obrzędzie wyświęcającym produkt Ancient Audio do roli Tabu Waszczyszyn w dżinsach i kapeluszu rytualnie odchodzi w stronę zachodzącego Słońca.

  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, neonlight napisał:

A dej Pan spokój, szkoda wycierać liter na klawiaturze na takie lołendy. :D

 

a ja się właśnie zastanawiam, bo potrzebuję jakiś wygodnych i łatwopędliwych z małego playerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zOrg napisał:

a ja się właśnie zastanawiam, bo potrzebuję jakiś wygodnych i łatwopędliwych z małego playerka

ale zamkniętych czy otwartych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem tam kiedyś oryginalne pady do HD430, wszystko sprawnie. Pani z obsługi nawet zadzwoniła z pytaniem, czy aby na pewno chcę je kupić i czy się nie pomyliłem, bo to bardzo stare słuchawki ;) O ile dobrze pamiętam, musieli je sprowadzić z DE. Mogę tylko polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rychupeja2115 napisał:

Kupował ktoś części do słuchawek z sennheiser.pl? Długo trzeba czekać, czy te części są na miejscu i są wysyłane z Polski?

Kupowałem w granicach tygodnia pady do Momentum - wysyłka na drugi dzień roboczy, więc raczej na 100% mieli na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności