Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa pytania:

 

 1. Zmieniał ktoś ostatnio pady w HD600? Ja akurat tak i efekt jest umiarkowany - nowe pady (oryginał) są jakby twardsze niż stare (nawet na początku) co skutkuje wyostrzeniem dźwięku, a raczej w drugą stronę chciałem z nimi iść. Wydaje mi się, że to są pady zmodyfikowane pod HD660S i nawet brzmienie jest podobne do tego, które z nich pamiętam. No i pytanie - kojarzy ktoś jakiś sklep gdzie można jeszcze kupić pady starszego typu, czyli miększe, mniej "styropianowe"?

 

2. Drugie pytanie o poradę - czy ma sens kupowanie 650 lub 660s jak mam HD600? Tzn. czy różnica w sygnaturze np. 600 vs 650 będzie odczuwalna, czy raczej się zatrze, bo są za blisko brzmieniowo? Chodzi mi głównie o przestrzeń i dociążenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy HD600 i HD650 jest minimalna, w 650'kach jest więcej basu i lagodniejsze góra, ale to tak, jak napisałem, w bezpośrednim porównaniu do wychwycenia.

 

Z kolei HD600 i HD660s, to już więcej różnic i nowszy model może się nie spodobać zwolennikowi starszego. 660s to większą neutralność, precyzja i zadziorność wyższego pasma, a co za tym idzie, nie są już tak tolerancyjne na złe realizacje i potrafią zmęczyć sybilantami.

 

Dlatego w mojej ocenie HD58X/660s nadają się tylko do lampowego toru, w innym przypadku może być zbyt technicznie i nerwowo, chyba. że ktoś taką sygnaturę po prostu lubi. ;)

 

 

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, neonlight napisał:

Różnica pomiędzy HD600 i HD650 jest minimalna, w 650'kach jest więcej basu i lagodniejsze góra, ale to tak, jak napisałem, w bezpośrednim porównaniu do wychwycenia.

 

 

 

Nie napisałbym, że ta różnica jest minimalna.

Jeżeli @d_nac chcesz iść w ciemniejszą stronę, to ja bym jednak spróbował tych 650, są gładsze, ciemniejsze i z mocniejszym dołem w porównaniu do HD600. Niestety mają też trochę mniejszą przestrzeń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz większe wątpliwości odnośnie kontroli jakości w fabrykach Sennheisera. Na 4 egzemplarze HD599 dwa były basowe ciepłe, dwa bardziej analityczne neutralne z anemicznym basem. Jeden egzemplarz posiadał defekt kosmetyczny (mocno porysowana muszla), jeden miał totalnie klapnięte pady (aż ucho dotykało drivera). W jednych pady mnie szybko grzały nawet jak zimno za oknem, z kolei w innej parze nic mnie nie grzało nawet latem. Jedne pady były bardziej miękkie, inne twarde (te mi bardziej odpowiadały, bo grubsze i dawały więcej przestrzeni między uchem i driverem). Jakby tego było mało w jednych kable były z szorskiej gumy nieprzyjemnej w dotyku, w innych kable miały śliskie połyskliwe ogumienie. Wisienką na torcie są różnice w sile nacisku jedna para mocno mi głowę uciskała (niemalże na poziomie świeżych HD650), inne od samego początku nie powodowały dyskomfortu.

 

W dniu 14.10.2019 o 14:29, marek_m napisał:

Panowie, który z poniższych modeli polecacie dla miłośnika basu:

  1. HD 58X Massdrop 
  2. HD 600 
  3. HD 650
  4. HD 660S

Dodam, że z otwartych posiadam BD DT990 Pro 250 Ohm oraz Sennheiser HD 599.

 

W sumie to żadne. HD58X i HD599 mają podobny bass, jedne lepsze albo trochę słabsze w zależności od tego na jaką sztukę trafisz.

 

W dniu 18.10.2019 o 16:10, neonlight napisał:

Fakt, wersja Drop'owa HD650 i HD58x są wykonane słabiej, niż wersje seryjnie w sprzedaży, ale mimo wszystko uważam, że i tak jest dużo lepiej, niż np. u Hifiman'a, Audeze, Grado itp. wynalazkach, z dużo wyższych pułapów cenowych.

 

Nie jest wykonana słabiej. Róznice, o któych piszą ludzie wynikają z różnych okresów i partii produkcji. Plastyk przez to, że lakierowany w normalnej wersji HD650 sprawia wrażenie nieco lepszego, ale to jest to samo. Zresztą najnowszą rewizje HD650 też już zmatowili tak jak tę z Dropa.

 

W dniu 2.11.2019 o 14:35, wiatrak napisał:

Czy to prawda, że w 58x siedzą przetworniki z HD700 ?

W HD58X siedzi przetwornik serii HD500

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, GoodBoy napisał:

Nie jest wykonana słabiej. Róznice, o któych piszą ludzie wynikają z różnych okresów i partii produkcji. Plastyk przez to, że lakierowany w normalnej wersji HD650 sprawia wrażenie nieco lepszego, ale to jest to samo.

Nie zgadzam się, lakierowanie nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ w wersji Drop, zarówno w HD58X, jak i 6XX, na pałąku widać odciśnięta formę i gorzej wykończone krawędzie, czego w lakierowanej wersji nie ma, w 660s jest z tego, co pamiętam ta sama sytuacja, co w wersjach Drop.

11 minut temu, GoodBoy napisał:

W HD58X siedzi przetwornik serii HD500

Skąd takie info?

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że tego nie widać lub mniej jest sztuk nieperfekcyjnych właśnie wynika z faktu lakierowania. Poza tym w zależności od tego kto w fabryce składał i z partii jakich części to taką sztukę dostajesz. Loteria. W HD58X też jest lakier i jedny dostają ładnie pomalowane, a inni z grudami bądź innymi niedoskonałościami. Taki lajf :)

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GoodBoy napisał:

To, że tego nie widać lub mniej jest sztuk nieperfekcyjnych właśnie wynika z faktu lakierowania. Poza tym w zależności od tego kto w fabryce składał i z partii jakich części to taką sztukę dostajesz. Loteria.

Podtrzymuję to, co wyżej napisałem, ponieważ widziałem/miałem dwie pary HD58X, jedną HD660s, ze trzy pary HD600 i HD650 oraz, dwie sztuki HD580, i w żadnym ze starych modeli, nie były widoczne odciśnięte prążki, a przypominam, że HD580 również są matowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy trochę aż ludzie zaczną kupować najnowszą edycję HD650 z normalnych sklepów z takim samym matowym wykończeniem co HD6XX massdropa to się przekonasz, że niedsokonałości są bardziej widoczne właśnie z uwagi na te farbę https://en-us.sennheiser.com/high-quality-headphones-around-ear-audio-surround-hd-650 Ale to też nie jest tak, że każdy nabywca HD6XX i tych nowych HD650 dostanie sztukę z nieidealnym wykończeniem, po prostu ma na to zwiększone szanse. Jak wspomniałem loteria...

 

22 minuty temu, neonlight napisał:

 

Skąd takie info?

 

Head-Fi, Superbestaudiofriends, YouTube. Drivery serii HD500 i HD58X są praktycznie takie same. Tak wiem jest to dość rozczarowujące dla wszystkich, którzy się łudzili, że 58X siedzą drivery z HD700 albo HD660S.... 

 

hd555-vs-hd595-open.jpg

QadRYGn.jpg

Edytowane przez GoodBoy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wytłumacz mi, dlaczego w starych HD580 nie było to widoczne, mimo matowej farby?

 

Odnośnie tego samego przetwornika w HD58X, co w niższych modelach, to skąd pewność, że pod praktycznie tą samą obudową siedzi ten sam przetwornik, przecież na HD58X nie ma oznaczenia, ani nie wiadomo, czy membrany są identycznej grubości? Domysły? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewności nikt mieć nie może, gdyż Sennheiser nie wydał i zapewne nie wyda żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Można bazować jedynie na domysłach, własnych przemyśleniach oraz recenzjach/testach ludzi, którzy porównywali przetworniki. Poza tym różnice minimalne są bo być muszą, co widać na zdjęciach + inny tuning. Technicznie jednak są to na 99% te same przetworniki. Porównywałem HD58X z HD599 i żadne nie wybijały się technicznie ponad drugimi dla mnie to jest ta sama liga. Nawet byłem zaskoczony, bo ludzie się podniecali jakież to mega basowe są jubilaty, tymczasem w HD599 bas jest ostrzejszy, z większym przytupem tak jak lubię, ale to też zależy od egzemplarza o czym pisałem parę postów wcześniej. Jubilaty grały bardziej misiowato ze słabiej kontrolowanym dołem. Jednak musiałbym posłuchać kilku więcej egzemplarzy, bo możliwe, że to była mało udana sztuka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Te nowe są też chyba trochę bardziej kanciaste. Mi się ta zmiana podoba - kolorystyka całkiem fajna w 600 i dla mnie ładniejsza niż w 650, choć rzeczywiście 600-tki kupiłem też ze względu na ten unikalny wygląd, którego nigdzie indziej nie ma - mogliby zostawić 2 opcje do wyboru :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe 650 mają ten sam błyszczący lakier, który miały od zawsze. Lekko zmienił się kształt widełek, są kanciaste a nie obłe no i napis na pałąku przesunął się ze środka na bok. Wizualnie są baaaaaardzo podobne do starych, jakościowo jak dla mnie też bez zmian, nadal jest lepiej niż w 6XX, które miałem do bezpośredniego porównania. Produkcja przeniesiona z Irlandii do Rumunii, choć nie wiem czy już nie wcześniej. 600 zmieniły się bardziej, dla mnie na lepsze. Taka nowoczesna klasyka.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Karmazynowy napisał:jakościowo jak dla mnie też bez zmian, nadal jest lepiej niż w 6XX, które miałem do bezpośredniego porównania. Produkcja przeniesiona z Irlandii do Rumunii, choć nie wiem czy już nie wcześniej. 600 zmieniły się bardziej, dla mnie na lepsze. Taka nowoczesna klasyka.


karmazynowy, Jan mana sue dzwiekowo do 6xx bo miałem 6xx razem z 600 i 580. Jestem ciekawy jak 650 grają ? Czy 650 które porównywales to nowa produkcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności