Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe z jakiego materiały wykonany jest Tonalium bo z moimi HD800 bardzo dobrze współpracuje nie eksponując nadmiernie

pokazanYych na wykresach tych 6kHz .

Inne kable ,których z słuchałem z HD800 choćby renomowane dwa Cardasy słuchawkowe ,(ten drugi droższy bardziej klasowy)

nie owijały niczego w bawełnę i raczej nie "pomagały" starym HD800 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pewnie strzelałbym że jakaś konkret miedź, ale po tym jak słyszałem pewien model Yarbo, który był srebrny, a grał bardzo ciepło, niczego już nie jestem pewien. Niemniej fajnie byłoby poznać tą tajemnicę, ponieważ dla własnych potrzeb może kiedyś sam bym podszedł do tematu i popróbował różnych materiałów. Choć może nie na HD800, tylko na czymś tańszym i w mniejszej skali...

 

Od razu takie małe info - Forza i Audeos to generalnie ta sama klasa. Różnice generują jedynie specjalne życzenia klienta. U mnie było to 8 żył i rodowane wtyki. Standardowo z tego co wiem są to 4 żyły i wtyki m.in. od ViaBlue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,moje ulubione wykresy  HD800 oraz LCD2/3...niemal ideał...he,he.

Cenowo HD800 z dobrym kablem wyjdzie to samo albo i drożej od HD800s na starcie mają kabel xlr.

Więc już plus dla HD800s...he,he. Ja potrzebuję zawsze 3m kabla a to kosztuje wiadomo. FAW to już masakra albo inne Cardasy,1,5tys w górę...

Dobry tor do HD800 który da im namiastkę muzykalności to już łapanie się za głowę...jakieś Bakoony ,Trilogy itd.

Gdzie cena już robi się 4 cyfrowa a więc...

Bardzo mi przykro ale jakby nie patrzeć HD800s biją HD800 na głowę opłacalnością gdyż do nich wystarczy combo za 2tys...

A z hd800 to byłoby minimum dopiero...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bierze się kabel dwuczęściowy jak u mnie. Ma się wtedy stock + BAL + SE. U mnie niestety większość nadpłaty ponad różnicą zrobiły zachcianki. 

HD800 spokojnie dogadały się mi kiedyś z Iconem HDP, który kosztował mniej niż 2 tys. Nie mają więc tak wydumanego minimum. Kwestia tylko dobrania sprzętu z głową. Większy problem mają HD800S z nadgonieniem różnicy jakościowej ponad 800-tkami niż 800-tki z tonalnością ponad 800S. Testowałem obie pary i nie zdecydowałem się na 800S właśnie przez niedosyt na polu jakościowym. Taki analogowy styl grania z lekkim przybrudzeniem na basie mogę osiągnąć torem. Jedynie czarnego lakieru szkoda. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o kablach mowa... Ma ktoś jakieś doświadczenie z HD650 i kablami FAW? Ja mam Color Series, ale umówmy się, że to mocny entry-level. Zastanawiam się nad jakimś lepszym kablem do tych słuchawek i myślę o dwóch modelach: Claire HPC Mk2 (miedź, 8 żył) i Hybrid Series HPC (hyrbyda, 4 żyły). Boję się, że Claire zbyt mocno je ociepli, ale może ktoś słuchał, to się wypowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Eternal Seeker napisał:

 

Nie wiem, ja kupiłem niecały rok temu i nie śledziłem dalszych losów Firmy

A gdzie to się w ogóle kupowało, podaj linka jak możesz!?

30 minut temu, Eternal Seeker napisał:

 

Nie wiem, ja kupiłem niecały rok temu i nie śledziłem dalszych losów Firmy

A gdzie to się w ogóle kupowało, podaj linka jak możesz!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Seler666 napisał:

Skoro o kablach mowa... Ma ktoś jakieś doświadczenie z HD650 i kablami FAW? Ja mam Color Series, ale umówmy się, że to mocny entry-level. Zastanawiam się nad jakimś lepszym kablem do tych słuchawek i myślę o dwóch modelach: Claire HPC Mk2 (miedź, 8 żył) i Hybrid Series HPC (hyrbyda, 4 żyły). Boję się, że Claire zbyt mocno je ociepli, ale może ktoś słuchał, to się wypowie. 

do tych sluchawek bralbym claire hybrid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały cynk dla posiadaczy HD800, że wtyczka DSP Audeze Reveal w konfiguracji dla LCD-2 lub MX4 okazuje się przypadkowo świetnie korygować barwowo 800-tki w ramach ich nieszczęsnego peaku w 6 kHz o którym pisałem wyżej. 

http://www.audiofanatyk.pl/audeze-reveal-dsp-plugin-instalacja-i-wrazenia-foobar2000-lcd2/

Paradoks więc, że to właśnie one stały się tu największymi beneficjentami. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Mały cynk dla posiadaczy HD800, że wtyczka DSP Audeze Reveal w konfiguracji dla LCD-2 lub MX4 okazuje się przypadkowo świetnie korygować barwowo 800-tki w ramach ich nieszczęsnego peaku w 6 kHz o którym pisałem wyżej. 

http://www.audiofanatyk.pl/audeze-reveal-dsp-plugin-instalacja-i-wrazenia-foobar2000-lcd2/

Paradoks więc, że to właśnie one stały się tu największymi beneficjentami. 

Nie ma emotki "zszokowany!" w lajkach

a więc:  "ZSZOKOWANY!!!!" :o

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Mały cynk dla posiadaczy HD800, że wtyczka DSP Audeze Reveal w konfiguracji dla LCD-2 lub MX4 okazuje się przypadkowo świetnie korygować barwowo 800-tki w ramach ich nieszczęsnego peaku w 6 kHz o którym pisałem wyżej. 

http://www.audiofanatyk.pl/audeze-reveal-dsp-plugin-instalacja-i-wrazenia-foobar2000-lcd2/

Paradoks więc, że to właśnie one stały się tu największymi beneficjentami. 

 

Normalnie bym skrytykował że po pierwsze wtyczek DSP jest pełno więc żadna nowość (sam kiedyś używałem BBE Sonic Maximizer), po drugie na dłuższa metę słyszę sztuczność wprowadzaną przez wtyczki DSP i equalizery (możliwe że sam sobie wmawiam bo kłóci się to z moją audiofilsko purystyczną duszą) ale w sumie audeze dało tą wtyczką za darmo dla wszystkich.... To czego tu nie lubić? Brawo audeze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności