Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest ,nowe ,lepsze HD800s łykają nawet youtube....magia sennheisera...gdzie stare HD800 nawet z plikami 192khz/32bit grały sybilująco i powodowały chęć skoku z wieżowca albo chęci sięgnięcia po mocny sznur....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Soundman1200 napisał:

Tak jest ,nowe ,lepsze HD800s łykają nawet youtube....magia sennheisera...gdzie stare HD800 nawet z plikami 192khz/32bit grały sybilująco i powodowały chęć skoku z wieżowca albo chęci sięgnięcia po mocny sznur....he,he.

Jak podchodzisz do toru jak @Yenna , to nie ma co się dziwić.

Synthax zdaje się też z tableta receznował słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma Logitecha tego fajnego Daca Toucha...mówiłem mu by zmienił na lepsze ale uważa że trzyma poziom...miał Daca uwaga za 15 tys ,lampowego ale sprzedał...gość wie o co chodzi...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bitrate*, a tor robi różnicę. I nie musi być za 15 tysięcy. Z Cayina HA-1A można było na HD800 słuchać w zasadzie wszystkiego. A na co dzień w zupełności wystarczyłby Copland. 

 

 

 

*a przynajmniej w granicach rozsądku.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2017 o 00:59, bakus1233 napisał:

Zwykłe HD800 są słuchalne nawet z YT ;) bez przesady..

Nie pisz źle o starych 800 :D może czasem męczą, ale nie są złe.. mają w sobie coś ciekawego. 

Jak najbardziej , słuchałem elektroniki bez problemu na HD800 z Youtube i dawało radę...

Dla ich scenowości można przełknąć sybilacje i ciut za chudy przekaz, mieć największą scenę w słuchawkach za 3,5tys za używane HD800, bezcenne...^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Soundman1200 napisał:

Jak najbardziej , słuchałem elektroniki bez problemu na HD800 z Youtube i dawało radę...

Dla ich scenowości można przełknąć sybilacje i ciut za chudy przekaz, mieć największą scenę w słuchawkach za 3,5tys za używane HD800, bezcenne...^_^

sybilanty? hmm chyba mam dziwne uczy...chudy przekaz ? pewne albumy tak. Scena ? ooo tak:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piki,syblilanty jakby ich nie zwał...Miałem HD800 grające jasno bardzo i przejrzyście z firmowym HDVD800 po balansie, miałem też grające ciemnawo z Brystonem i FAW noir, jak kameleony się potrafią zmienić. Ale mimo super kabelka i Brystona nadal gdy włączałem Rocka to wiadomo krew z uszu leciała.

Spokojna muzyka i dobrze zrealizowana,jakieś jazzy, chillout itd było ok, ostrzejsza muzyka i koniec pieśni.

A na HD800 podaję Led Zeppelin , i łykają czarnule taką muzę jak głodny pelikan ryby...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Piki,syblilanty jakby ich nie zwał...Miałem HD800 grające jasno bardzo i przejrzyście z firmowym HDVD800 po balansie, miałem też grające ciemnawo z Brystonem i FAW noir, jak kameleony się potrafią zmienić. Ale mimo super kabelka i Brystona nadal gdy włączałem Rocka to wiadomo krew z uszu leciała.

Spokojna muzyka i dobrze zrealizowana,jakieś jazzy, chillout itd było ok, ostrzejsza muzyka i koniec pieśni.

A na HD800 podaję Led Zeppelin , i łykają czarnule taką muzę jak głodny pelikan ryby...he,he.

a no tak teraz rozumiem, ja zwyczajnie slucham muzyki ,ktora jest dla nich stworzona ;) ostrzej niz T.O.T.O sie nie wychylam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, właśnie ..a ja lubię słuchać niemal każdego gatunku muzycznego, pewnie stąd moje większe wymagania.

Posłuchaj tego na swoich HD800 i oceń czy jest ok. Czy harsh nie męczy na górze. Czy bas daje radę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sama zmiana kabla na OCC 7n robi różnicę i to nie tylko na peaku, ale i w ramach ogólnej czystości. Wystarczy że sprzęt źródłowy będzie przycierał im naddatek w 6 kHz. Dobrym przykładem są podobnie strojone w tym zakresie SRS-3100, które choć zbliżone barwowo, grają wciąż dostatecznie jasno i bez sybilantów. 

 

8aLgw90.jpg

 

fFvnIyz.jpg

 

toot.gif

 

Oczywiście wykresy nie grają, ale niewątpliwie pomagają zrozumieć to co słyszymy. Osiągnięcie takiej góry w HD800 moim zdaniem jest możliwe, trzeba tylko uważać, aby nie popaść w zbyt mocne trade-offy w ramach pozostałych cech. Jedną rzecz się naprawi, dziesięć zepsuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryda moim zdaniem pasuje do słuchawek pokroju moich LCD-2 (tam OCC 7n się nie sprawdził), ale nie do 800-tek. Sęk w tym, że nie można mówić o złotym środku, ponieważ nie poruszamy się między skrajnościami. Posiadam OCC 7n na wtykach rodowanych Furutecha (wtyki zdaje się nadrabiają częściowo efekt jaki dawałaby hybryda) i ponad fabryką nie ma on żadnych wad. Jest czyściej, delikatnie cieplej, nic złego nie dzieje się ani w scenie, ani w detaliczności, czyli w dwóch pierwszych z brzegu cechach, które typowałbym jako najwrażliwsze na takie manwery. Pomiar moich HD800 jaki zapostowałem wyżej wykonywany był właśnie na tymże kablu. Chyba nawet mam gdzieś zdjęcie jak to u mnie wygląda... o proszę:

 

5mgeHee.jpg

 

Sam kabel jest w formie dwuczęściowej. Drugą część wykorzystuję także jako adapter do K1000, stąd taniej i logiczniej było mi zamówić kabel BAL zamiast od razu SE. Wygląda to w całości tak:

 

uoFI8aP.jpg

 

Generalnie 800-tki wymagają moim zdaniem konkretnego ocieplenia, jeśli ma to służyć uniwersalnemu odsłuchowi muzyki i kabel jest dla nich bardziej zastrzykiem czystości co do sygnału jako ogółu, aniżeli czymś co funkcjonuje jako EQ lub zastąpi nam synergiczny tor. W połączeniu z ciepłym, ale klasowym torem, przy ich technicznych możliwościach mogą uzyskać lepsze rezultaty niż HD800S za mniejsze pieniądze. Różnicę w cenie spokojnie bowiem można ulokować w kablu, oczywiście najlepiej wcześniej sprawdzając sobie efekty pożyczając jakąś demówkę gotowego okablowania. Także bardzo mi przykro Soundmanie przy całym Twoim entuzjazmie do 800S ale...

 

WWsxLhR.jpg

 

... :)

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności