Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie bym to opisał z nowszą wersją HD650, że plułem sobie potem w brodę, że dla senków zrezygnowalem z X1 (skąd miałem wiedzieć, że później będą niedostępne :( )

 

Ostatecznie dla mnie senki to świetne słuchawki, ale błyszczą na ograniczonej liczbie utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w obu parach 565 zalozone welurowe pady hm5 i z efektu jestem zadowolony. Dzwiek oddalil sie i scena sie poszerzyla, sluchawki zyskaly tez odrobine basu. No i trzeba powiedziec, ze te pady maja rewelacyjny stosunek jakosc/cena :). Na oringi sennheiserowskie wchodza idealnie i nic nie trzeba kleic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem skórkowe supersofty na HD265 i efekt mi się nie spodobał. Pady są wyższe niż oryginalne. Niby basik był fajny ale brzmienie całościowo zrobiło się takie trochę pudełkowe.

Welury od HM5 też trochę są wyższe niż oryginały i się zastanawiałem jak to zagra, ale skoro piszesz że jest git to kupuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż to ja mam chyba zbyt wysokie wymagania Oo, oddali uszy wiec scena się powiększy może bas średnie i wysokie mogą przygasnąć z tego powodu ale przestrzeni swobody może przybyć ze względu na włos.

 

Inne rozwiązanie to jak mówiłem zmieniki z ebaya za 30$ są nawet na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem welury od HM5 do HD565 i to nie było brzmienie które lubię.

Przestrzeń może trochę się zwiększyła jednak brzmienie zrobiło się zbyt suche.

Rewelacyjnie natomiast zagrały HD265 na tych padach - dostały przestrzeni i przestały być nahalne w swoim basie. Grają mocno ale wreszcie nienatarczywie.

 

Z ciekawości założyłem w tej sytuacji skórkowe pady SuperSoft od HM5 do 565-tek i tutaj też miłe zaskoczenie - przestrzeń jakoś drastycznie się nie zmniejszyła za to basik zrobił się sprężysty.

Bas szybki i dobrze kontrolowany, według mnie dużo lepszej jakości niż na padach od 525 i 265.

Edytowane przez Tomek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retter akurat o HD600 się tak nie wyraziłem, a o DT990 Edition, które są dla mnie bardzo nieuniwersalne i wymagają ewidentnie lampy oraz stonowania góry, wyższej średnicy.

Wiem, że HD600 to Twoje priorytetowe słuchawki stąd mogłeś poczuć się urażony :) pisałem przeca, że dla mnie mają za gęstą te średnicę i nie do końca pasuje mi ich bas, ale ogólnie te słuchawki są bardzo przyjemne w odbiorze i warte tych pieniędzy. Nie chcę nikomu ubliżać, a słowo "klops" wdarło się niepostrzeżenie, bo po prostu, jak założyłem słuchawki na uszy to mi się nieco ryj wykrzywił, mówiąc wprost :) Wszystko testowane na AIM SC808 z sygnatury.

Jakiś czas temu wolałem jaśniejsze granie z iskrami, teraz gdy zakładam DT770Pro dziwię się trochę, że takie granie beyerowe było przez długi czas moją referencją. Przyzwyczaiłem się i tyle. HD600 to nie są słuchawki do elektroniki, ale za to są świetne w innych gatunkach. No, ale retter, kto mi zabroni kupić słuchawki, byle jakie słuchawki i sprawdzić je po swojemu na moich zasadach? Przecież o tym piszę, warunki porównań są znane, a wziąłem je ze zwykłej ciekawości nic poza tym. I nie jest tak, że HD600 są po całości gorsze, bo nie są. Podoba mi się ich budowa, wykonanie, wygoda, fakt, że są nieco jaśniejsze, ale mają braki w dociążeniu (nieduże), jak większość otwartych jakie miałem wcześniej, a średnica do elektroniki nie pasuje :) retter moja wypowiedź nie zmieni faktu, że HD600 to świetne słuchawki, moim celem nie było obalanie legend, tylko sprawdzenie ich w moich warunkach.

 

Edit: małe poprawki

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FeX możesz sobie kupować i testować jak sobie chcesz ale nie mów że coś uznanego i lubianego przez wielu to klops co by to nie było, bo krzywdę robisz sam sobie, a nie słuchawkom.

Tak hd600 nie są do elektroniki szczególnie otwarte są wolne "relaksujące" i takie właśnie mają być.

Jeśli ktoś je kupuje do elektroniki znając jak grają z opisu, albo wyraźnie chce się przekonać albo sam sobie podkłada kłody pod nogi.

 

Nie nie są hd600 "jedynymi" ale spełniają swoje zadanie czyli relax i wokal, i tu są rewelacyjne.

Tak jak r70x nie sprawdzają się w wokalu ani metalu dla mnie, a nie jedno a ni drugie nie gra dobrze tylko próbują i to i to grać akceptowanie.


Widzisz FeX ciekawe jest to mi hd600 i dt990 ed250 właśnie wpasowały się w to czego chce a r70x nie zamiast której z dwóch. Po prostu brak synergii z moją muzyką i uchem.

To pewnie też nastąpiło u Ciebie ale nie kurde ludzie nie mówcie że coś jest słabe jeśli większość uzna taki produkt.


Żebyś Ty wiedział jak hd600 z lampą i x5 grają, puszczam kobiecy wokal i wież mi starczy mi sama średnica w tej muzyce, to nie gra to ŚPIEWA mi kobiecym głosem mój mały prywatny koncert.

Nie muszą grać rewelacyjnie wszystko niech grają to czego od nich oczekuje i to jest właśnie to żywy wokal, słodki lekki kobiecy głoś :wub: za to je tak lubię.

Do gatunków jak metal fun mam dt990 dostrojone pod moje uszy :) to jest kompletna para dwóch świetnych dynamików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, ja nie podzielam Twojej pasji do wokali, a HD600 tutaj są zwyczajnie lepsze. Mnie nie interesują te elementy w muzyce, więc to kryterium staje się bezwartościowe. Nie próbuj mi wmówić, że te słuchawki sa dla mnie dobre, bo nie są. To, że 20 osób stwierdziło, że słuchawki sa dobre, a jedna twierdzi inaczej nie oznacza, że jest ktoś szaleńcem :) słuchawki jeśli są dobre to same się obronią, a nie wątpię w jakość HD600. Nie chcę być poprawny politycznie na siłę :)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi gdzie Ci wmawiam że słuchawki będą dla Ciebie lepsze szczególnie hd600 no gdzie??? Pokaż bo serio jestem ciekaw.

Jeśli 20 mówi ze coś jest dobre a jedna nie to zwyczajnie jej nie to podeszło, ale jak ta osoba mówi ze to jakiś klops czy co tam sobie wymyśli to robi sama z siebie szaleńca, nieprawdaż?

 

Już dawno Ci przyznałem że jeśli chodzi o bas i przestrzeń to w tym wyborze są lepsze r70x, jednak w kwestii naturalności szczególnie wokali r70x są tu jednak w tyle.

Co nie znaczy że klops, bo komuś może taka prezentacja podejść. Czy widzisz tą delikatnie inną różnice zdań?

 

Za jakiś modelem słuchawek idzie jaki ich odbiór, za tym odbiorem idzie czyjś wybór.

Mówiąc że coś jest słabe mamy słaby wybór, jeśli wybór jest słaby to już problem wybierającego a nie każdego posiadacza ww słuchawek.

 

To tak jak bym kupił r70x i powiedział że klops bo w mojej muzyce się nie sprawdzają no strzelam sobie w kolana jak nic... tak już przerysowując sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter spokojnie, jestem tylko sam jeden Dla mnie to nie strzał w kolano tylko wyłożenie kawy na ławę. Czyli mogę kupować tylko te słuchawki, które według kogoś będą dla mnie dobre, bo wcześniej ich nie słuchałem? Mam prawo kupić, co chcę i posłuchać. Nie wypisuje głupot, nie chcę pogrążyć żadnych słuchawek, nie wymyślam niewiadomo czego, piszę, co z czym i w jakim gatunku mi gra i jak to odbieram. No chyba jestem w miarę obiektywny? :)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Dobra retter, ja się poddaje :) lubię Cię, nie mam do Ciebie urazy, także pozostańmy tu gdzie jesteśmy, bez przepychanek :) cały czas mówimy o klasowych słuchawkach i niech nimi pozostaną.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować możesz Twoja kasa Twoja muzyka Twój problem.

Po prostu nie lubię jak ktoś kupi i majaczy na coś że coś jest złe kupa klops zamiast na swój wybór :lol:, jakiego dokonał :lol:

To nie produkt jest zły a dokonany wybór, nikt nie broni popełniać błędów ale potem nie trzeba majaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boszzzz bo będzie offtop o DT :P

Wiesz jak to jest z radami w internetach, jednym można wierzyć innym nie, właśnie dlatego nie należy majaczyć na sprzęt a na swój wybór. Sprzęt zazwyczaj nie zawinił :P

 

Inna sprawa ze Miałeś jakiś czas temu inny gust, kolejna rzecz ze wiele osób postrzega coś przez swoją matryce, rzutują czyjeś wybory przez swoje matryce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja wiem że po wątku o R70X może to trochę głupio z mojej strony wyglądać, ale spokojnie :). Temat jest o Sennheiserze, a tu dysputa staje się stricte światopoglądowa. Choć swoją drogą pierwsze słyszę teorię jakoby nie było złego sprzętu, ale co tam, człowiek uczy się co rusz nowych rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności